Choroba nebo škudce revy



host - 183.109 (?) 
21.7.2016 19:33, zobrazeno: 2479x

Dobry den, rad bych poprosil zkusene pestitele o radu. Nekolik let mam u jizni zdi tri hlavy odrudy miler.Puvodne jsem je sadil aby stinily a za ty roky jsem sklidil snad 3 krat. Vzdy se na nich objevi nejaka (plisen) a hrozny nedozraji Letos jsem zkousel mednaty postrik, listy zatim nezloutnou a nepadaji, ale hrozny vypadaji stejne jako bez postriku. Poradi nekdo prosim co se s tim da delat? Dekuji f


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 219.23 (?), 21.7.2016 20:17
Je to padli a hodne rozjete, mednate pripravky jsou na perenosperu. Zkusil bych to trochu zachranit nejakym systemem, napr. Diskus, Zato, Falcon, Quadris a ten je i na perenosperu, kterou taky dost MUllerka trpi, kdyz hodne prsi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 22.7.2016 8:45

Discus, Zato a Quadris jsou strobiluriny, které se doporučuje používat preventivně, nemají kurativní (léčivý) účinek. Nevím, jestli v tomto stadiu pomůže Falcon, případně Prosper. Každopádně na padlí je nutné pamatovat a po odkvětu proti němu ošetřovat třeba Falconem nebo Dynali či IQ Crystal. poslední dvě jmenované jsou i v malém balení. Jinak měďnaté přípravky mají malou účinnoust proti padlí, na padlí je lepší třeba Kumulus se sírou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.50 (?), 23.7.2016 8:33

Takto napadené hrozny nelze zachránit ale i tak je nutný postřik na záchranu listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika