Ako Vám dozrievajú strapce?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?) 
4.12.2011 17:41

Usuzovat podle narůžovělého řapíku, že se bude jednat o modrou odrůdu, je dost odvážné. Růžový řápík má spousta bílých či červených odrůd, navíc je jeho barva závislá i na obsahu biogenních prvků. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 5.12.2011 7:26

Barvy řapíku jsem si vůbec nevšímal, spíš se mi zdá rozdílný charakter zoubkování a podle červených skvrn na okraji listů (červená spála nebo hořčík?) usuzuji na červenou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 5.12.2011 9:08

Skvrn jsem si zase nevšímal já, pořád se tu řešil ten řapík...   Máte pravdu, že skvrny by skutečně odpovídaly spíše červené odrůdě. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.200 (?), 5.12.2011 9:11
Je pravda, že v októbri, keď sa začalo zfarbovať lístie je diagnostika menej spoľahlivá. Podľa snímok v ampelografiách sa určovať tiež nedá, čo autor to iné a často odlišné zábery. Na teórii o vplyvu výživy na farbu listovej stopky môže niečo byť, ale skôr verím tým, ktorí Arkadiju pestujú. Skutočnosť, že toto "čudo" z Kolína pod menom Nasťa pravidelne vymŕza a vedľa neho Belehradský bezsemenný je v pohode, svedčí o tom, že s identitou odrody nebude všetko v poriadku. Počkám na prvý strapec... Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 5.12.2011 9:19

Já mám Arkadii ještě mladou, ale kamarád v obdobných podmínkách má starší rostlinu a vymrzá mu téměř pravidelně. To bych nebral jako určující. Počkejte na úrodu a uvidíte. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.200 (?), 5.12.2011 18:39
Asi máte pravdu. Nečakal som, že je tak teplomilná. Kúpil som ju od Jonáša cca pred 5 rokmi a doposiaľ som úrodu nevidel. Táto sadenica je dokonca pravokorenná, ktorú som zachránil zakorenením odrezku z pôvodnej, neskôr totálne zmrznutej Jonášovej sadenice. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.182 (?), 5.12.2011 19:51

Semínka v bobulích Rhey jsou měkká. Pokud se jedná o Nasťu - Arkadii od p. Jonáše roste výborně. Letos asi nejlépe za poslední léta. VV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.12.2011 14:02
Já mám Rheu od pana Knížka třetím rokem a doposud se, hlavně díky počasí, trápí hlavně s růstem a jsem rád že vůbec přežívá. Stejně stará Arkadia je jiný kabrňák, už měla letos druhou úrodu. Procházel jsem včera s nůžkama "vinohrad" a nakukoval jak vyzrálo dřevo. Nejhůře dopadla italská Regina, měla sice třímetrové výhony o centimetrovém průměru ale odhaduji že zdravých je tak 30 cm, pokud vůbec přežije. Možná je to tím že díky dvojnásobnému vymrznutí vyrašila celkem pozdě, podobně je na tom Bělehradský. Velmi dobře vypadá bezsemená Afrodita, pokud nezakvete příští rok tak už nevím z čeho by mohla. Řízky a sazenice od bred-ika narostly do velmi slušných rozměrů a na jaře bude co stříhat, a doufám že i následně rodit. Radost mám i z Vostogu (jediný řízek který mi zakořenil) který narostl asi do metrové výšky ale vypadá dobře po celé délce. Zdaleka nejlépe, co se růstu týče, se ukázala Kodrjanka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.200 (?), 4.12.2011 14:45
Moja Rhea, Mirku, má veľmi zdravý a bujný rast. Nebolo problém píchnuť na jar do zeme ustrihnutý rezok a parádne sa zakorenil. Pravdepodobne medzi pestovateľmi a predajcami sadeníc koluje viacero klonov tejto vydarenej sorty. Považujem ju za jednoho z najvydarenejších stolových krížencov D.Pospíšilovej. Jediné, čo jej môžem vytknúť, je menšia úrodnosť v porovnaní napr. s Nerom. Ale keď ostane na koreni iba niekoľko strapcov s veľkými bobuľami, dozrejú aspoň skôr a sú sladšie. Často vznikajú aj presladené cibéby. Opačná situácia- preťaženie strapcami sa neopláca napr. na odrodách Ametyst, Negra apod. Belehradský bezsemenný aj vysadená Afrodita mi parádne zdrevnateli. Dokonca aj rezok Afrodity odstrihnutý zo štepenej sadenice a vysadený na inom mieste v rovnakom čase je dobre vyzretý. Mirku, nepamätáte si, ako vyzerali listy na Vašej Arkádii? Mali načervenalé stopky? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.12.2011 16:59
Našel jsem nějaké foto z loňska i letoška kde to vypadá že stopka listu červený nádech má. Udělal jsem výřezy.
2010
2010
2011
2011
2011
2011
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika