Zahrada den po dni. Co jste dnes dělali?



Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?)
10.3.2010 21:09

Micuko zdravím, já dnes taky pikýrovala, ale rajčata jsem teprve vysela, také jsem nasela nějaké letničky, mám toho plné okna.Ta zima ne a ne skončit.Ve skleníku roste salát a ředkvičky prozatím se drží, v noci přitápíme.Také jsem se prošla po zahradě a zjistila co vše pomrzlo.M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 11.3.2010 8:19

Hlavně aby nevyšel ten konec s tím dubnem.Vaší čičině se asi taky nechce ven do toho bílého jak tomu mému zvěřinci, ale za těma kamnama je prozatím náááherně.Hezký den.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 11.3.2010 8:53
Táhne ji to ven, protože krmítko je plné návštěvníků. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 73.190 (?), 9.3.2010 12:06

V 10 hod.dopoledne jsem dala ven na zápraží letnit rajčata a bazalku do velikého akvária se skleněnou stříškou. Venku -6°, v akváriu 25°. Rajčata a bazalka dostala na transport do akvária čepici z igel.pytlíku. Včera tam byla cvičmo už bazalka, brzo však putovala nazpátek, protože se odpoledne často zatahovala obloha a v akváriu hned rapidně klesala teplota. Momentálně je tam už 31°. Přistínění je přirozené, bílé, z vodního kamene na stěnách dávno vyřazeného a dávno nepoužívaného akvária. Snad se pokusným králíkům nic zlého nestane. A když ne půjdou při sluníčku i při mrazu do akvária i papriky a další. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 73.190 (?), 9.3.2010 13:10

Ve 13.15 teplota 42°. Zvyšuji větrání. Hm, tak dneska by se dalo říct, že mám hlavně hlídací den .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 196.113 (?), 9.3.2010 20:19

já už to taky nemůžu vydržet, tu zimu.Ve skleníku letos netopíme, nejsou lidi, keří by tam chtěli chodit zatápět.Tak jsem dnes zatím pikýrovala doma, ale nesmím to přehánět, co s tím, kdyby se brzy neoteplilo.Doufám, že ke konci března už ty mrazy budou pryč a bude trochu sluníčka aby to mohlo jít do skleníku..Koupila jsem si netkanou textilii, tak to budu na noc zakrývat.zd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.166 (?), 10.3.2010 9:26

Slovácko: je to velmi napjaté, 25.2. jsem se holedbala, že jsem vysadila česnek, cibulku sazečku, vysela mrkev a petržel. Hrášek jsem naštěstí nestihla. Tak teď nevím, co ty holomrazy nad -10 st. udělají s tou sazečkou. Vždy sadím brzo, asi 30 let, ale aby byly tak dlouho holomrazy nad mínus 10, to nepamatuji.

Tak nevím, zda nebudu sadit znovu, pro toto předjaří platí- práce kvapná, málo platná.

u

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 240.59 (?), 10.3.2010 10:21

Já si myslím, že se cibulce sazečce vůbec nic zlého nestane, česneku, mrkvi a petrželi také ne. Mrkev a petržel lze vysévat s úspěchem i na podzim.

Cibuli množilku jsem zasázela v polovině prosince a teď, hned jak slezl sníh, tak jsem ji zkusmo zkontrolovala na několika místech odhrabáním zeminy. Daří se jí velmi dobře. Cibulku šalotku sázím vždy obvykle v polovině listopadu, tentokrát to však bylo ještě o měsíc později, tak jsem měla trochu obavy, jak to dopadlo. Cibuli sazečku, mrkev a petržel jsem už také dávala do země (28.2.) a strach nemám.

Každá zapomenutá cibulka na záhoně vždycky přežila, dokonce nemusela být ani moc v zemi. Česnek také, při podzimním rytí jsem pár zapomenutých vyrytých česneků odložila s tím, že je vezmu domů. Zůstal tam chudáček holý na holé zemi až do jara a jak se měl na jaře čile k světu, tak šel hned znovu do země.

Napište, jak to nakonec u Vás dopadlo, já věřím, že to dopadne dobře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.35 (?), 10.3.2010 18:14

Tak jsem dnes nasel papriku do agroperlitu, řapíkatý celer do substrátu a okrasný tabák taky do substrátu. Byl jsem zkontrolovat palmy, agave a oleandr - přitápím jim v bývalé prádelně obyčejným horkovzdušným ventilátorem ve spojení s mechanickými spínacími hodinami - a bylo asi plus 3 stupně, což je akorát. Nezalévám je, ale sypu do květináčů sníh, kde pomalu odtává .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 10.3.2010 20:03

Dobrý večer, papriky rajčata přepikýrované, vysela jsem nějaké letničky, provedla také kontrolu oleandrů, mučenek... na zimovišti, prošla se po zamrzlém jezírku a ostříhala vše suché co čouhalo nad ledem.Ta zima se letos ne a ne vzdát Sníh už je jen místy, kam moc nesvítí sluníčko, ale kruťák po ránu bývá ještě pěkný BRRRR, raději ani nekoukám na teploměr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 10.3.2010 21:09

Micuko zdravím, já dnes taky pikýrovala, ale rajčata jsem teprve vysela, také jsem nasela nějaké letničky, mám toho plné okna.Ta zima ne a ne skončit.Ve skleníku roste salát a ředkvičky prozatím se drží, v noci přitápíme.Také jsem se prošla po zahradě a zjistila co vše pomrzlo.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika