Ako Vám dozrievajú strapce?



host - 134.176 (?)
3.8.2011 21:28
Zdravím Mirku! Tá Kodrjanka je tento rok naozaj pekná. Ako je možné, že pri baráku ju máte už takmer zrelú a v záhrade nie? Po Kodrjanke som kedysi moc túžil, nakonec sa podarilo uprosiť p.Jonáša z Kolína, aby mi ju poslal poštou v balíčku spolu s ďalšími piatimi odrodami. Zo šiestich odrôd sa ujali iba dve a z nich iba jedna- Augustin zarodila prvý raz. Tá druhá- Nasťa iba rastie, vymŕza, znovu rastie a znovu vymŕza... Tento rok som vysadil Black Magic. Pokiaľ bude mať také bobule ako Vaša Kodrjanka, nemám za čím ľutovať. Paľo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 144.215 (?), 14.9.2011 11:51
Slovenská veľkoplodá odroda Rhea (pôvodne Jupiter) začína dozrievať. Objavujú sa aj cibéby. Pod slnkom rozžiarenou bezsemennou bobuľou na snímke vpravo je vidieť, ako je cukor v bobuliach príťažlivý pre osy. Budem musieť strapce obaliť vrecúškom zo starej záclony. Paľo
Rhea na Záhorí-2011
Rhea na Záhorí-2011
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.215 (?), 14.9.2011 11:53
Je zaujímavé, že menej sladké strapce, ktoré sú v tieni pod pergolou, sa vyfarbujú intenzívnejšie ako tie hore. Paľo
opäť Rhea (Jupiter)
opäť Rhea (Jupiter)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 3.8.2011 16:00

Pár fotek:

tady už je sklizeno
tady už je sklizeno
Veliký Bílý u baráku - již konzumujeme
Veliký Bílý u baráku - již konzumujeme
Veliký Bílý u baráku - již konzumujeme
Veliký Bílý u baráku - již konzumujeme
Kodrjanka u baráku je již jedlá
Kodrjanka u baráku je již jedlá
Kodrjanka na zahradě
Kodrjanka na zahradě
Červená chrupka u baráku
Červená chrupka u baráku
Pannonia
Pannonia
Arkadia
Arkadia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 134.176 (?), 3.8.2011 21:28
Zdravím Mirku! Tá Kodrjanka je tento rok naozaj pekná. Ako je možné, že pri baráku ju máte už takmer zrelú a v záhrade nie? Po Kodrjanke som kedysi moc túžil, nakonec sa podarilo uprosiť p.Jonáša z Kolína, aby mi ju poslal poštou v balíčku spolu s ďalšími piatimi odrodami. Zo šiestich odrôd sa ujali iba dve a z nich iba jedna- Augustin zarodila prvý raz. Tá druhá- Nasťa iba rastie, vymŕza, znovu rastie a znovu vymŕza... Tento rok som vysadil Black Magic. Pokiaľ bude mať také bobule ako Vaša Kodrjanka, nemám za čím ľutovať. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.161 (?), 4.8.2011 0:15

zdravím palo, řekl bych, že pan Mirek má chrupku při baráku zralou pro to, že je stěna domu osluněna a i réva je zde chráněna proti větrům atd..  jinak- bohužel, moje zahrada - tedy zahrada pro potěšení- není až tak velká, abych si mohl dovolit pěstovat moc moc odrůd.. a navíc, já kupoval sazenice letos z V. Bílovic od p. Osičky a to- co bylo-- to jsem vzal.. mám tam augustovksij, prim, kristal, a tuším aivaz nebo kodrjanka, nejsem si ted jistý.. z těch co jsou zasazeny už déle je to chrupka bílá a chrupka růžová. toto pěstuji v lokalitě židlochovicko. U rodičů- velké bílovice-  máme několik ha vinic s odrůdami muller, ruland šedy, ruland bílý, frankovka, dornfelder, svatovavřinecké, portugal., takže o víno, hrozny a zejména burčák není naštěstí nouze... už jsem přemýšlel vyzkoušet a zasadit nějaké jiné stoláky, ale bohužel, nemám kontakt na někoho v okolí, kdo by měl nějaké jiné, než,,komerční,, sazeničky, takže musím dát zavděk tím, co je a pro 2 sazenice se mi někam daleko nevyplatí jezdit... takže uvidíme za 2 roky co z letošních sazenic vyroste.. jedna už mi praskla, takže na podzim mám domluveno několik řízků révy od strejdy z Lednice, který pěstuje hrozny na pergole.. přál bych vám vidět tu krásu- na ploše cca 15m2 jsou strřapce cca 30 cm dlouhé, plné krásných kuliček, postupně se vybarvující a dozrávající.. nááádhera.. tak uvidíme, třeba se poštěstí a za pár let sem budu pyšně vkládat fota.. :-) jinak všem pěstitelům přeji nádhernou sladkou úrodu.. musím se pochlubit, letos jsem měl krásné skoré broskve- 6. letý strom plný sladkých plodů..  kdybych spočítal náklady na postřiky atd.. tak bych asi,,prodělal gatě,, ale za ten pocit to stálo.. :-) chvapci..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 4.8.2011 8:10
Nemusíte se strachovat, Black Magic bude mít bobule úplně stejné jako Kodrjanka, neb jedno a totéž jsou. VJK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 4.8.2011 8:13

Dobrý den Paľo, tak jak píše kolega pod Vámi, jsou to naprosto odlišné stanoviště. U baráku to mám na jižní straně a celkově je tato "uzavřená" lokalita asi o dva stupně teplejší, a týká se to nejen révy ale i např. broskvoní nebo ostružin. Pět metrů od zralé Kodrjanky mám na pergole další a ta vypadá zhruba stejně jako na zahradě. Letos to bude i tím že některé mladé výhonky pomrzly a réva nasazovala z dalších oček, to je hlavně případ Kodrjanky na zahradě. Co se týče této odrůdy tak jsem ji ze začátku hodně řízkoval ale nyní se jí postupně zbavuji a nahrazuji jinýma, hodněkrát mne již zklamala svou "nestabilností", i když je fakt že počasí poslední tři roky stojí za prd. Sortiment jsem postupně z nějakých pěti odrůd již zdesetinásobil a ty které se mi nelíbí jdou bez milosti do popelnice. Pokud chcete Kodrjanku tak na podzim budu některé ne moc staré sazenice vyhazovat a myslím že pokud se dobře vyryje tak by se dala přesadit, na Záhorí to zase tak daleko není. Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.161 (?), 4.8.2011 9:48

je, pane Mirku, jelikož - co jsem tak četl- jste pravděpodobně z Poštorné, já občas do Břeclavi jezdím, takže kdybyste vyhazoval na podzim, dejte prosím vědět, stavil bych se pro pár řízečků... ... na dosazení bych potřeboval tak cca 4 hlavy, nebo révky..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.250 (?), 4.8.2011 16:43
Dobrý deň Mirku! Vážim si Vašej ponuky Kodrjanky. Pokiaľ na Břeclavsku dozrieva nestabilne, u mňa sa jej asi nebude dariť lepšie. Som zvedavý na prvý strapec Black Magicu. Možno, že už vlastne Kodrjanku mám. Keď budú bobule odlišné od Kodrjanky, pošlem foto pánovi VJK. Píšete, že máte cca 50 odrôd stolákov, to je slušné. Máte tam aj Preobraženie od Kapeljušného? Na stránke vine.com.ua o tejto novinke píšu, že má 1,5 kilové strapce a ružové bobule hmotnosti až 14 g. Mrazuodolnosť udávajú iba -22, ale mne vlani zakorenený rezok parádne prežil zimu, aj keď bol sadený von až niekedy v júli 2010. Teraz má ťažeň dobre 3 m. Konečne zapustil do hĺbky korene, takže sa "rozjel", najmä v posledných týždňoch. Ešte ho nezakracujem, aby som zbytočne nezobudil spodné očká pripravené pre budúcoročnú prvú úrodu. Tento postup sa mi vlani osvedčil u Krasotky a Pamjati Zacharovoj. Keby ste mal záujem o niektorý zimný rezok, máte ho u mňa. Jazdím cez Poštornú k matke do Znojma. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.8.2011 18:33

Hezký podvečer, Preobraženie nemám a místo už taky ne . Je to nevýhoda v možnosti ošetření s ohledem na další plodiny. Sortiment mám rozšířen a obnoven, příští rok by mohla být úroda již na více hlavách. Co se týče zakracování tak nechávám réví se "vydovádět", volím tím pádem opačnou variantu než v loňském roce kdy jsem nechával zalomený jeden tažeň. Za nabídku děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika