Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Řešil jsem úplně stejný problém. Solaris - výsadba 2015, loni v zimě vše střiženo u země na 2 očka, ponechán a vypěstován jeden krásný silný letorost. Ten letos v zimě střižen u 80% keřů na kmínek s tažněm, u 20% na kmínek. Naražená očka na tažních a na vrcholu kmínku letos v květnu z velké části pomrzla. Poté velmi často obrostl kmínek ze záložních oček jen v dolních 2/3 délky, hodně letorostů raší od země. Sem tam na tažni 1-3 letorosty, ale téměř žádný nevyrašil na kmínku 10-20 cm pod vodícím drátem, který bych použil napřesrok jako tažeň. Vyřešil jsem to tak, že ponechám minimálně jeden letorost od země, na stávajícím kmínku/kmínku s tažněm/ 3-5 letorostů, ať rostou odkudkoli, příští rok z toho letorostu od země založím nový kmínek/kmínek s tažněm, ten již zapěstovaný a odplozený odstřihnu u země. Sice ztráta 1 roku v budování tvaru, ale bude letos úroda. Solaris má i na letorostech ze záložních oček 3-4 květenství. Lze to udělat i tak jak píšeš, kmínek zapěstovat nadvakrát (já to tak budu nucen udělat u těch keřů, které od země nevyhnaly žádný letorost).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika