Založení venkovské zahrady



host - 210.15 (?) 
9.3.2011 10:43, zobrazeno: 13076x

Dobrý den, ráda bych se vás všech pozeptala, zda byste mi neporadili. Plánuji si založit anglickou zahradu, v podstatě zahradu venkovskou, hustě osázenou trvalkami. Jak řikám takovou divočinu. Ale bohužel moc nevím co za trvalky a jiné rostliny by se do takového typické zahrady hodily. Poradíte? děkuji Monika

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 210.15 (?), 9.3.2011 10:54

Ještě posílám inspiraci, jak bych si to představovala Monika


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 9.3.2011 11:49

Dobrý den Moniko, tak obrázek je opravdu pěkný. I já se už několik let snažím o anglickou zahradu a myslím si, že se mi to daří čím dál lépe. V trvalkových záhonech mám růže, bylinky, astřičky, denivky, vřesy, levandule, canny a jiřiny (ty se bohužel musí na zimu vyndavat, jsou ale úžasně dekorativní), šeříkovce, mochny, třezalky, perovskie, ořechoplodce, bohyšky-hosty, rododendrony, azalky, phloxy, chrpy, trubače, lupiny, kopretiny, pryšce, hvozdíky, orlíčky, ostrožky, náprstníky, chryzantémy, rozchodníky, máky, kokardy. Je toho hrozně moc a záleží jen na podmínkách, či je stín, slunce a podle toho sázíte, kombinujete. Nastudovala jsem spoustu článků na internetu, knihy zapůjčené od známých a pustila se do toho. Pokud tvoříte úplně novou zahradu, tak je to určitě jednodušší. Já předělávám zahradu starou 80 let. Ale je v terénu a poměrně velká 3,5 tis. metrů, takže se docela vyřádím. Je to běh na dlouhou trať, ale už první rok jsem byla překvapená, jak mi všechno vyrostlo. A to jsem Vám jmenovala jen zlomek rostlinek na které jsem si momentálně vzpomněla. Teď na jaře než všechno obrazí mám spoustu cibulovin. Vloni na podzim jsem jich zasázela přes 600, tak už je vytahuji očima ze země ven. Přeji Vám hodně zábavy a radosti, je to opravdu úžasný relax, i když i pěkná dřina! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.15 (?), 10.3.2011 11:44

Dobrý den Marcelo,

děkuji mockrát za odpověď, budeme zakládat novou zahradu, resp.nejprve příjde na řadu předzahrádka a poté to ostatní, nemáme takovou velkou zahradu jako vy, dělá to cca 800 m2, takže to jsme proti vám břídilové  nicméně pochlubte se zahrádkou, budu ráda když pošlete nějaké foto pro inspiraci.

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 10.3.2011 13:57

Dobré odpoledne Moniko a Terko, budete se divit, ale fotky zahrady jako takové nemám. Nikdy mě nenapadlo si něco fotit, zvlášt v dnešní době, kdy se pak dlouho domáhám doma fotek z digitálních fotoaparátů. Byla jsem ale o vánocích dostatečně vybavena (zřejmě už všechny otravovalo moje škemrání o vyfocení a následně o fotky), takže se letos zkusím polepšit. Musím říct, že na fotkách vypadá leckdy výsledek daleko lépe než v reálu. Na fotkách totiž nejsou vidět moc nedostatky jako nevypletý záhon, špatně posekaná tráva atd. Je to ale můj velký "ků"n hraböšit se v zemi, takže se určitě pochlubím až bude čím. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.30 (?), 10.3.2011 12:49

Jeeee, tak to bych taky rada videla na fotkach :-) Hodte sem par fotek pro poteseni :-) Teri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika