Největší vžité fámy na zahradě



host - 98.74 (?)
20.5.2009 20:35

Dovolím si podotknout, že mulčování a zelené hnojení není totéž. Mulčování má především zabránít vysychání zeminy, ale taky jsem to už někam dřív psala, že to taky není zrovna ideální. Zaplevelila jsem si zahrádku jetelem a sedmikráskami. O prospěšnosti mulčování trávníku posekanou hmotou mám pochybnosti, spíš se kloním názoru, že se v trávníku tvoří plsť. Zelené hnojení je podle mého názoru vysetí na podzim po sklizni například řepky nebo hořčice, prostě to, co rychle vytvoří hmotu, čímž zabrání růstu plevele, následně se poseká a zaryje nebo zaorá. Tím vrátíme do půdy živiny, proto hnojení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 122.179 (?), 21.5.2009 8:44

Podotýkám, že mám na mysli trávu v zatravněném sadu, kde se kosí i dlouhá tráva, kterou usuším a pak v tenké vrstvě mulčuji pod stromy. Nejedná se tedy o udržovaný trávník, jaký má autor vlákna na mysli.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 98.74 (?), 20.5.2009 15:10

Ladislave, jistě by bylo zajímavější založit pro některá tvrzení vlákna, prostě proto, že je nelze paušalizovat. A zasloužila by si delší diskusi.

Podle mne se to jistě týká otázek F, H, CH - zde je konstatování složené z pravdivé části " nesnažte se vše stříkat"  a ne zcela až nepravdivé "rezidua tam vždy zůstanou", I také nelze zevšeobecňovat, totéž platí pro K - pro některé rostliny by takový postup znamenal jistou záhubu.

Světonázor vyučujících, či zdůraznění terminologie odráží tvrzení C, D, M - zde je sice několik pravdivých tvrzení, ale ty ještě neznamenají, že kvůli nim budu pěstovat kopřivy.

Ostatní tvrzení jsou alespoň podle mne pravdivá. Na většinu tvrzení ale obratem odpovídali zkušenejší pěstitelé. 

PS. Hodně štěstí u maturity!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 98.74 (?), 20.5.2009 15:51

Jedna asi pravdiva fama je ze 90 % problemov pri zalievani rastlin je spojena s prebytkom zalievky a nie s jej nedostatkom. Plati pre izbove rastliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.74 (?), 20.5.2009 20:35

Dovolím si podotknout, že mulčování a zelené hnojení není totéž. Mulčování má především zabránít vysychání zeminy, ale taky jsem to už někam dřív psala, že to taky není zrovna ideální. Zaplevelila jsem si zahrádku jetelem a sedmikráskami. O prospěšnosti mulčování trávníku posekanou hmotou mám pochybnosti, spíš se kloním názoru, že se v trávníku tvoří plsť. Zelené hnojení je podle mého názoru vysetí na podzim po sklizni například řepky nebo hořčice, prostě to, co rychle vytvoří hmotu, čímž zabrání růstu plevele, následně se poseká a zaryje nebo zaorá. Tím vrátíme do půdy živiny, proto hnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 21.5.2009 1:55

Zelené hnojení jsou rostliny které dokážou vázat dusík ze vzduchu. Třeba zrovna ten jetel, není to žádný plevel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.56 (?), 21.5.2009 6:23
A od kdy je sedmikraska plevel? Pokud se seznamite s lecivymi a zdravi prospesnymi ucinky sedmikrasky a jste soudna osoba, budete rada, ze ji na travniku mate. Je to jedna z mala bylin, ktere se daji jist cerstve. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 21.5.2009 11:00

Radku, když je hlad, lze jíst takřka vše, něco jen jednou, něco stále. Nemyslím, že by byl nesoudný ten, kdo se zalíbením chrání sedmikrásky ve svém trávníku, ale ani ten, kdo se jich zbavuje. Je to prostě volba každého, co se mu líbí a co ne. Pokud někdo preferuje "bio aktivity", je to jeho věc, není to ale ještě důvod, označovat někoho jiného za "nesoudného".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 21.5.2009 11:35
Plevel je jakákoliv nežádoucí rostlina. To, že se vám sedmikráska líbí, není přeci ještě důvod poučovat druhé o jedinečné správnosti vašeho názoru. Kopřivy, suturejka, polníček a jiná zvěrstva jsou skvělé léčivky a pochutiny, třeba do salátů, ale asi by bylo trochu praštěné někoho poučovat, proč si s nimi nenechá zamořit zahradu, nemyslíte?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.26 (?), 21.5.2009 16:20
Tady jsme se panove asi nepochopili. Vy jste meli na mysli travnik porostly jakousi jednodruhovou nejlepe geneticky upravenou travinou, kde steblo jine traviny privadi majitele k zoufalstvi a ja travnik slozeny z travin, ktere poskytla priroda. Az vas z toho umeleho travniku bude bolet hlava, zkuste snist 15 kvetu sedmikrasky. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 21.5.2009 19:54
Tady nejde o složení trávníku, ale o prosazování vaší jediné správné pravdy. Pokud někdo chce golfový trávník, má ho mít, ani by mě nenapadlo mu to rozmlouvat. Trávník na mém pozemku se sestává zejména z mechu, pampelišek, jetele, sedmikrásek, jitrocele, srhy a lipnice, dle četnosti sekání té které části. Kdyby mi někdo takto vehementně radil, co tam mám mít, a co ne, tak mu akorát zamávám na rozloučenou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika