Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI



pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 25.73 (?)
24.10.2018 12:08

Díky za skvělý popis. Kde jste sehnal sazenice?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 107.19 (?), 22.10.2018 9:44, zobrazeno: 18445x

Dobrý den,

jsem cca 280 mnm (Jičín), u zdi mám solaris na burčák, ten mi dozrává podle počasí 3. týden srpnu (letos) 2. -3. týden v září (minulý rok, konec léta studený).

Můžete mi někdo doporučit, ideálně PIWI odrůdu červené révy, která by dozrávala cca o 2 týdny později, tedy koncem srpna - koncem září?

Nejvíce se mi zamlouvá podle názorů Cabernet Cortis, můžete se mi pochlubit s termínem dozrávání s okrajových oblastech?

Četl jsem názory o dozrávání v Jižních Čechách, Litoměřicích v půlce října, toho bych se už začal v nepříznivém počasí celkem bát.

díy za vaše zkušenosti,

Pavel JC

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 25.73 (?), 22.10.2018 10:25

Já bych šel do Cabernet Cortis a Regent.

Na FB ve skupině Domácí výroba vína je uživatel (viz foto) který pěstuje Cortis na Šumavě, letos 21,3°NM, zatížení keře 1,8kg

Je možné si ho dohledat a zeptat se ho.

Sběr měl letos 18.8.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.19 (?), 22.10.2018 11:24

na FB nejsem, zajímavé by bylo z jeho zkušeností srovnání dozrávání solaris X cabernet cortis.

Každopádně mne to přesvědčilo, že by neměl být s dozráváním problém, snad jedině, že se bude krýt se solarisem.

díky za info, PavelJC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 25.73 (?), 22.10.2018 12:17

Píše, že letos sklízel Solaris ve stejném termínu jako Cortis, ale s mnohem vyšší cukernatostí.

Výšku vinice neudává ale vtipkuje že ze zahrady vidí na sjezdovku :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.214 (?), 23.10.2018 14:47
Zajímavá tabulka z knihy Pěstování révy vinné, kterou bych taky zohlednil při výběru modré piwi odrůdy. Sory autorům za nelegální šíření stránky. pm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 156.67 (?), 24.10.2018 9:30

Pokud můžu usuzovat na základě 2 let, co tyhle odrůdy mám, tak C.cortis opravdu dosahuje zralosti cca 2 týdny po Solarisu. U mne (300 mnm) koncem září. Letos 24°CNM. Takže pokud Solaris máte, můžete se od toho odpíchnout. Píšete, že Solaris máte u zdi. Pokud ale budete mít CC někde jinde, ten rozdíl může být samozřejmě větší. Obdobnou dobu zralosti má i Cabertnet cantor, ten je o něco více odolný k oidiu, než c.cortis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 25.73 (?), 24.10.2018 10:30

Tu mírně lepší odolnost u Cantor potvrzuje i tabulka výše. Zajímal by mě i senzorický rozdíl Cortis VS Cantor. Je mezi nimi výrazný chuťový rozdíl? Chutná vám některá odrůda v podobě vína více?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.180 (?), 24.10.2018 11:59

Hrozny z odrůdy Cantor jsou chutnější než Cortis. Více šťávy, více cukru. Celkově je trochu více odolnější než Cortis. Vína z Cantoru jsou jemnější, méně tříslovin, bohaté co do barvy, tak ovocné chuti. Dají se pít už za rok, zatímco Cortis chce nazrát tak 2-3 roky v lahvi. Cantor se více blíží merlotu v chuti, Cortis se blíží cabernetu.

Ale bohužel Cantor (stejně jako Solaris) velice chutná ptákům a hlavně hmyzu všeho druhu. Cortis má silnější slupku a více kyselin, které je asi odrazují. Tak zatím co Cortis mám čistý do konce září, Canthor je z 1/3 sežraný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pavelmicek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 25.73 (?), 24.10.2018 12:08

Díky za skvělý popis. Kde jste sehnal sazenice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.19 (?), 24.10.2018 15:00

z toho popisu to vypadá, že na burčák bych měl zkusit spíš Cantor (víc cukru, více ovocné) nemáte ještě pro mne jiné tipy? Nebo mám jít radši do bíleho pozdnějšího?

Musím potvrdit, že Solaris ptákům velmi chutná a musím potvrdit, že v bučkáku je výborný (nemám se svoji mini viničkou ambice na výrobu vína..)

PavelJC

měním název na: Doporučte moštovou PIWI odrůdu vinné révy vhodnou na bučák, zrající 14 dní po Solaris,

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika