Zarostlá zahrada



host - 216.60 (?)
13.6.2012 12:30

Děkuji za rady.

Zahrada má cca 500m2 a do nájmu ji mám dlouhodobě (s možností odkupu). Takže bych to chtěl udělat pořádně. Problém je, že s nějakou těžkou technikou se tam nedostanu (je to v kolonii, kde je přístup pouze po chodníčku mezi ostatníma zahradama. Takže když porýt, tak zřejmě ručně :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 216.60 (?), 13.6.2012 11:27, zobrazeno: 10915x

Dobrý den,

dostal jsem do pronájmu zahradu na které tak 10 let nikdo nic nedělal. Je plná vzrostlých náletů (zhruba 2 metrových), několikaleté trávy,... prostě džungle. Potřebuju se toho zbavit. Nechci používat chemii, tak jsem plánoval zahradu vysekat a celou ji přejet kultivátorem. 

Nejsem si ale jistý, jestli kultivátor zvládne vyorat kořeny těchto náletů a keřů, které tam jsou.

Do budoucna bych chtěl aby na zahradě bylo pár ovocných stromů a tráva (žádná zeleninová zahrádka nebo skalka).

Rád bych věděl, jestli uvažuji správně a jestli není nějaký lepší způsob.

Děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 13.6.2012 11:42

K Vašemu dotazu je potřeba taky uvážit na jak dlouho budete mít tuto zahradu, popřípadě za jaký pronájem. Vy zahradu upravíte a potom Vás majitel vystrnadí, popřípadě prodá zahradu jinému. Já na to tak doplatil v r.1983.

S tím kultivátorem si nejsem jistý, něco se možná podaří zlikvidovat, ale něco opět vyrazí, ale to už lehko zlikvidujete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.6.2012 11:55

Nevím, jak je zahrada velká a o jaké porosty jde. Ale kultivátorem bych se do ní nepouštěl, desetileté náletové keře vyorat nedokáže. Pokud bych měl zahradu jen v pronájmu, zúrodňovaol bych ji, pokud možno, s minimem námahy a výdajů.  Zahradu bych posekal křoviňákem a pařezy dřevin uřízl při zemi a potřel Garlonem. Další kosení už by měla zvládnout sekačka a opakovaným sečením vytvořit porost s převahou trav. Půda bude za těch 10 let odpočatá,  takže stromy tam lze v pohodě vysadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 13.6.2012 11:50

Náletové dřeviny vyrýt pokud možno s kořeny, zahradu na podzim nechat zorat, na jaře přejet kultivátorem a v dubnu ev. počátkem května zatravnit. Tak bych to dělal já.

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.60 (?), 13.6.2012 12:30

Děkuji za rady.

Zahrada má cca 500m2 a do nájmu ji mám dlouhodobě (s možností odkupu). Takže bych to chtěl udělat pořádně. Problém je, že s nějakou těžkou technikou se tam nedostanu (je to v kolonii, kde je přístup pouze po chodníčku mezi ostatníma zahradama. Takže když porýt, tak zřejmě ručně :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 13.6.2012 13:18

500 m2 je dost, ale dá se to po částech zvládnou.Motykou stáhnout drn a začít rýt. Teď to je pěkně navlhlé a když si pospíšíte, tak už koncem srpna ev. začátkem září můžete osít travou první část zahrady. Záleží jen na tom, jakou chuť do tohoto budete mít a jak Vám to půjde od ruky. Přeji hodně úspěchů.

        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 13.6.2012 12:30

U nás v osadě koupili jedni mladí obdobnou zahrádku, dřeviny jim vytahal traktor, jinak postupovali, jak píše Mr Big - dnes už je zahrádka pěkná.  Lída      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 13.6.2012 14:12

Jen jsem chtěl připomenout, že možná by na to orání stačilo Vari.

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.202 (?), 13.6.2012 13:33

Zdědila jsem obdobnou zahradu, 10 let minimální údržba a dalších 10 let nikdo nevstoupil..Desítky jasanů, javorů, i dalších stromů, kopřivy, hromady starých větví a kameny - na začátku se nedalo ani lehnout na zem, protože všude byly pařízky či kameny...

 Trávu jsme a kopřívy jsme vysekali zděděnými minisekačkami, vyhrabali. Další rok vzešla tráva a kopřivy - souvislé porosty s nekolikametrovými kořeny jsem vytrhala, ostatní jen sekáme. Někde jsme trávu doseli. Stromky se dají většinou usřihnout u země, ale pak se špatně hrabe, většinou jsme vystíhali kořeny a vytrhli. Velmi se osvědčily dvouruční pákový nůžky. (výborné Fiskars, levné používáme jen v zemi)

Plevel (šťovík, kolotočník..) postupně vyrývýme nebo mizí. Sekáním se uvolnily podmínky pro klíčení semen a znovu se objevuje mladý plevel, ale celkově to jde. Jsme v podhůří a původní trávě se líp daří, vysetá trpí sněžnou plísní, trsovatí.. Ale záleží na Vašich nárocích na trávník, já bych plošně neryla - drny se velmi těžko rozrušují.

K pronájmu upozorňuji, že stromy jsou majetkem majitele - to znamená, že při prodeji budou zahrnuty do odhadní ceny i když jste je koupil vy. (Odhad je potřeba pro daňové přiznání prodejce). EM 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 13.6.2012 14:46

My jsme používali na nálety hupcuk.  Co se znova objevilo natírala jsem to Randapem. My jsme to celé neryli, to je asi zbytečné. Křoviňák si od někoho vypůjčte, ten jsme použili jednou pak už jsme to sekali sekačkou. Přeji hodně sil a elánu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika