Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

aj ja zdravim zo Zahoria. Na jar som dostal od kamarata odrezky stoloveho hrozna viacero druhov. Postupoval som takto. Jednotlive odrezky, tenke ako ceruzka, som nakratil tak, ze dole bolo pozdlzne prestrihnute miesto kde bolo ocko, a hore som nechal jedno ocko. Dolnu cast som do 3/4 zabalil do do handry, otocil a pridal dalsi odrezok, opat jedna otacka a dalsi odrezok. Toto vsetko som obalil, ciernou igelitovou foliou, zaviazal a dal do rohu sklennika. Po case mi zacali puciky rasit a vyrastli listky. Minuly tyzden som sadenice rozbalil a nasiel som pekny korenovy system, ale prerasteny cez latku. Minuly tyzden som 4 kusy oddelil od tkaniny, aj ked sa cas korenov znicila a dal do pozdlznych kvetinacov a na miesto na terasu pod Lexanom, kde je svetlo, rastliny sa tvaria ze su ok. Chcem sa spytat, ako teraz postupovat,  aby som korenovy system odrezkov neznicil a rastliny sa chytili? Na jesen, ked bude bohaty, korenovy system planujem rasltiny v kontajneroch vysadit ku stlpikom na zahon. Bojim sa rasltiny teraz, hned zasadit do zeme, kedze na chate som len cez vikendy, aby krehke rastlinky naprikald neznicila prietrz mracien, ako sa mi to stalo minuly rok, kde mi po silnej prietrzi mracien opadali vsetky listky.

Co radite? Oddelit rastliny od textilii aj za cenu strty casti korenoveho systemu, alebo zobrat noznice, a nastrihat korene aj s textiliou a takto dat do zeme v kontajneroch? 

- Dakujem Jan

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika