Nová sezóna na zahradě



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?) 
17.12.2010 11:10, zobrazeno: 36362x

Zakladam tuto diskuzi, protoze jsem si uz zimy dost uzila a tak si ted uz krasne doma v teple chystam seminka, kreslim planky a uz se tesim az take budu pokracovat s dokoncovani zahradniho domku z kulny.  A hlavne rada fotim a v zime neni tech barev hodne vsude je bilo- hezke to je, ale nafotila jsem uz zimni krajinky a ted uz bych radeji zase tu krasu tepla... A co vy, uz se chystate na sezonu nebo jeste jste myslenkama na Vanocni svatky, a nebo jeste spinkate - jako ostatni zviratka v zimnim spanku... protoze zajickove a srnky chcou muj sad spapat, tak to hlidam a snad jednoho dne neprijdou a klepne me stoho...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 40.135 (?), 17.12.2010 14:12

Po týdnu sněhu se mi vždycky začnou klepat ruce a nejradši bych zase měla zeleň a barvy, nejsem moc zimní typ. Nejhorší je udržet se a nehrabat se v pytlících se semínky moc brzo. Jenomže dneska je to náročné, obchody uklidí vánoční zboží a nahrnou tam jaro a jak to má ty lákavé barevné obrázky... Každý rok vysévám dřív než bych měla, pak je to dvakrát tak pracné. Ale baví mě to.

Mám úplně novou zahradu, na terénní úpravy budu muset ještě počkat, ale pár záhonků se zeleninou a nejaké drobné ovoce už tam mám. Chtěla bych pokračovat v rozšiřování sortimentu - vícero odrůd s různou dobou zrání, v zelenině chci zkusit nějaké ty japonské salátové zeleniny, více druhů rajčat a jiné podobné experimenty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 17.12.2010 14:23

tak to verim... ty barevne obrazky v obchodech hodne lakaji, ja mam hodne jeste z lonska... ale co se zase obavam, ze vse vyseju ven a voda mi to znici.., tak letos jsem se poucila, kde stoupa voda a budu delat zahonky jinde a vyse na zahradce.. no uz jsem si nasla seminka, ktere pujdou na radu jako prvni- je to celen, rericha, salat do foliovniku --- a hlavne sadim pres zimu cibulku na rychleni -sazecku nebo stare cibule, co mi lezou do zelena nevyhazuji ale soupnu je do kvetinacu.. takovou zahradku mam alespon pres zimu.. u me klasika-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 18.12.2010 0:34

Tak vidím, že nová sezona již pomalu začíná... Já sám jsem si již dříve semínka na celou sezonu objednal přes net. Teď se jimi přebírám, co bych již mohl zasít. A furt nic.Tak jen občas vyjdu do zasněžené zahrady, a plánuji, co kde vyseji :-).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 18.12.2010 8:06
Nejdříve (v lednu) budu vysévat semena jahodníku, jinak jih jižní Moravy zapadl dnes v noci prašanem (cca 5 cm) a teplota se vyhoupla zhruba o pět stupňů oproti včerejšku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 18.12.2010 9:35

Ono se dá tak po vánocích již zasít jarní salát k rychlení, ale lepší se mi zdá celoroční Lento, květák, kedlubny a brokolice pro pěstování ve skleníku. Potíž je v nedostatku světla, vytahuje se potom přísada jako tkaničky od bot. Uvedené se může vysadit do skl. nebo foliáku docela brzy, na noc nebo náhlých mrazících přikrýt netkanou - strčit tam barel s vodou, naakumuluje teplo a je čím zalévat. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 18.12.2010 19:37

hezka konstrukce, co to vlastne je nebo bude?  jinak se koukam, ze jsem zapomnela vyryt vavriny ze zahradky a nakonec jsem je nestihla jeste nadkryt.. tak to je pod snehem... nemate asi tak zapometlivou hlavu jako ja,,,tak asi nemate zkusenost s bobkovym listem pres zimu venku... ale jestli mate, tak zda to prezilo zimu. diky..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 18.12.2010 23:11

Ta konstrukce je jen vedení na révu. Původně to měl být jen jeden oblouk nad brankou, alebylo hodně trubek, tak je to tochu větší. Jinak s vavřínem nemám vůbec žádné zkušenosti :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.242 (?), 18.12.2010 23:32

Vavřín mám, ale už je zazimovaný, veranda, kolem 10 stupňů. Na MZLU v arboretu je mají zazimované pod dvojitou netkanou textílíí (nedotýká se přímo rostlin). Ten sníh by ho mohl případne chránit, ale ruku do ohně bych za to nedala. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 19.12.2010 21:55

pane Mirku, jak mam od vas ty physalis, kdy se vysevaji podle vas... ja vim, ze je moc brzo - ale ja tu moji, co byla loni zkusim vyset uz drive...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika