Co vaše réva? (2012)



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?)
16.8.2012 12:37

a) Buď potřebuje Afrodita hodně, opravdu hodně sluníčka a u nás prostě nepůjde, b) nebo příliš vody, c) nebo nedostatečná či nevyvážená výživa či kombinace předchozích.  Já jsem měl podobné hrozny (opticky zralé, měkké, ale bez chuti) na keři, který měl výrazný nedostatek draslíku. VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.8.2012 17:54

a co proti tomu?listy ochranit nelze nebo nejak lze?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petik - (29) - 34.163 (?), 4.9.2012 8:43

Jedna sazenice z dvouletých pravokořenný Solaris, 596 mnm, trochu jsem ho potrápil a nechal malý květ. 21° čnm. Jejich čtyřletá matka o pár metrů dál má cukernatost ještě o tři stupně vyšší. Hořčík jsem zalil v červnu a ke konci srpna jsem rozupštěnou hořkou sůl stříkal na listy, jinak by mi tu konkrétně Solaris asi zdechnul.

Solaris
Solaris

Svatovavřinecké
Svatovavřinecké
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 4.9.2012 10:48

Tak u vás bych podle těch fotogragiií na nedostatek Mg rozhodně netipnul. Spíš bych to viděl na deficit N, či Fe, případně obého. Jinak réva v 600 m, klobouk dolů !

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 4.9.2012 11:02

Hnojit Mg bylo vcelku zbytečné, keře mají mírný nedostatek dusíku. Vzhledem k výšce bych ale dusíkem nehnojil ani v příštích letech (pokud se nebude deficit zvyšovat), aby nebyl problém s vyzráváním dřeva. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petik - (29) - 34.163 (?), 4.9.2012 11:26

Děkuji za obdiv, moje žena to vidí trochu jinak, ta by všude foukla nějaký letničky, trvalky, tím je posedlá ;) Železo bych vyloučil, protože se u nás léta těžila železná ruda a všude je hlína úplně dočervena, tak jestli réva zmákne si železo vytáhnout z půdy. No a pak spíš teda ty další prvky, ale pravdou taky je, žloutnutí dělají spíš nižší listy a jen Solaris, žádná jiná odrůda, vlastně eště trochu Prim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 15.8.2012 11:40

Bezsemenná Afrodita poprvé zarodila a měla pár (4) menších střapců s pěknýma velkýma bobulama. Vadné bobule jsem obral a to co zůstalo nyní již měkne ale není ještě úplně sladké, čím to může být? Hlava byla napadena peronosporou, listovou plochu měla velkou, "osečkování" jsem prováděl teprve před týdnem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 16.8.2012 12:37

a) Buď potřebuje Afrodita hodně, opravdu hodně sluníčka a u nás prostě nepůjde, b) nebo příliš vody, c) nebo nedostatečná či nevyvážená výživa či kombinace předchozích.  Já jsem měl podobné hrozny (opticky zralé, měkké, ale bez chuti) na keři, který měl výrazný nedostatek draslíku. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 16.8.2012 17:56

Odrůdou to asi nebude, něco podobného mi udělala i ranná "běžná stolní odrůda" na zahradě, ta byla ale sladká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.8.2012 23:15

Arkadia měla jen pár bobulí ale byla vynikající, Kodrjanka se pochlapila ve výborné kvalitě, obě odrůdy krásně sladké.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
peetoo - (49) - 41.142 (?), 28.8.2012 20:29

Tohtorocna kvalita hrozna je zatial vyborna. Vdaka velmi teplemu pocasiu hrozno dozrieva priblizne o 2 tyzdne skor. Napriklad Onyx, ktory dozrieva koncom septembra je uz teraz celkom sladky a ma muskatovu chut. Aj bezsemenna Luna a Uran, ktore zvycajne dozrievaju v polovici septembra su uz zrele. Dnes som obral 10,5 kg hrozna a asi 2/3 chcem pouzit na vyrobu kompotov. Z Aurory robievam burciak.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika