na co použít drcené větve



host - 129.114 (?)
8.8.2007 8:16
Zúrodnění jílovité půdy: Plevel sešlapat (resp.posekat) a nechat ležet. Nutno na mokré půdě, nejlépe po dešti! Zelený materiál a hnůj nechat jako spodní vrstvu. Pak překrýt kartony (nebarvené papírové krabice, zbavené všech nálepek a sponek) - překryv alespoň 20cm. Navrch na kartony posypat piliny, drcenou kůru apod. (mají velký  obsah uhlíku, při tlení by braly dusík z okolního materiálu!). Dřeviny sázejte před zamulčováním, trvalky cca 10 dní po.  Pokud je půda hodně chudá, materiál se celkem rychle rozloží a za čas budude vhodné přidávat další materiál. Hodně zdaru.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 41.2 (?), 8.8.2007 7:53, zobrazeno: 9319x
Chci si koupit drtič, nemám problémy s tím, co s větvemi, ale jedná se mi spíše o materiál, který vznikne po drcení, mám jílovitou půdu a chtěla bych ji zlepšit a taky bych chtěla drcené větve použít jako mulč, ale nevím jak to, co vyjde po rozdrcení vypadá a jestli se to na to hodí, v obchodě mi to nikdo nemůže ukázat a prodavači to ani neví, prosím o radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.114 (?), 8.8.2007 8:16
Zúrodnění jílovité půdy: Plevel sešlapat (resp.posekat) a nechat ležet. Nutno na mokré půdě, nejlépe po dešti! Zelený materiál a hnůj nechat jako spodní vrstvu. Pak překrýt kartony (nebarvené papírové krabice, zbavené všech nálepek a sponek) - překryv alespoň 20cm. Navrch na kartony posypat piliny, drcenou kůru apod. (mají velký  obsah uhlíku, při tlení by braly dusík z okolního materiálu!). Dřeviny sázejte před zamulčováním, trvalky cca 10 dní po.  Pokud je půda hodně chudá, materiál se celkem rychle rozloží a za čas budude vhodné přidávat další materiál. Hodně zdaru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572), 8.8.2007 10:10

Mám drtič Shark s rotujícím talířem, s ostrým nožem z toho padají štěpky max. 1 cm dlouhé, řezné plochy jsou hladké (myslím, že na jejich webu je i nějaké foto). Ideální na mulčování - hladké řezné plochy jsou hůře rozkládány mikroorganismy.
Mám dojem, že druhý typ drtiče (dvě ostrá ozubená kola, mezi které se větev vtahuje) produkuje kousky spíše rozcupované, ty se prý rozkládájí rychleji.
Stejně so myslím, že to nakonec bude o penězích, které do toho můžete vrazit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.8.2007 10:24
V podstatě jsou 2 druhy - rotační drtič (produkuje drobné hladší odřezky) a pomaloběžný štěpkovač (obvykle dražší) - produkuje o něco větší kousky velikosti korkových zátek. Na mulčování lze použít oba (vzhled není nic moc, barvená prodávaná kůra vypadá samozřejmě lépe), na topení je vhodný ale jen štěpkovač.
   Mulčování za pomocí kartónů z krabic je docela dobrá věc. S odebítráním dusíku dřevní hmotou je to trochu složitější (platí pro kompostování, nikoli pro mulčování).
   Zlepšování jílovité půdy a mulčování může jít ruku v ruce, ale není to totéž. Odřezky dřeva z drtiče k tomu napomohou, ale nestačí. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika