Degustační ocenění odrůd révy vinné



host - 61.185 (?)
28.4.2019 10:33

Netreba sa bat udajov o bodovom hodnoteni z Ruskych a Ukrajinskych webov.Skutocne tie vysoko bodovo hodnotene odrody su kvalitne.Staci si prejst hodnotenia od pestovatelov na cz a sk forach, prakticky kopiruju tieto bodove hodnotenia.Aj u jablk je to tak ze sa zide xy degustatorov a hodnoti sa nieje to o tom ze niekomu chuti admiral niekomu nie, niekomu kyslejsie jablko niekomu sladke, v sucte ukaze ta ktora odroda svoju kvalitu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 62.21 (?), 27.4.2019 18:15, zobrazeno: 3175x

V popisu mnoha odrůd jsem se dočet výsledek z degustačního ocenění ale už ne kde a kdy bylo provedeno a i přes snahu jsem nedokázal najít nějaké tabulky s hodnocením abych si porovnal jaké měla ta nejlepší odrůda a v porovnání s čím a ve kterém roce. Dokáže mi někdo pomoci s tím to dohledat? Jaká je dle těchto hodnocení chuťově nejlepší bílá stolní odrůda a má smysl se tím nějak řídit, nebo k tomu alespoň přihlížet? Jirka

EDIT: Nakonec jsem náhodou na takovou tabulku narazil, byť je už x let stará: Degustace stolních odrůd Novočerkassk

Zkusím o těch odrůdách, které jsou hodnoceny jako nejlepší něco pohledat.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.185 (?), 27.4.2019 18:57

Mnohe Ruske a Ukrajinske stranky udavaju tiez hodnotenie revy v bodoch a nielen jej.Tiez ribezle, egrese su hodnotene cize sa da ziskat prehlad o tom ktora odroda je najchutnejsia.Staci cez google vyhladavat v azbuke nazov odrody a slovom "балла" sa oznacuje kolko bodov ziskal.

Odkaz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 28.4.2019 7:05

Svého času dělali snad jako jediní tyto degustace v ruském Novočerkassku, bohužel jsem novější výsledky na jejich webu nenašel.

Dal jsem tuto tabulku na svůj novější web revavinna.cz do sekce aktuality.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.90 (?), 28.4.2019 8:59
- foto - IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.12 (?), 28.4.2019 9:46

Ani já nevím o nějakém novém hodnocení chuti odrůd vinné révy. Údaje z Novočerkasského institutu jsou už cca 10 let staré, za tu dobu se v odrůdách mnoho změnilo.

Na druhé straně je třeba si uvědomit, že hodnotit chuť je hodně subjektivní záležitost, někdo má rád muškát, jiný ne (jenom muškátů rozeznávají na východě asi 10 druhů), někomu chutná ovocná příchuť atd.

Obávám se, že se zájemci o nové odrůdy budou muset smířit se slovním popisem chuťových vlastností.

Našel jsem ovšem jednu výjimku, to je šlechtitel Sergej Gusev. Ten má na svých webových stránkách gusevwine.ru u svých odrůd (avtorskie-g-f)  bodové hodnocení chuťových vlastností. Kdo ovšem hodnotil a podle jakých kritérií? Byl bych hodně opatrný. Gusevovy odrůdy zatím nejsou příliš rozšířené, nejznámější je Dubovskij rozovyj. U něj výbornou harmonickou chuť potvrzuji, stejně tak výborný muškát u pozdní odrůdy Artek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.185 (?), 28.4.2019 10:33

Netreba sa bat udajov o bodovom hodnoteni z Ruskych a Ukrajinskych webov.Skutocne tie vysoko bodovo hodnotene odrody su kvalitne.Staci si prejst hodnotenia od pestovatelov na cz a sk forach, prakticky kopiruju tieto bodove hodnotenia.Aj u jablk je to tak ze sa zide xy degustatorov a hodnoti sa nieje to o tom ze niekomu chuti admiral niekomu nie, niekomu kyslejsie jablko niekomu sladke, v sucte ukaze ta ktora odroda svoju kvalitu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.143 (?), 28.4.2019 20:46

Každoroční degustační hodnocení registrovaných stolních odrůd dělají na odrůdové zkušebně v Oblekovicích.  Je to vysoce profesionální záležitost, ale pro amatéry nepoužitelné, protože jediná z PIWI registrovaných odrůd je Arkadia - mimochodem vždy získá vysoké hodnocení, které spolu s odrůdami Pola, Olšava většinou překoná všeobecně uznávanou kontrolu - Chrupky.

Jinak důvěřuji Bredíkovi i východoslovanským webům, zatím se mě vždy potvrdilo, co uváděli v popisech.

Před dávnější dobou jsem se zúčasnil takové degustace v Kišiněvě a v Oděse. Velmi mě překvapila vysoká odbornost tamějších vinařů a masová účast.  Takže vlastně potvrzuji co napsali autoři přede mnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.52 (?), 19.5.2019 19:27
- foto - IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika