Co Vaše réva? (rok 2011)



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?) 
28.1.2011 18:06, zobrazeno: 173496x

Je pravdou, že téma by to chtělo nové a tak ho zakládám. Pochlubte se, co chcete letos vysazovat nového za odrůdy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 29.1.2011 8:10

Letos bych chtěl nasadit trochu mošťáků, hlavně asi Solaris, jeho odolnost a ranost je výjimečná. Taká možná trochu Platovského a Osceola mucat. Taky se snad dočkám, abych mohl nasadit Praire Star a La Crescent. U červených ještě nejsem rozhodnut. Ze stolních odrůd zkusím nějaké pergolovky jako jsou Juodupe, Liepsna, Zilga a Swenson Red. Z klasických stolních si slibuju dost od Alexy, možná se mi podaří nasadit i Timur.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 29.1.2011 9:10

to mi Ivo reknete, kde se takovy vyčet odrud da sehnat... jedine me napada par kusu réví z Lednice, ale jinak opravdu nevim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.138 (?), 27.4.2011 22:28

Micurincu, ty odrudy uz jsou v cesku. Snaz se kontaktovat Bredika a mozna se s nim na necem domluvis. Kdyby celnaci nebyli az tak zhava prdel, bylo by to mnohem snadnejsi zajistit vetsi sortiment AM odrud do ceska. Pokud budes mit stesti, tak se Ti podari prez nej a moji sestru ziskat take nejchutnejsi bez seminkovopu odrudu [ ktera neexistuje ], jakou znam, Larissino. Nenajdes ji nikde, protoze normalne neexistuje.Je to AM odruda, proto uplne odolna vsem nemocem, krome cerne hniloby: Guignardia Bidwellii. Kazdy kdo ji ochutnal, rika, ze je to skutecne nejchutnejsi odruda ze vsech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferby1 - (41) - 16.70 (?), 30.1.2011 20:31

Zdravím do nové diskuse (dobrý nápad). Letos bych už měl mít panenskou úrodu z ranného Solarisu a pozdnějšího Hibernalu, jsem zvědavej, jak to letos půjde... Myslíte, že má taková-to odrůda (teď myslím Solaris) šanci dostat se třeba i za čas do "Státní odrůdové knihy České republiky" nebo má spíše jen předurčenou cestu úspěšné odrůdy drobných vinařů a zahrádkářů z okrajových oblastí. To by možná byla škoda... Zkusím ze Solarisu letos udělat nějakej demižónek vína, jsem moc zvědavej jaké bude (jestli se mi povede), protože tady bylo o Solarisu řečeno celkem mnoho i se o něm dá ledasco dočíst (internet, encyklopedie atd.), ale zkušenosti s výrobou vína tu v diskusích bylo opravdu pramálo. Dejte kdyžtak vědět, budu rád a určitě nejen já. Jinak to byly odrůdy co mám od loňska, resp. předloňska, letos budu dělat pergolu (spíše sezení), tak bych tam asi chtěl dát 2 x nejakej dobrej stolák (asi Vostorg a k tomu něco modrýho - Aivaz?) a pak tak 2 x nějakej mošťák (co poradíte? - mám tam ještě sazenice Solarisu, Merzlingu, Malveriny apod. - jsem nějakej zatíženej na tyhle interspecifický převážně německý odrůdy). Hlavně abych měl dost surovin na výrobu vína. Mějte se... Úspěšný vinařský rok 2011 přeje Ferby1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 30.1.2011 20:46

Co se týká registrace Solarisu, bohužel zatím podáná žádost na český ÚKZÚZ není a záleží na vlastníkovi odrůdy, což je Staatliches Weinbauinstitut Freiburg, jestli ji u nás podá. Zatím je registrován jen v Německu. Naproti tomu Cabernet Cortis má už žádost podanou u nás dva roky, takže bych z toho soudil, že asi ho registrovat nebudou. Bohužel víno jsem z něj sólo nedělal, měl jsem ho letos jen cca 5 kg, další roky to snad bude lepší.
Co se týká pergoly, před pár lety vysadili k pergole v Polabí Rondo a moc se jim zamlovalo.
Abych odpověděl mičurincovi,  většinou teď nové odrůdy sháním výměnou se zahraničím v rámci EU, z Lednice jsem neměl a nemám ani kousek réví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 30.1.2011 21:07

dekuji pane Ivo, nicmene se divim, ze Lednice nejevi zajem prodavat revu, jiste by to bylo i pro ně vyhodne, takto se lide snazi ztezka hledat nove odrudy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 29.1.2011 11:44
Dal jsem na zkoušku zakořenit jeden z řízků Vostorgu. Konec řízku jsem zastřihl šikmo proti spodnímu očku, udělal dvě dvoucentimetrové svislé "drážky", namočil do stimulátoru, dal do ustřihnuté petky, spodní půlku zasypal perlitem a celé to dal do podmisky s vodou + pár zrnek hypermanganu, řízek jsem předtím namočil na 24 hod. do vody. Po čtrnácti dnech začíná rašit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 29.1.2011 13:43

V loňském roce jsem se poprvé pokoušel zakořeňovat i Vostorg. Měl jsem k dispozici celkem 4 řízky. Také jsem použil stimulátor (práškový)  a zakořenit jsem jej dal rovněž do PETek, do směsi perlitu + koupeného řízkovacího substrátu, smíchaných v poměru asi 1 : 1. Za pár dní řízky začaly rašit, pak vyrostly lístky, postupně asi 4 - 5. Radoval jsem se z úspěchu. Bohužel předčasně, naboť následně se růst zcela zastavil a v průběhu léta všechny rostlinky postupně zvadly a uschly. Žádná z nich totiž nevytvořil kořeny! Vostorg je na zakořeňování potvora!! Jiné odrůdy byly při stejných podmínkých mnohem a mnohem ochotnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zdenek64 - (16) - 156.62 (?), 30.1.2011 4:59
Taky jsem Vostorg zkoušel a s tím samým tedy nulovým výsledkem... Letos chci zkusit větší množství řízků aby byla větší šance. Ale zase na druhou stranu má člověk jistotu že je to opravdu Vostorg, komu koření podezřele ochotně bude mít s největší pravděpodobností odrůdu tuším že Prim s kterým ho někteří prodejci zaměňují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika