Bago (Baco)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 46.152 (?) 
15.7.2008 9:15

 Baco Noir je kříženec druhu Vitis riparia, který jsem ještě nechutnal, ale ohledně chuti obecně kříženců Vitis labrusca naprosto souhlasím s Karlosem. Na druhou stranu je skupina lidí, které právě tato chuť velmi láká.
Ovšem rozhodně bych si Bago na zahradu nevysadil, je celá řada odrůd, které se Bagu vyrovnají nebo ho překonávají nejen v odolnostech k chorobám a mrazu jak u stolních odrůd, tak i u moštových. Ale proti gustu...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 15.7.2008 16:24

Víno, o kterém se zmiňujete (váčkovitý n. vazkatý obsah s obalovitou slupkou) není Baco Noir, ale spíš Modré Othello - další kříženec s geny Labrusca. Jako hrozno má sladké jakoby malinové aroma a pil jsem z něj víno, které mělo příjemnou příchuť čerstvých jahod....Někomu může být protivné, ale ta vůně (hroznů) mi připomíná dětství u prababičky, kdy jsme u sousedů na hůře okýnkem s jejich vnuky ty hrozny trhávali.

Baco podle mě nemá hustý hrozen (jak psal jeden z hostů 14.7.).

Co se týká blbnutí indiánů, je docela možné, že prostě nejsou svým nastavením organismu na některé věci zvyklí, ale je to jen můj odhad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Sfigi - (18) - 208.25 (?), 15.7.2008 22:03

K té rozdílnosti názorů - i já jsem se s tím setkal, prostě každý může mít naprosto jiný vkus. Ale zajímavý je především názor, že ve skutečnosti se jedná v různých případech o různé odrůdy vinné révy, a tedy proto může docházet k popsaným rozporům. Snad nám tu někdy poradí s rozdíly při určení odrůd, které by se daly zaměnit za Bago.

P.S. skvělé by bylo vložení fotografií k popisu odrůd, já jsem zatím zjistil  v mém okolí tři místa s údajným výskytem Baga, ale jestli je to opravdu ono nepoznám, jak to půjde, udělám fotky a někdo to snad s jistotou potvrdí nebo vyvrátí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.72 (?), 21.7.2008 9:54

Měl bych taky dotaz, ale ohledně odrůdy "delavar" bílý rezistent dovezen také z ameriky podle mě ve stejné době jako Bago. Mám ho na zahradě, ale s určitostí to nevím, protože jsem o něm nic nenašel a na zahradě byl ještě když patřila jinému majiteli. Děkuji Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 21.7.2008 16:56

Pokud je to Delavar bílý, má listy vejcovito-srdčitého tvaru, dozrává koncem září, je to víno na jídlo, stejně jako na víno a je to nejspíš kříženec dvou původních amerických rév Vitis labrusca a Vitis aestivalis (réva liščí a réva letní) - což mě docela děsí. Podle stránek www.vine.com.ua je Baco francouzský kříženec Foll Blanche a americké Vitis riparia (réva pobřežní). (Teda jestli jsem to dobře našel - protože v těch jejich přepisech je někdy dost těžké se vyznat)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Sfigi - (18) - 208.25 (?), 21.7.2008 22:45

to host Martin: Pokud chcete více informací o jiné odrůdě než je Baco, doporučuji založit  (nebo vyhledat už možná existující) nové téma s příslušným názvem, podstatně lépe se to potom hledá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.99 (?), 27.8.2018 16:41

souhlasim, je dobrý a sladký ale je maličký tak ho lisujeme na šťávu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.99 (?), 27.8.2018 16:45

roste pekně, nemusí se stříkat, dělá stín na sezení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Sfigi - (18) - 208.25 (?), 2.8.2008 13:13

Podařilo se mi najít neudržovaný keř vinné révy, pnoucí se po černém bezu. Údajně se jedná o Bago. Může někdo podle přiložených fotografií s jistotou potvrdit nebo vyvrátit, zda je to odrůda Bago? Jen prosím, aby příspěvky byly jasně označeny jako reakce ke vzorku č. 1 a aby pisatel uvedl, zda si je určením odrůdy jistý nebo je to pouze jeho dohad, děkuji.

letorost s listy
letorost s listy
detail listu líc
detail listu líc
detail listu rub
detail listu rub
hrozny
hrozny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 222.23 (?), 3.8.2008 15:08

Podle prvního obrázku bych řekl, že skutečně jde o Baco (typický tvar s typicky načervenalým nádechem). U obrázku 2 mě trochu udivil lesk listu, ale to je nejspíš problém expozice. Podle líce listu toho moc nepoznám a u fotografie plodů mě zaskočilo, že jsou na listech viditelné ostrůvky padlí - ale i to je možné - letos je prostě takový divný rok.

Můj názor - na 95% je to Baco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika