Choroba viniča - pomoc



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?)
13.5.2014 12:01

Osobně bych rozmnožování odrůd jako je Isabela trestal nepodmíněně,  jsou ale lidé, kteří jí naopak vyhledávají a považují za chuťově výbornou, jako třeba můj strýc. VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 13.5.2014 9:35

A co na té rostlině spatřujete špatného? Mně připadá úplně v pohodě.

PS: divím se že se tato odrůda prodává. Můžete prosím prozradit kde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 13.5.2014 10:22

Podobně jako Wimpi nevidím na sazenici nic nemocného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 13.5.2014 11:09

divím se že se tato odrůda prodává. Můžete prosím prozradit kde?

Není se co divit, labruskové typy osvěží nejeden mlsný jazýček.Já jsem si ji chtěl jednu dobu pořídit také.Napište p.Bredikovi, a pokud ji bude mít,...a prodá, už se tolik divit nebudete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 13.5.2014 11:15

No, že Bred_ik má v sortimentu má i omezené množství "lehce labruskových odrůd", novější produkce vím. Mně zajímalo, kdožepak prodává starodávnou klasickou Isabellu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 13.5.2014 12:01

Osobně bych rozmnožování odrůd jako je Isabela trestal nepodmíněně,  jsou ale lidé, kteří jí naopak vyhledávají a považují za chuťově výbornou, jako třeba můj strýc. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 13.5.2014 12:04

Isabelu v sortimentu nemám a mít nebudu. Jednou jsem ji chutnal v Lednici a to mi stačilo, navíc si myslím, že je pro mne pozdní. Když labruskovou chuť tak Supagu (připomíná lesní jahody) nebo Himrod (slabá labruska). Ostatní labruskové odrůdy jsem letos vyřadil a keře vykopal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.115 (?), 13.5.2014 12:59

Dobrý den, rád se nechám ukecat, že je to v pohodě. Pro jistotu jsem ji nafotil ještě jednou:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.115 (?), 13.5.2014 13:01

a k tomu vedlejší rostlinu:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.115 (?), 13.5.2014 13:07

Když to shrnu slovy klasika, připadá mi to děuče takové nedomrlé. Prostě tvar i barva listů jsou divné, růst taky nic moc. Jsem v tomto naprostý laik, nerad bych si zavlekl na zahradu nějakou chorobu, to by mi sousedi dali!

Jinak je koupena ve Strážnici. Koupili jsme ji kvůli odolnosti, nic více, nic méně. Chuť jsme v tomto případě neřešili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 13.5.2014 13:28

Žádnou chorobou netrpí, pokud roste slabě, je to proto, že dosud pořádně nezakořenila. To může trvat klidně i celé vegetační období, kořenům chvilku trvá, než se z malého prostoru v květináči rozrostou. Příští rok by měla ale růst už normálně.

Až vám začne plodit, doporučuji následující způsob konzumace: Levou rukou přidržujete hrozen, pravou odtrhnete bobuli. Bobuli vložíte mezi rty, zmáčknete, čímž se oddělí dužnina od slupky. Slupku zahodíte, slizovitou dužninu chvíli převalujete v ústech a poté vyplivnete. Takto zkonzumujete celý hrozen. Chcete-li konzumaci urychlit, hrozen po ustřižení keře rovnou zahodíte. Chcete-li konzumaci ještě více urychlit, sazenici vykopete či přeroubujete jinou odrůdou. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika