Záhon s geotextílií



Rybacka - (14) - 240.4 (?) 
31.7.2010 14:04, zobrazeno: 4798x

Dobrý den,

chtěla bych se poradit, jestli je možné nechat po nějakou dobu např. půl roku osazený záhon jen textílií bez nějakého mulče. Napadlo mě totiž, jestli ta černá nebude příliš přitahovat slunce a tak by mohla rostliny spálit nebo jestli to tomu nevadí, navíc když to osadím na podzim a kůru nasypu na jaře, nebude toho svitu zase tolik.

díky za radu Hanka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 22.243 (?), 31.7.2010 20:19

Nevadí pokud počkate do jara, máte-li textilii dobře zafixovanou, aby s ní vítr nedělal rotyku. Mulč, pokud je na záhoně textilie funguje pak hlavně jako dekorativní prvek než se výsadba rozroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.105 (?), 28.8.2010 16:41

Dobry den.

Misto mulcovane kury doporucuji obycejny nebarveny karton (barvy mohou byt jedovate)- namocit, dle potreby umistit a teprve potom dat na karton textilii - je s tim vic prace, ale kupodivu to ma mnohem lepsi efekt. Co se tyka mulcovane kury, tak i to jsem zkousela a vyrostla mi v mulci (z balenych pytlu) u drahych soliternich stromu nejaka drevokazna houba. Mam obavu, aby se to nerozlezlo po stromech. Tak jsem tady a hledam taky radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika