Divné bodky na výhonkoch révy



host - 208.90 (?)
22.4.2011 14:29

Dobrý den, Vladimíre, myslim, že jsme měli letos něco podobného, nejsem si ale jistý, ale zajímá mě to. Milas, milas7@email.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 124.211 (?), 19.3.2011 12:25

ja som dal odrezky do vody v polovici januára, a až teraz po dvoch mesiacoch sa ukazujú prvé korienky. nepoužil som žiadny koreňový stimulátor. révu mám v okne situovanom na západ, takže priame slnečné svetlo má len poobede na 4 hodiny.

-------------------

btw., dva dni po aplikovaní postreku som letorasty opatrne očistil od parazitov ktoré na nich ešte zostali. zdá sa že je všetko v poriadku. réva začala znovu rásť. tam, kde bol rastový vrchol uschnutý, vyrašila zo zálistkov.

Vlado

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.156 (?), 19.3.2011 18:53
Mám tiež rezky v PETke s odrezaným hrdlom pri západnom okne. Na spodku je 3 cm vody. Zkúšal som perlit a o rok neskôr aj bukové piliny. Výsledok mizerný. Dôležitá je aj vlhkosť vzduchu v zóne výhonkov. Teraz dokončujem ohrev vodnej lázne (pôvodne jogurtovač), kde na vodu položím 2cm polystyrén, cez ktorý prepíchnem jednoočkový rezok. Očko bude nad PST. Ponorenú kôru plytko narežem a namočím najprv do gelového stimulátora. Vrch jogurtovača možno prikryť priesvitným plastom, čím môžem regulovať vlhkosť vzduchu. Je to piplačka. Potešilo ma, že Vám vyrašili zálistky. Ťažko povedať, či prvé výhonky uschli vďaka parazitom alebo účinkom postreku. Tieto zálistkové už by som pre istotu nestriekal. Moderné akaricídy sú oveľa agresívnejšie, preto na dosiahnutie rovnakého účinku stačia 10-50x menšie koncentrácie ako u predchodcov. K tým "šetrnejším" patrí okrem Omite aj Nissorun, Magus,Apollo a Cascade. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.90 (?), 27.3.2011 16:23

Dobrý den, pane Vladimíre, tak postřik pomohl, zajímalo by mě, které jste použil Omite? Omite 30W nebo 570 EW?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladimir.SD - (12) - 124.211 (?), 27.3.2011 21:06

Zdravím. použil som Omite 30 W. Žiaľ, nie všetky rastliny sa podarilo zachrániť. Asi bolo treba zakročiť skôr. Najhoršie je že doteraz neviem proti čomu vlastne bojujem...

Keď tak nad tým rozmýšľam, možno tie priesvitné guličky sú skutočne len "výpotky révy" ako to tu už niekto spomenul. Neviem. Isté ale je, že sa na spodnej strane listov a na rastových vrcholoch objavili drobné čierne a hnedé bodky, ktoré sa mi ani pod lupou nepodarilo identifikovať, a odvtedy rastliny prestali rásť. Nabudúce najprv odrezky namočím do nejakého dezinfekčného roztoku, ktrorý by zneškodnil prípadných prezimujúcich parazitov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.52 (?), 27.3.2011 21:18
Dobrý deň pán Vladimír! Skúste vo Vašom okolí požiadať niekoho, kto má mikroskop. Identifikácia parazita by pomohla riešiť v budúcnosti problémy viacerým, ktorí zakoreňujú rezky. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 19.3.2011 13:28

Ve vodě jako v perlitu, je to jedno.  U mě to trvá cca 1-2 měsíce. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.90 (?), 22.4.2011 14:29

Dobrý den, Vladimíre, myslim, že jsme měli letos něco podobného, nejsem si ale jistý, ale zajímá mě to. Milas, milas7@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 124.211 (?), 23.4.2011 10:06

Nuž, na nič nové som odvtedy neprišiel.

Paľo, mohli by ste prosím bližšie vysvetliť túto vetu vo Vašom príspevku?:

Stačí, že aj bez chemickej ochrany po vyčerpaní zásobných látok v dreve väčšina odíde. 

Vďaka. Vlado.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.186 (?), 25.4.2011 11:10
Dobrý deň Vlado! Vlani som mal takú skúsenosť, že rezky v PETkách hore vyrašili, vyrástli slušné výhonky a keďže korienky na spodnom konci rezkov nevyrástli, výhonky postupne jeden po druhom zvädli a nebolo z nich nič. Bolo tam viac odrôd, nie iba jedna. Tie zelené výhonky najprv čerpajú zásobné živiny v dreve a po vyrašení koreňov by mali prevziať funkciu výživy v kontajnerku či vonku na stanovišti práve mladé korienky. Ak neprevezmú, preto že nie sú vyvinuté alebo z iných mne neznámych príčin, potom je osud budúcej sadenice spečatený. Vlani mi "padlo" veľa zakorenených rezkov ruských noviniek presadených do kontajnerkov do Gramofloru. Niekomu sa darí pichnúť rezok hneď do kvetináča so zeminou a ujme sa, ja z toho asi robím moc veľkú vedu. Teraz zakoreňujem jednoočkové rezky v teplej lázni 28 st.Celzia. Vrch je v chladnu. Všetko už je zelené, tak som zvedavý, či pustia korienky. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 124.211 (?), 25.4.2011 13:54

Ja som vlani napichal odrezky začiatkom apríla priamo do zeme, skoro všetky vyrašili ale koncom mesiaca všetko zničil prízemný mráz. niektoré odrezky som mal vlani aj vo vode, do zemi som ich sadil až koncom júna, keď už mali celkom pekné korene. Výhonky vlani narástli len na dákych 20 cm, ale tento rok vyrašili priamo zo "stariny :)" nové výhonky, ktoré rýchlo rastú, takže dúfam že do konca roka stihnú pekne vyrásť a vyzrieť (viď foto z 21.4).

tento rok som dal všetky odrezky začiatkom marca do vody, a až doteraz rástli pekne, normálne sa na nich vyvinulo kolo 4 - 5 listov ale teraz sa rast náhle zastavil a vrchol letorastu sa sfarbil do bronzova. Korienky ešte nemajú, takže ich nechcem dávať do zeme, neviem či by to pomohlo. Rozmýšľam či pridať do vody tekuté hnojivo?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika