Choroba révy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?) 
25.7.2013 10:57
Díky, prubnu ho, v tomto případě dlouhá OL nebude vadit, Falcon nechám na zrající bobule. Ještě k účinku toho mixu, je možné že se padlí dál nešíří ale každopádně není vyléčené, ještě to omrknu zítra před postřikem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Frany - (40) - 96.10 (?), 26.7.2013 0:26

Mirku, tolik padlí, že by všichni padli. Muselo snad na něj něco zabrat... Topas, Discus, Falcon... to jste v nedávné době zřejmě postupně a několikrát použil.

Přece nebudete bezhlavě stříkat každé tři dny. (Myšleno jako povzdech.)

Popište prosím, jak pracujete s postřikovačem (nebo rosičem) a uveďte, jestli používáte smáčedlo. Nemohl jste nedopatřením namíchat nesprávné (menší) koncentrace? Nebo jste si už nevytvořil sledem přípravků rezistenci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 191.151 (?), 26.7.2013 7:58

Zdravim, to som ešte nevidel, na bobuliach, ako vyrastajú s trapiny sa vytvorili také malé biele hrčky. Čo to je? že by nejaké oidium? Foto až večer.indecision.Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.7.2013 15:49

Toho padlí zase není tolik ale je skoro všude, po dvou letech kdy hlavy pokaždé pomrzly, jsem nyní vysazený na každou napadenou bobulku. Používám malý ruční postřikovač (2 litry) nebo 6 litrovou konev. Ošetřuji spíše lokálně, celoplošně to nelze vzhledem k umístění hlav, u mnohých navíc není pořádný přístup z obou stran.  Do postřiku jsem přidával jar nebo smáčedlo, nyní již jen výhradně smáčedlo - Silwet, umím přidat i hnojivo, ošetřuji hlavně střapce a to až do skanutí, víceméně je poumývám, zbytek postřiku jde na listy. Lokality mám rozděleny zhruba do čtyř "oddělení" (dle umístění ostatních plodin) ale skoro nikdy jsem je nestříkal naráz, takže to stříkání se nemusí jevit až tak bezhlavé. Např včera jsem použil Topas i Falcon ale každý na jiné hlavy.

Vypadá to že Topas zabral, nějaký povlak na jednotlivých bobulích ještě je ale začíná černat, a to předpokládám že padlí zasychá. Zkušenost (nechci to zakřiknout) s Topasem a Falconem je zatím kladná. Jelikož jsem bojoval doposud hlavně s padlím, tak toho využila Peronospora a zaútočila celkem rychle. Dnes večer ošetřím Revusem a na další případná ošetření bych to viděl RIDOMIL GOLD PLUS 42.5 WP, nebo máte někdo něco osvědčeného? Mám ještě doma Ridomil Gold MZ PEPITE, ale ten je uváděn spíše jako prevence, každopádně není plíseň ještě rozšířena, jedná se o jednotlivé listy, takže použití by bylo v této době ještě možné.


Napadená Arkadia.
Napadená Arkadia.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 20.8.2013 20:32

Víc než měsíc hezkého počasí potřebuje réva na to aby se vykurýrovala a pak stačí pár dnů hnusného počasí a jsem zase tam kde jsem nechtěl být. Napadeny jsou nejvíce mladé letorosty u Kodrjanky, kde se úroda již konzumuje. Má smysl v této době ještě postřik? Samozřejmě že jsem napadené výhony zatím vylámal, vypadá to že jsou napadeny mladé, které nebyly ošetřeny.

Peronospora a Vlnovník ruku v ruce na jedné hlavě.
Peronospora a Vlnovník ruku v ruce na jedné hlavě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 31.128 (?), 22.8.2013 20:37

Dobrý den, včera jsem musel stříkat, protože některé odrůdy vypadají stejně jako na fotkách, které ukazujete. Také to zasáhlo hlavně mladé listy, ale když se to velice rychle začalo šířít už i na ty starší, tak jsem to stříknul. Arkadia se zatím letos drží bez poškození. Docela jsem byl překvapený, že první příznaky perenospory, se objevily na odrůdě Augustin a to je vedle Kišmiš Lučistyj, který zatím odolává. Další napadené jsou Rusbol, Graf Monte Christo, Elica a Vodograj. Dalších asi 35 odrůd je zatím OK.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 23.8.2013 8:45

Já zatím nestříkám protože se už konzumuje. Peronospora je hlavně na nových výhonech (odlamuji to), u slovenských bezsemenných a u Matilde i na střapcích (tam se problémy "táhnou" již déle), dnes ráno když bylo slunce ježtě nízko,  jsem u baráku na starých listech pozoroval začínající padlí.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 24.8.2013 9:51

Dopřesnění - prohlížel jsem révu detailněji a to padlí jsem našel víceméně jen na mladých letorostech (Kišmiš Luč.) které narostly z nových roubů.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 23.8.2013 9:03

Výstižný snímek hlavně pro ty, kteří plstnatost nepřikládají nějakému drobnému parazitu...  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 24.8.2013 17:23

Nově nedávno naroubovaná Eva na "Veliký Bílý" se má k světu ale spodní listy již jsou napadeny peronosporou. Na dalším snímku je nově vysazená sazenice (mám dojem že je to Vostorg novyj krasnyj),  která je napadena Vlnovníkem, má smysl to v této době chemicky ošetřit?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika