Choroba vinné révy



host - 145.1 (?)
25.6.2012 20:02

U mňa zatiaľ Ustojčivyj Duk. bez príznakov perenospóry. U Lory som zbadal mierne žltnutie a menenie farby listov, čo môže znamenať prvú fázu infekcie perenospórou, tak som preventívne striekal. Kodrjanku som už dávno vyradil zo sortimentu, vyslovene náchylná na perenospóru, a to som nemal ani bazén ako vy :-) Proste nebudem pestovať odrody, ktoré treba stále striekať, vo vašom prípade by som ju nahradil niektorou z odolnejších, v ponuke je už celkom široká paleta. Vždy Kodrjanka mala ako prvá perenospóru, totálne nevhodná odroda u mňa. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 25.6.2012 12:20

Tohle bych spíš viděl na padlí. Podobně jsem dopadl loni, zachránil jsem se Falconem.
Myslím, že je nejvyšší čas, abych taky začal ošetřovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 25.6.2012 12:50

Před chvílí konečně přestalo pršet a venku je 16°C, počkám ještě týden na další ošeetření aby nebyly hned po sobě, zatím napadené střapce odstraním (ještě že jsem neudělal probírku po odkvětu). Chtělo by to i probírku v réví ale zase mám obavy že bude málo zelené plochy a hrozny nevyzrají. Nejvíce napadený bývá keř (vlastně nyní už 4 keře v guči) vpravo u verandy. Stále čekám abych mohl dát Kodrjanku a Bílovčáka pryč a místo nich zůstane jen Ustojčivyj Dok. a neznámá velkoplodá bílá odrůda kterou jsem pojmenoval pracovně Věroš. Tím by se prostor i provzdušnil. Stejně tak vlevo kde se ještě plete Prim s Afroditou, míchá se do toho Kodrjanka s Červenou chrupkou. Tady by měla zůstat Afrodita (rodí poprvé) společně s Kišmišem na "pergole" kterou hodlám vztyčt, dále Original, Dunav a Arkadia na drátěnce. Je v tom celkem guláš sorty nahrazuji průběžně a "staré" nechávám ještě odrodit. Místa je bohužel málo a do toho teď ještě ten blbý bazén...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 25.6.2012 15:22

Bazén a víno, které vyžaduje postřiky, opravdu nejde k sobě.Tam musí vinař velice dobře vybírat odrůdy, pokud nehodlá zasadit tam Baco nebo Isabellu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.1 (?), 25.6.2012 20:02

U mňa zatiaľ Ustojčivyj Duk. bez príznakov perenospóry. U Lory som zbadal mierne žltnutie a menenie farby listov, čo môže znamenať prvú fázu infekcie perenospórou, tak som preventívne striekal. Kodrjanku som už dávno vyradil zo sortimentu, vyslovene náchylná na perenospóru, a to som nemal ani bazén ako vy :-) Proste nebudem pestovať odrody, ktoré treba stále striekať, vo vašom prípade by som ju nahradil niektorou z odolnejších, v ponuke je už celkom široká paleta. Vždy Kodrjanka mala ako prvá perenospóru, totálne nevhodná odroda u mňa. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 25.6.2012 22:10

Já zase Kodrjanku považuji celkem za držáka, který je sice náchylnější na choroby, ale skoro pokaždé něco urodí. Mám ji na třech místech, tady u baráku kde je napadení celkem malé, na zahradě na pergole kde není napadení zatím žádné a na drátěnce o kus dál kde je napadení totální, tady   navíc byla poškozena hodně mrazem a defacto napadeny jsou mladé letorosty.

Afrodita
Afrodita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 232.216 (?), 25.6.2012 23:08

Všetky 3 Vaše Kodrjanky pochádzajú, Mirku, z rovnakej sadenice, alebo z odlišných zdrojov? Ak áno, znamenalo by to, že nie všetky klony sú rovnako odolné. Som zvedavý na môj Black Magic alias Kodrjanka od Juralu. Zatiaľ je zdravá, ale tento rok sa do rastu tak neponáhla ako vlani po výsadbe. Zo starých odrôd, ktoré som preočkoval modernejšími, sú to Rúbanka, Kerťanka, Prim, Pomarančová, Dakona, Ametyst aj veľmi neskorá AT 6-3 SK (na snímke). V tom je práve výhoda očkovania, že môžem zachovať kmienik a na budúci rok zaťažiť ker v plnom rozsahu úrodou novo naočkovanej sorty.

V strede vyrašené očko Sejanec Prodjusera na kmeni AT 6-3 SK, vľavo rašiace očko Anastasie na kmeni Ametystu. V pozadí posledný strapec veľkoplodého ale chúlostivého Ametystu
V strede vyrašené očko Sejanec Prodjusera na kmeni AT 6-3 SK, vľavo rašiace očko Anastasie na kmeni Ametystu. V pozadí posledný strapec veľkoplodého ale chúlostivého Ametystu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.6.2012 8:38

Zdravím Vás Paľo, všechnu Kodrjanku co mám tak je moje vlastní nařízkovaná z jedné původní sazenice. Ještě mám další v Mikulově a ta byla vloni bez ošetření a prosperovala nádherně až do jarních mrazů. Teď jsem se na ni díval a nenašel jsem ani náznak nějaké plísně nebo padlí. Podle mne je to o poloze, tadu ji mám nataženou na plotě ve výšce cca 3m nad zemí a hodně tu profukuje celý rok, na pergole na zahradě je taky ve výšce, u baráku z jedné strany "neluftuje" a na drátěnce na zahradě na ni patrně působí to devastující vlhko od země.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 26.6.2012 13:18

Mirku, můžete sem dát foto listů Afrodity? Vaše Afrodita a moje Afrodita mají zcela rozdílný tvar bobulí, přestože ji máme pravděpodobně od stejného zdroje. Díky. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 26.6.2012 18:15

To VJK - přikládám fotky listů Afrodity



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 26.6.2012 22:38

Díky Mirku. Moje Afrodita má řapíkový výkrojek uzavřený a překrytý, podobně jako např. Vostorg. Vy již za pár dní uvidíte, jestli jsou v bobulích semena, já budu muset ještě chvilku počkat. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika