Co vaše réva?



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?) 
9.8.2010 7:27

no Mirku, to musi byt zbytecna prace strikat svou revu proti plisnim, kdyz zdroj je tak blizko a navic vypada jak duha, jak hraje barvami... domluva by byla mozna?-myslim s majitelem toho pozemku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 9.8.2010 7:44
Bohužel je to člověk se kterým jsem na "nože". Už mne jednou udal na stavebním úřadě že jsem si postavil udírnu blízko jeho domku (rozhodnutí o odstranění stavby)... typický vychlastaný mozek který má takových staveb pětkrát více ale vadí mu to za plotem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 9.8.2010 8:50

Bohužel za tohoto stavu se o to víc musí stříkat proti plísni révové, jinak příští rok bude hodně špatný, protože réví nestačí vyzrát, aby přežilo zimu.
K novým odrůdám:
Viking a VV3 u mne trpí z nových odrůd plísní skoro nejvíc
Naděžda AZOS také nepatří k odrůdám, na nichž plíseň není
Bělehradský bezsemenný je k plísni vysoce citlivá odrůda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 9.8.2010 9:17

brede, prosim Te, mohu uz u nove vysazenych rev odhrnout zcela hrůbek? Nedavno jsem odstranil rosne koreny a zas zahrnul a nevim, zda se ma zcela odkopcit v srpnu, porad mi prosim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 9.8.2010 15:20
bred_ik - Stříkl jsem to minulý týden mědí a chystám se dnes na Ridomil, zvláště na nové sazenice. Z těch devatenácti odrůd od Vás jsou tak tři-čtyři bez napadení (mám dojem že se jedná i o Vostorgy, jak to zpracuji dám vědět), dobře se drží i Nero. Pak mám pár sazenic ze Slovenska vysazených na podzim ale tam je situace obdobná. Koupil jsem i Vostorg který podle listů asi Vostorgem ZASE není.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 9.8.2010 17:45
Velmi málo nebo vůbec napadené - Beloje Čudo, Nero, Kokl, Viktoria, JCHD, Vostorg kr. a musk., Augustovskij, Silně napadené - AT 63 SK, Elegant, VV3, Běl. bezs., N. Azos, Regina (Afuz Ali), Matilde Slabě napadené - Arkadia (jak která sazenice), Lora, Karmakod, Ustojčivyj Dokuč., Ostatní tak něco mezi - Pannonia, Velika, Glaša, Aročnyj, Rhea, Jupiter, V25-20, Kodrjanka,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 9.8.2010 19:50

Pro mičurice - odkopat se má v době, kdy nehrozí mrazíky, teď už je to celkem jedno. Většinou stejně před zimou při rytí nahrnuji u jednoleté výsadby znova růvek, aby v případě silných mrazů měl keř z čeho obrazit.
Pro Mirka: Nemile mě překvapil Elegant, u mne neměl nikdy ani flíček, s ostatním souhlasí i moje zjištění. Aročnyj, který po dva roky také neměl ani flíček má letos také slabě plíseň. Letos jsem proti plísni úmyslně nestříkal, abych si ověřil skutečnou odolnost odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 9.8.2010 21:31
Elegant je nějakou hodinku přistíněn foliákem takže půda je pod ním déle vlhká. Ale to jme zase u toho, kdyby nepršelo každý den tak nebude podmáčeno! Dnes jsem ošetřil všechnu "omladinu" Ridomilem ale dále už budu muset vystřídat postřik. Poprvé rodí Regina (Afuz Ali) a bobule vypadají velmi pěkně. No a s těma vosama jsem to neodhadl, najednou se vyrojily a dávají hroznům (Prim) co proto.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 9.8.2010 22:20

Prim jako muškát mají vosy hodně oblíbený, ale zatím se u mne moc neukazují, ale jejich čas asi přijde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 9.8.2010 22:25

odrudu Karmakod mas nadhernou, je asi citlivejsi na praskani, coz v tomto roce lze pochopit, nicmene vypada moc zajimave, odkud ji mas? vubec ji neznam... jsi profik.-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika