Co vaše réva?



host - 84.138 (?)
19.8.2010 23:41
Arkadia vám už dozrieva? to ju pestujete v skleníku? na Prim si ešte počkám, len som zvedavý, či to je ozaj Prim a nie niečo iné, lebo celkom to nevyzerá ako ten váš. možno sem hodím neskôr fotku.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
            
host - 191.158 (?), 19.8.2010 6:59
Děkuji za pochvalu ale na fotkách to vypadá líp než to ve zkutečnosti je. Hrozny jsou zralé ale málo sladké, nacucané vodou, bohužel. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 19.8.2010 10:57

S vosama jsem na tom podobně jako Mirek, najednou se vyrojily. Nejvíc jim chutnají muškátové odrůdy, Prim u mne ještě zdaleka není zralý, ale hodují nejvíc na Liepajasu Dzintars a taky Rusven jim chutná. Vůbec jsem je neviděl na Irince a na Elegantu sverchranném, přitom jsou sladší než Rusven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 191.35 (?), 19.8.2010 15:37

V HK mně začíná zrát V25-20 a vosám taky chutná. Některé bobule jsou doslova ohryzané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.138 (?), 19.8.2010 17:06
u mňa už dozreli strapce najprv na Vostorgu ale tesne za nimi začal dozrievať aj Nero, akonáhle sa bobule zafarbili do modra, dal sa už jesť. chuť u oboch je dobrá, všetko je už zjedené. Vostorg nebol takmer vôbec napádaný škodcami, ale Nero mal hodne bobuliek načatých, osy som nevidel, to skor muchy. zvláštne... najbližšie čakám na Prim, také 2 týždne mu ešte chýbajú k dozretiu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 19.8.2010 17:44
Já mám Prim zralý ale je skoro nejedlý - málo sladký a bobule už jsou měkké, vzhledově hrůza. To odrůda "Veliký Bílý" je na tom trochu líp, ale jen střapce v horních patrech, na spodních mají zralou barvu ale moc sladké nejsou. Mirek
Prim, je to letos hrůza. O víkendu ho vyklátím.
Prim, je to letos hrůza. O víkendu ho vyklátím.
Veliký Bílý je sladké a křupavé
Veliký Bílý je sladké a křupavé
Podobné jako Prim, jen vzhledově hezčí (na vyhození)
Podobné jako Prim, jen vzhledově hezčí (na vyhození)
Moje první Arkadia - MŇAM
Moje první Arkadia - MŇAM
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 19.8.2010 20:51

Já mám do zralosti prvních odrůd ještě daleko, 2-3 týdny.

Z odrůd, které mám, letos musím zatím pochválit Opál, všechny hrozny vyrovnané velikosti, bez napadení houbovými chorobami (evropské odrůdy jsem stříkal jedenkrát Falconem). Dále Ametyst, velmi velké hrozny, ty největší budou mít kolem 1kg (Zajímalo by mě, odkud se vzal v literatuře údaj průměrná hmotnost 196g - nejtěžší hrozny mám vždy na Ametystu). Lehounké napadení padlím. Příjemně překvapila Kodrjanka, po negativních ohlasech zde na foru jsem měl trochu obavy z náchylnosti k chorobám, ale zatím bez napadení (nestříkáno). Tak ještě trochu toho tepla, aby vše dozrálo. VJK

Ametyst se letos rozhodně nefláká...
Ametyst se letos rozhodně nefláká...
Opál - jako přes kopírák
Opál - jako přes kopírák
Kodrjanka - první úroda, hrozny půleny a cizelovány
Kodrjanka - první úroda, hrozny půleny a cizelovány
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.138 (?), 19.8.2010 23:41
Arkadia vám už dozrieva? to ju pestujete v skleníku? na Prim si ešte počkám, len som zvedavý, či to je ozaj Prim a nie niečo iné, lebo celkom to nevyzerá ako ten váš. možno sem hodím neskôr fotku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 20.8.2010 6:44
Arkadia - je to vůbec první a prozatím jedinný hrozen který jsem sklidil. Mám tři sazenice letos nové a pokud hrozny budou alespoň jak tento tak budu spokojen. Mám ji venku na zahradě (BV).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.138 (?), 23.8.2010 22:07
nemáte niekto skúsenosti s odrodu Einset Seedless? hlavne by ma zaujímalo, aká je odolnosť voči hubovým chorobám a neviem sa k tomu na webe dopracovať...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.65 (?), 24.8.2010 8:16

Osobni zkušenost nemám, ale na webu se něco najít dá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika