Sekání trávníků



IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?)
8.7.2011 13:11

Moje zkušenost je naprosto v souladu s příspěvkem 44.75. Samozřejmě moment ucpávání tunelu sekačky závisí na jeho konstrukci, délce sekané trávy atd, ale jak je mokro - neseču - v minulosti jsem čistil- ucpal - nadával- čistil - ucpal - nadával - čistil... Jinak moje zkušenost s kosou, úplně nejlepší je sekat namrzlou trávu, to je nádherná práce - kosa klouzne po námraze, ale tráva"neuhybá" před kosou. Ale takovéto podmínky z 99% pro std sekání nejsou.
Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
kolkov - (1) - 174.116 (?), 8.7.2011 6:33, zobrazeno: 7486x

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat jestli je důležité trávník sekat dopoledne až uschne rosa, nebo radši na večer.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.238 (?), 8.7.2011 9:09

Za rosy urcite nie, ale ak je velmi teplo, lepsie vecer. Vysoka trava travnik lepsie chrani pred vysusovanim a teplom. Preto v tychto teplach pouzite vyssi strih. Silny strih dost travu aj stresuje. Radsej casto a menej. Opacne ako u ludi, ktorym velke vlasy teplo sposobuju, travu resp. korene vyssia trava skor chrani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 8.7.2011 9:35

Jen technická otázka. Proč za rosy určitě ne? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.75 (?), 8.7.2011 10:47

Protože se špatně plní koš na sekačce, ucpává se výhozový tunel. Naopak, sečeme-li kosou (ruční), je určitá vlkost porostu výhodou pro kvalitnější seč. Trávníku samotnému je to šuma fuk, snad jen, když panuje sucho a je slunečný horký den, je lepší sekat až navečer (pokud je to vůbec nutné), aby trávník zbytečně nevysychal a nevypaloval se slunečním žárem. Ale zase s ohledem na sousedy, neboť monotónní randál v rámci večerní siesty  : nic - moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 8.7.2011 11:27

Zeptal jsem se záměrně. Zahrady mě živí. Zrovna včera jsem sekal pro jednu firmu a v polovině práce přišel pořádný déšť. Přečkal jsem to v autě a jak přestalo pršet, tak jsem pokračoval. Žádné ucpávání koše jsem nepozoroval a to mám sekačku od tolikrát pomlouvaného Bédi. Takže je to sekačkou, když je dobrá, poseče a posbírá všechno. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.238 (?), 8.7.2011 12:58

S elektrickou mokry travnik nie aj kvoli bezpecnosti... Inak v navodoch sekaciek to vyslovene uvadzaju, ze mokra nie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.75 (?), 8.7.2011 13:11

Problém s horším plněním koše mají spíše starší modely sekaček, u těch novějších typů si už konstruktéři trochu zavyvíjeli. Akutnější je to u zahradních traktorů, které mají v principu relativně dlouhý a úzký výhozový tunel. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 8.7.2011 14:20

Moje sekačka jistě nebude nejnovější, už si ani nepamatuji, jak ji mám dlouho. Je fakt, že skříň je odlitek, nikoliv plech, ale to asi nebude mít vliv na sběr posečené trávy. Béďa ji v nabídce už hodně dlouho nemá. Ale seče výborně, suchou či mokrou trávu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?), 8.7.2011 13:11

Moje zkušenost je naprosto v souladu s příspěvkem 44.75. Samozřejmě moment ucpávání tunelu sekačky závisí na jeho konstrukci, délce sekané trávy atd, ale jak je mokro - neseču - v minulosti jsem čistil- ucpal - nadával- čistil - ucpal - nadával - čistil... Jinak moje zkušenost s kosou, úplně nejlepší je sekat namrzlou trávu, to je nádherná práce - kosa klouzne po námraze, ale tráva"neuhybá" před kosou. Ale takovéto podmínky z 99% pro std sekání nejsou.
Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 154.78 (?), 8.7.2011 13:29

Já seču když mám čas a chuť sekat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika