Černá skvrnitost vinné révy



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 2.164 (?)
14.5.2024 21:04
Proboha, jakou diskusi hledáte!? Nic lepšího, než Dynali není. To jste to ještě nepostříkal?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 62.37 (?), 14.5.2024 17:07, zobrazeno: 402x
Zdravím všechny. - V minulém roce se mi na několika hlavách na mladých výhonech objevily černé čárky, později se ukázalo, že jde o černou skvrnitost vinné révy. Začalo teplé počasí a tyto černé čárky se už někde začínají někde objevovat. Poradí někdo postřik? Thiovit Jet je pouze kontaktní fungicid a Melody Combi je pro neprofesionály nedostupný. Někde jsem zahlédl, že pomůže Dynali, který jsem ještě stihl koupit, ale tu diskuzi, ve které jsem to četl, se mi nepodařilo najít. Mám obavu, že tento problém budu muset řešit rýčem a zatím hledám způsob, jak se tomu vyhnout. Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 2.164 (?), 14.5.2024 21:04
Proboha, jakou diskusi hledáte!? Nic lepšího, než Dynali není. To jste to ještě nepostříkal?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.37 (?), 14.5.2024 21:43
Dynali je na černou hnilobu, padlí a červenou spálu. Černá skvrnitost v návodu uvedena není.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.45 (?), 15.5.2024 7:59

Jestli hledáte "jinou" diskuzi, a tato vám není dost dobrá s doporučenou zkušeností, že Dynali je nejlepší na černou skvrnitost, i když není uveden v příbalovém letáku, tak tuto radu v klidu ignorujte a běžte si pro ten rýč. Zřejmě je pro vás výhodnější révu zlikvidovat, než ji ošetřit tímto. Nikdo vám samozřejmě nebrání, je to vaše rozhodnutí.

Možné je také to, že neznáte google, jinak byste okamžitě našel třeba speciálně diskuzi jen o révě. Na ní doporučují ještě Folpan s výraznou vedlejší účinností proti černé skvrnitosti:

https://www.oreve.cz/viewtopic.php?p=12128&sid=97d55b3ffb4b3822da6d7d3bcae51449#p12128

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.104 (?), 15.5.2024 8:51
Google jsem samozřejmě využil a informací o Folpanu našel, ale i Folpan je pouze kontaktní prostředek, tzn. že funguje pouze preventivně a neléčí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.104 (?), 15.5.2024 9:36
Jinak, samozřejmě ten Dynali vyzkouším. - A víte, já se v diskzích snažím diskutovat a řadit přívětivějším tónem. - Opravdu není důvod se shazovat a dělat si hezký den tím, že jej někomu jinému pokazím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (513) - 54.214 (?), 31.5.2024 8:51
Takže věc se má tak, že jsem Dynali naředil podle návodu, důkladně postříkal - listy i z obou stran a výsledek je vůči černé skvrnitosti nulový. - Dneska zahajují léčbu vykopáváním keřů a jejich pálením. V případě výskytu této nemoci ve vašich zahradách či vinicích, projevující se šedými, později černými čárkami na mladých letorostech, doporučuji takové keře včas zlikvidovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika