Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak ano, mal by to byť Ajvaz: jedine bola to prvá pekná úroda Ajvazu a Aldenu, tak možno tento rok môžem doplniť skúsenosť a prípadne ju opraviť. Ak niekomu pripadá nejaká odroda fádna, tak v rodine iní ľudia môžu mať iný názor, ale lákavý krásny Ajvaz nechutil u nás nikomu - že čo som to zasadil? Mám na záhrade výbornú a krásnu žltozelenú Arkadiu, neopakovateľnú odolnú neskorú modrú Moldovu a aj lákavý červený Cardinal. Môže byť, že jeden príbuzný sa nevydarí aj v lepšej rodine☺...

Ten Alden: je možné, že neviem popísať labruskovú chuť, ale jednoznačne tá odroda bola zujímavo aromatická pre každého, kto ju u nás chutnal. Ak veľmi naozaj veľmi ďaleko preženiem, tak tá chuť niekomu môže pripomenúť voňavú Izabelu len jemnejšiu, pričom šupka je stráviteľná, nie taká hrubá na vypľutie ako pri samorodákoch. Alden jednoznačne odporúčam.

Mám na vinici zasadených asi 70 stolových odrôd, každý jeden koreň poznám, kde som kúpil, akú má minulosť - lepší rok/horší rok, náchylnosť na choroby atď. Stalo sa mi viackrát, že mali už u predajcu pomiešané odrody, žiaľ obyčajne to zbadáte až s odstupom času (spomeniem že som chcel Ametyst a mám 4x Hibernal atď). Najlepšie by bolo pridávať aktuálne foto počas roka.

Žiadna záhrada ani vinica nie je tak veľká, aby v nej mali miesto druhy, ktoré v rodine nikomu nechutia. Určite sa dnes už dá vybrať podľa toho, čo komu vyhovuje.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika