Čím je réva napadená?



host - 126.45 (?)
6.8.2011 12:42

Děkuji všem za vyčerpávající a užitečné informace.

Vrátil bych se ještě k tomuto příspěvku:

"Ještě bych to postříkal (postřikem, který vnikne dovnitř listů) - úrodu už pravděpodobně nezachráníte, ale listy potřebují na zimu načerpat energii..."

Jak důležité je to a jaký postřik konkrétně bych mohl použít?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 180.238 (?), 7.8.2011 21:25
Na listy kašľať, Mirku. Dôležité je, že máte nádherné a čisté strapce hrozna. Klobúk dole! Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 7.8.2011 22:11

Já jen doufám že to stihne dozrát, bílé i Kodrjanku sklízíme již týden, ostatní sorty by potřebovaly tak týden hezky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.185 (?), 30.8.2011 13:45

Dobrý den, zkusil bych ještě postřik na vlnovníka Omite 570

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.58 (?), 3.8.2011 7:45
Perenospóra aj oidium často ruku v ruke pôsobia súčasne, event. každá z nich čaká na príhodné podmienky zmeny vlhkosti, tepla apod. Tieto podmienky nedokážeme konkrétne pre náš vinohrad presne stanoviť. Mycélium rastie neuveriteľne rýchlo, často rozhodujú doslova hodiny. Preto skúsení vinohradníci radšej používajú kombinované: bi- či trivalentné postreky. Kontaktným sírnatým či meďnatým postrekom už chorobu v štádiu zobrazenom na snímkach nezastavíte. Obávam sa, že nepomôžu už ani strobiluríny. Preto som písal o lacnejšej prevencii pred napadnutím toho najcennejšieho-strapcov. Na začiatku sezóny (jún) sa odporúčajú prípravky s hĺbkovým, čiastočne systémovým účinkom. V tomto roku som strieknul najprv Cabrio Top, neskôr Zato a minulý mesiac pre istotu Shavit. Vlani, aj keď bolo horšie počasie, mi stačili 2 kombi- postreky. O tom, ako vyzerajú strapce a listy, sa môžete presvedčiť na snímkach zverejnených v nasledujúcom vlákne. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.45 (?), 6.8.2011 12:42

Děkuji všem za vyčerpávající a užitečné informace.

Vrátil bych se ještě k tomuto příspěvku:

"Ještě bych to postříkal (postřikem, který vnikne dovnitř listů) - úrodu už pravděpodobně nezachráníte, ale listy potřebují na zimu načerpat energii..."

Jak důležité je to a jaký postřik konkrétně bych mohl použít?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 6.8.2011 20:17

Když jsem před pěti dny stříkal víno silně napadené padlím, vzpomněl jsem si i na Váš příspěvek.

Nejdříve jsem důkladně (dvěma malířskými štětkami na sobě) vodou očistil hrozny od bílého sametu padlí, potom aplikoval roztok směsi Diskus+Zato. Dobrý je i Falkon. Zatím to vypadá velmi dobře...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 10.8.2011 13:04
Proč jste použil kombinaci Discus + Zato? To je z hlediska cross-rezistence ta nejhorší možná kombinace... VJK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 10.8.2011 14:24

Proč? Jedná se o stejný nebo podobný typ přípravků?  Je pravdou, že jsem ty látky nijak moc nezkoumal (což jsem nejspíš býval měl). Nicméně to pomohlo a sousedi, kterým jsem to ošetřoval (mají to před domkem) budou letos na podzim onu révu (Portugal) likvidovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 10.8.2011 18:17

Z hlediska cross rezistence nevidím jedno použití tank mix Discus a Zato jako problematické. Ale je pravda, že oba přípravky obsahují jako učinnou látku jen strobilurin a i když jiný, je potřeba střídat přípravky s různým typem účinné látky, ideální je kombinovat tyto přípravky na padlí třeba s Falconem 460.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 10.8.2011 20:16

O.k. - od doby, kdy zrušili Hatrick jsem onen Portugal stříkal pouze Falkonem, takže Discus+Zato byla pro napadenou révu celkem prospěšná změna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika