Vyvýšený vrbový záhon u stromu



Ren - (5) - 33.63 (?)
27.7.2012 22:18

Dobrý den,potřebuji poradit s vyvýšeným záhonem z vrbových prutů.Vytvořila jsem ho okolo stromu, do vysky cca 25 cm a ted přemýšlím nad tím, jestli bude tomu stromu vadit, že hlína je přímo na kmeni a není tam aspoň malý volný prostor.Myslíte, že může strom začít uhnívat? Moc děkuji za reakce, Renata  

vyvýšený vrbový záhon u stromu
vyvýšený vrbový záhon u stromu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Ren - (5) - 33.63 (?), 27.7.2012 22:18, zobrazeno: 8249x

Dobrý den,potřebuji poradit s vyvýšeným záhonem z vrbových prutů.Vytvořila jsem ho okolo stromu, do vysky cca 25 cm a ted přemýšlím nad tím, jestli bude tomu stromu vadit, že hlína je přímo na kmeni a není tam aspoň malý volný prostor.Myslíte, že může strom začít uhnívat? Moc děkuji za reakce, Renata  

vyvýšený vrbový záhon u stromu
vyvýšený vrbový záhon u stromu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 77.68 (?), 27.7.2012 23:47

je to moc hezké, ale předpokládám, že by mohlo. zahradníci, kteří nám dělali modelace i kolem stromů, vždy nechali původní úroveň u kmene. uvidíme, co na to ostatní. to jste celé dělala sama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 28.7.2012 8:23

Moc pěkné, obdivuji Vaši trpělivost, já jak něco trvá déle jak hodinu - nevydržímwink Tohle znám z časopisů, ale kdyby jste mne zabila, nevzpomenu si, jak to mají kolem stromu řešené... Zdá se mi ale, že to byl dvojitý kroužek: malý kolem kmene v odstupu tak 10cm a vnitřek byl vyplněný hlínou a v tomhle přpadě co popisuju - byl nahoře mech. Ale myslím, že jsem viděla i levanduli a minirůžičky. Pokud vím, tak se všude píše, že přihrnutí hlíny ke kůře škodí a strom může uhynout - jak jste i sama napsala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ren - (5) - 33.63 (?), 28.7.2012 8:28

Já právě znám z fotek taky to, že to nemají na kmeni, takze uz to vidim, ze to dnes pujdu předělatsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ren - (5) - 33.63 (?), 28.7.2012 8:24

Ano, už jsem udělala plot, synovi vrbový domeček  - v pozadí na fotce a ted záhon.Asi to budu muset poopravit, taky si myslím, že jsem to nevymyslela dobře - jsem začátečníksmileyJeste pockam, jestli se neozve někdo další.Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 28.7.2012 9:55

Proutěne stavby nejsou opravdu vyjimečnym počinem, dělali se zde na Světě od nepaměti.Ale rad by jsem upozornil a varoval ve Vašem konani.Vrba a jeji kořeny jsou zhoubou pro většinu vodnich ing.siti, at se jedna o vodovod nebo kanalizaci.Poměrně rychle tyto dokaži znepruchodnit a tim likvidovat.A to i v poměrně daleke vzdalenosti.Takže sazejte s rozmyslem a to nejen k vlastnimu pozemku ale i k veřejnym vedenim za plotem.Spravci obecnich siti maji totiž plne pravo na vymahani nakladu na škody zpusobene timto zpusobem.Ale věřim, že to neni Vaš problem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ren - (5) - 33.63 (?), 28.7.2012 10:01

Dekuji, ale myslim, ze toto nebude problem, jedná se o zahradku na kraji zahr.kolonie, kde nic z výše jmenovaneho neni.Zahradka je u potoka, kde roste spoustu vrbsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 28.7.2012 9:47

Uhnivat rozhodně strom nebude spiše naopak, bude trpět suchem a hladem po vlaze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.17 (?), 28.7.2012 10:49

Proč? Rozveďte to prosím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ren - (5) - 33.63 (?), 28.7.2012 11:46

Už jsem se na to ptala více lidí a mám v tom pěkný zmatek, každý říká něco jiného, je to tak půl napůl.Já si říkám, že kořeny má přece strom v zemi a tam si bere vláhu, je to už vzrostlý strom a těch 25 cm by mu snad vadit nemělo, ale fakt nevím, nejsem odborník.Strom je cca 1m od potoka, takže vlhko tam je...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika