Rozlámání kamene - trhací prášek?



PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?)
11.6.2008 7:33

No, taky mě napadlo ho utopit, ale podloží už je hodně kamenité a skalnaté.

Nicméně kámen už prasknul, už vím jak na to: jedinný způsob, jak do kamene udělat díru na klínky je kombinované bourací/sekací kladivo, táta používá "značku" Klaus, ta už se prý nedováží, přesně stejně vypadá "BBH 850/1 Einhell kombinované kladivo" (cena cca 1100Kč). Zatímco příklepovka se trápí a hřeje, tohle do toho šutru zajede raz-dva. SDS vrtáky se neprotáčejí. Na kladivu měl nasazený vrták průměr 12mm, to je tak optimum. Tímhle se udělají tři-čtyři díry vedle sebe v řadě a pak se propojí. Vznikne tím taková kapsa. Kapsy se udělají s odstupem tak 15cm po šířce balvanu. A teď je to důležité: já dával rovnou do kapsy ocelový klínek, ale to je špatně. Je potřeba dát do kapsy nejdřív dva plechy a mezi ně teprve klínek. Díky tomu to lépe puká a je možné ten klínek lépe vytlouct ven, když je něco špatně.

Jinak je velmi dobré, když je kámen obhrabaný bagrem nebo lopatou (když to jde), aby měl kam pukat. Já ho mám z jedné strany zavřený a tam se mu moc nechce. Za hodinu mu jedu zatopit, snad se pustí dál.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 11.6.2008 7:33

No, taky mě napadlo ho utopit, ale podloží už je hodně kamenité a skalnaté.

Nicméně kámen už prasknul, už vím jak na to: jedinný způsob, jak do kamene udělat díru na klínky je kombinované bourací/sekací kladivo, táta používá "značku" Klaus, ta už se prý nedováží, přesně stejně vypadá "BBH 850/1 Einhell kombinované kladivo" (cena cca 1100Kč). Zatímco příklepovka se trápí a hřeje, tohle do toho šutru zajede raz-dva. SDS vrtáky se neprotáčejí. Na kladivu měl nasazený vrták průměr 12mm, to je tak optimum. Tímhle se udělají tři-čtyři díry vedle sebe v řadě a pak se propojí. Vznikne tím taková kapsa. Kapsy se udělají s odstupem tak 15cm po šířce balvanu. A teď je to důležité: já dával rovnou do kapsy ocelový klínek, ale to je špatně. Je potřeba dát do kapsy nejdřív dva plechy a mezi ně teprve klínek. Díky tomu to lépe puká a je možné ten klínek lépe vytlouct ven, když je něco špatně.

Jinak je velmi dobré, když je kámen obhrabaný bagrem nebo lopatou (když to jde), aby měl kam pukat. Já ho mám z jedné strany zavřený a tam se mu moc nechce. Za hodinu mu jedu zatopit, snad se pustí dál.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 11.6.2008 23:47
Tak oheň můžeme definitivně zavrhnout jako neefektivní a potenciálně nebezpečnou metodu.

Metoda která funguje: SDS vrtací kladivo, SDS vrták 12-14mm, délka min. 25cm, udělat kapsy tak 5-7cm dlouhé, těch 12-14mm široké dle vrtáku a hluboké min. 10cm, raději o kousek víc. Pak se do kapes dají dva plechy a mezi ně se tluče klín.

Ještě ke kladivu a vrtákům: kladivo z Globusu (červená Čína), 1200Kč, 900W, síla úderu neuvedena. SDS vrták 12mm/16cm Bosch, na konci plochá korunka. Ten šel do šutru nejlépe, jak do másla. Stál 190Kč. Pak jsem objevil to samé, ale MAGO a korunka do "+". Ten možná vydrží déle, ale šel tam pomaleji. To samé MAGO 14mm/40cm za 130Kč. Plochý dlouhý asi Bosch byl za 480.

Tak jen pro info, třeba se bude hodit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 13.6.2008 10:02

ve středověku se rozpálená skála polévala vodou smíchanou s octem. Třeba je to bez octu méně účinné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 14.6.2008 22:39

Aha, máte tak orientačně představu, kolik octa by bylo potřeba na tuhle hromadu? :-) Oni se mi ty šutry nějak rozmnožily, všude okolo baráku to byla brnkačka, nikde žádný větší šutr, max. 2-3 a tady najednou asi 20 kousků.. :-/

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.34 (?), 2.6.2008 18:26

Vy se máte, mít kameny a skálu přímo na pozemku! Jiní je tam pracně a za drahé peníze nechávají vozit a Vy se ho (jich) chcete zbavit? Hned bych přemýšlel o jeho zakomponování do zahrady. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.141 (?), 2.6.2008 19:28
Moje řeč, hned bych takový kámen chtěl také.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.114 (?), 2.6.2008 22:25

Dúfam, že zmienky o použití výbušniny tu odzneli naozaj len z recesie. V opačnom prípade ide o kombináciu značného hazardu s veľkou neznalosťou. Trhacie práce na horninách sa hospodárne a s relatívne malými náložami dajú robiť len pri odpálení náloží vo vrtoch. Strelný prach nasypaný pod kameň akurát vyhorí a nič neurobí. Trhaviny typu DAP seriózne detonujú vo vrtoch s priemerom nad cca 60 mm a priviesť ich k detonácii nie ja až také jednoduché. Podomácky vyrobené  (protizákonné konanie aj v ČR) sotva pôjdu od samotnej rozbušky bez počiniovej nálože. A kde lajik získa rozbušku a počinku, okrem podomáckej výroby? Naozaj seriózne odhováram každého laika od podobných pokusov.
JARO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.188 (?), 2.6.2008 23:03

Pochopitelně to ode mě byla jen recese, nikdo rozumný přece nebude riskovat těžký úraz ev. kriminál kvůli pitomému kameni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 5.6.2008 13:00

Já bych ho chtěl taky, ale možná Pedro staví chalupu a šutr je na místě budoucího obýváku, to je pak těžké, jedině snad ho zakomponovat jako originální konferenční stolek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.34 (?), 3.6.2008 8:49

Pohne Vám s ním Pavel Pavel - přesuny nadměrných břemen (jako na Velikonočním ostrově). Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika