Ze staré zahrady nová, přírodní zahrada



host - 248.106 (?)
24.2.2018 14:34

Takhle na tom horním břehu skalku... s potůčkem vyvěrajícím mezi kameny s odtokem do jezírka.....cheeky      Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
MiroslavB - (6) - 96.7 (?), 23.2.2018 18:02
Dorby deň, poradil by mi niekto na pár otázok? Mali sme starú záhradu svažitú ktorú som mal predstavu srovnat tak som zavolal bager ktorý sa pustil do zrovnania, no nedopadlo to podľa našich predstav na levo strmý svah ten chceme osazet jen Skálnikom a na pravo jak sa rozťahovala odkopaná zemina tak to docela narástlo na hodne strmý svah a boli sme nútený v polke urobiť kaskádu. Nakoľko tato naša renovácia sa moc nepodarila som zavolál záhradníka a aspoň v rámci financií nám to zrovnal na hotovo a osel trávnikom. Ma význam do tej kaskády nasadiť dáke ovocne stromy a dáko to opticky upraviť? Druhy problém je ten že nám začala vytekať voda zo svahu na ľavo a nie je možné tam posekať ani trávnik lebo je to stále blativé a nedá sa tam stúpiť. Mokre to bolo dokonca aj cez veľké sucha. Je možné tam nasadiť dáke dreviny ktoré by tu vodu pobrali alebo sa to musí odrenažovat? Má niekto s tímto javom dáku skúsenosť? Mame tam hodne jilovu pôdu.Dakujem za radu.
zrovnana záhrada
zrovnana záhrada
kaskada na pravo
kaskada na pravo
voda vytekajici ze svahu
voda vytekajici ze svahu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 24.2.2018 11:08

V těch fotkách se trošku ztrácím, ale ono to tak je, když nepřehlédnete celý stav svým okem. Nevím, co byl vlastně váš záměr, jak měla zahrada vypadat? Zatím je to trochu fotbalové hřiště wink Já plánovala, kreslila, měřila zahradu asi půl roku, než jsem udělala nějaký konečný návrh, předala jsem ho zahradní architektce, která mi tam nezměnila myslím nic, jen přidala zídku a pár balvanů. A doplnila rostliny, dle stanoviště. Ale mám zahradu obrovskou, i to stálo moc peněz, bez zahradníků se to zvládnout nedalo. V menším měřítku, s dobrým plánem by to šlo. Možná jste měli spočítat, kolik bude stát bagr a kolik by stál návrh zahradního architekta. Bylo by asi jednodušší, si trochu připlatit, než teď napravovat chyby, což taky nebude zadarmo. Vyvěrající voda... já bych udělala přírodní mokřad-jezírko(dle vydatnosti) v dnešní době k nezaplacení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.106 (?), 24.2.2018 14:34

Takhle na tom horním břehu skalku... s potůčkem vyvěrajícím mezi kameny s odtokem do jezírka.....cheeky      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 24.2.2018 15:16

Ach jo, takhle to dopadá, když se někdo snaží udělat rovinu z kopce. Místo pozvolného svahu mu vznikne, světe div se, sice rovná plocha a k tomu dva až tři poměrně krátké a strmé "břehy". Ono to chce, než se člověk do něčeho takového pustí, zatlouct na nejvyšším a nejnižším místě kolíky, no v tom nižším spíše hodně vysokou tyč a vodorovně spojit provazem. A pak zhodnotit, jestli je ten záměr srovnat do roviny reálný, bývá to dost překvapení, jak velký je výškový rozdíl. Když jsme stavěli skleník, tak jsme zvolili nejrovnější místo na zahradě, zdálo se, že je to skoro rovina, Skleník je 6 x 3 m a na úhlopříčce byl rozdíl skoro třičtvrtě metru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.7 (?), 25.2.2018 10:28

No predstava bola peknej rovnej záhrady s pekným trávnikom a max 4-5 ovocnýma stromkama./ jabka/ Skôr by som chcel poradit keby ich nasadím do hrany tej kaskády ako máme vzadu orech či by to mohlo být alebo jak využit tu kaskadu dako to zamaskovať moc pekne to teraz nevyzerá.

Z toho kopca čo vyekáta voda moc jazjerka vytvárať nechcem ta záhrada je od domu vzdialená 35m tak tam moc neni ani vidieť, skôr či to mám drenažovať alebo stači ten breh osázet niečim a čím? a tu vodu to vysaje.

 A čo očakávame od záhrady? moc od nej neočekaváme, krôr ani nevieme jako ju využít okrem dákych stromku. Chcel by som ju mať peknú ako tu majú niektorý ludia ale vzadu sused chová prasa, sliepky, kačice, zajace no hospodár a je tam vcelku smrad tak robiť tam relax záhradu nemá zmýsel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 145.50 (?), 25.2.2018 10:39

Když ji od ní nic neočekáváte a nevíte, jak ji využít, a chcete jen pár stromků, pak vůbec nerozumím tomu, proč ji musíte mít v rovině. Udělejte z ní původní rovný mírný svah, zasaďte stromky a bude po problémech.

A v místě mokřiny zapusťe 2 skruže, a můžete výhodně využít na zavlažování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 25.2.2018 10:39

A kam byste tu drenáž svedl? Možná jste těmi úpravami nějakou drenáž porušili nebo tam je nějaký pramen, když voda vytéká i v době sucha. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 25.2.2018 10:59

Ta voda taky může být filtrát některého-některých sousedů vejšcrying-jak je to tam u Vás s kanalizací?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 25.2.2018 11:57

Jo, mohl by to být průsak z trativodu nebo ze septiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 25.2.2018 12:29

Stromky v hraně kaskády, jestli dobře vidím, stejně jako ten ořech si myslím, že by být mohly, ale jak to upravíte kolem nich? Tráva se na tom svahu bude sekat blbě, ale tak jde to, taky různé svážkywink máme. Nevím, ve kterém místě je ten průsak, takže bych tam třeba udělala jen nějaký ozdobný kout. Dá se do mokra vysadit tisovec a nějaké vrby, třeba jen zakrslé kultivary... záleží, jestli je tam i sluníčko? Nějaké vlhkomilné kytky, třeba zakrslý orobinec, pomněnky, blatouchy, kosatce atd... ale ty už nějakou péči potřebují. Máte zahradu a nemíníte ji nijak využívat, jen koukáte od domu?indecision Mě to hlava nebere, já jsem v ní celý den, ale pravda, mám naprosto odlišný životní styl. Ale i tak je to škodasad Chápu..prasata. To je děs a hrůza, tady vedle ve vsi je menší vepřín a lidi kolem trpí. Já jen, když jdu se psem kolem a to nejsem nijak háklivá, v koňském hnoji se hrabu pořád, i s těmi prasaty jsem vyrůstala. Ale čichat to denně u baráku, tak zdechnufrown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika