Co vaše réva? (2013)



Ondřej.75 - (2) - 45.194 (?)
31.3.2013 22:50

děkuji za info, jen se obávám, že pro začátečníka bude docela problem už jen správné založení. Spíš bych to ze začátku viděl na dostupnější odrůdy, které ustojí Děčín a jeho klima.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 195.245 (?), 25.3.2013 22:08

Ondro

Pokud zacinas, tak Ti doporucuju odrudy Edelweiss, Cayuga White, Alwood {vynikajici chut }, Leon Millot [ mostova ], St Croix a jestli budes mit stesti, tak odrudu Price. Do -30 oC se nemusis o nic starat. Vsecky jsou uzasne urodny, krome Price, ta je stredne urodna a nepotrebujes ani kapku postriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.245 (?), 25.3.2013 22:15

Jenom jsem zapomel dodat, ze to jsou americke odrudy a americka reva nesnasi vapno v pude. Nejlepsi je 6 - 6,5 pH. A pokud chces na vino, zkus si sehnat odrudy Corot Noir a Noiret.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 25.3.2013 22:23

Len ci sa dotycnemu taketo odrody podari zohnat. Nazvy odrôd vidim prvy krat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 26.3.2013 7:49

Hm, odrůd vinné révy je aspoň milion.Jestli začínáte, určitě bude lepší nasadit něco, co je zde k mání, co nemusíte shánět někde v Americe a co je taky zde již odzkoušené.Někdo Vám jistě lépe poradí.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 30.4.2013 17:27

Trosicku prehanis. Odhaduje se, ze na svete je jenom neco prez 20 000 odrud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.214 (?), 10.6.2013 18:39

Prosím o radu,  jsem začátečník a chtěla jsem zkusit pěstovat vinnou révu, a to nad 300m.n. m..Byla mi nabídnuta odrůda Rasa. Nikde nemohu nic o této odrůdě najit - co jsem to vlastně koupila?  Děkuji. P. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 26.3.2013 18:02

V Evrope je pry maji polaci. Jinak je maji moji pribuzni. Moje sestra letos hned v lednu nabizela rizky techto odrud zdarma. Ale snad jenom tri lidi si prijeli. A am reva je meksi a snadno se vede zavesovym zpusobem. Ja revu vedu na dvojdrati, 70 cm od sebe. O fazochy se nestaram. Neminim kolem vina poskakovat, jako kolem malyho decka. Na konci zimy ostriham a v lete sklizim. Jinak jenom sekam travu a za sucha zalivam. A nektery odrudy jsou tak urodny, ze mne to nekdy pripada, ze je tam vic hroznu nez listi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 26.3.2013 18:36

Môzte tu prosim vas napisat, ako je to s rannostou jednotlivych odrôd, vo vasich podmienkach? Stihli by dozriet aj vo vyssich nadmorskych vyskach? Môzte mi nechat na vas kontakt?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 27.3.2013 18:58

Edelweis a St Croix dozrava v 600 mnm. Muj bratranec tak vysoko zije a pestuje je. Alwood dozrava ve 450 mnm a vypada, ze by nemel problemy dozravat i vys. Moje sestra ma plno odrud a moje dcera v Prostejove ma odrudu St Croix. Druha moje sestra a synovec v Olomouci maji zase i jine odrudy. Sestra v Olomouci ma i Price. Velice rana  [ jedna z nejranejsich ] odruda. A ja bydlim v severovychodnim koutu Arkansasu a hodne odrud tady nemuzu pestovat, protoze je jim u me moc horko. Americke odrudy nemeji rady moc horko. Uz jsem jich zkousel asi 40 a zustal jsem u deseti. Moje #  USA 870 647 2474.  Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ondřej.75 - (2) - 45.194 (?), 31.3.2013 22:50

děkuji za info, jen se obávám, že pro začátečníka bude docela problem už jen správné založení. Spíš bych to ze začátku viděl na dostupnější odrůdy, které ustojí Děčín a jeho klima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika