Jak zničit mech na zahradě?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.254 (?) 
31.3.2010 14:56

Mech potlačuje růst trávy a jejím posekáním se zahrada podobá kovralovému koberci. Takže odmítám odstraňovat mech a trávník pěstuji jako rozkvetlou louku, kterou poprvé sekám po odkvětu kopretin. Trávník opečovávaný častějším sekáním je jenom před chatou, kde máme sezení. Trávu kompostuji. Sekám tak asi 3x za rok. Ani se moc nenadřu. Ale každý má jiné potřeby a názory. Mě se líbí louka, někomu fotbalové hřiště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 3.83 (?), 31.3.2010 15:44

Taky sekám většinu zahrady poprvé po odkvětu kopretin ale ty kopretiny musí mít kde vyrůst. V opravdu hustém mechu neroste téměř nic.Taky jde o to, jakou použije kdo techniku-normální rotačkou s košem určenou na běžný trávník je to pak už skoro pozdě .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.178 (?), 1.4.2010 8:12

Ano, také se mi líbí, ale někde na nějaké louce nebo v lese, ne na zahradě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 1.4.2010 20:16

S mechem je to boj, sám mám problém hlavně ze severní strany zahrady, kde stíní domek. V mezích to držím za použití vertikutátoru, písku a doséváním trávy. Úspěšnost je slušná, nutno provádět minimálně jednou ročně.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.2 (?), 6.4.2010 11:50

Už jako malý kluk jsem na naší zahradě vždy na jaře musel hrabat železnými hraběmi trávník a už tehdy tam bylo hodně mechu. Je tam jílovitá a těžká země a pozemek je otočen na východ a tak se tam mechu daří. Otec kdysi zkoušel všechny možné chemické přípravky a většinou to sežralo i trávník, ten zežloutl a někdy uplně zmizel. Tak jsme pak hrabali na jaře i vícekrát a výsledek byl lepší ale jen nepatrně.  Po 30 letech neúspěšného ručního hrabání (i letos jsem ručně hrabal a shrabal jsem 6 kotoučů mechu ). Předminulý týden jsem si koupil el. vetikutátor a na zkoušku jsem projel pár metrů vyhrabaného trávníku a to na nejmenší záběr. Mašinka se začala zastavovat a tak jsem koukal, co to vlasně způsobilo. Koš byl do poloviny plný a to i jemné hlíny. Z celé plochy zahrady jsem tak vyhrabal 20 (dvacet) kotoučů mechu a když jsem včera kontroloval trávník, tak jsem byl mile překvapen. I mírné nerovnosti, co jsem kdysi doplňoval a výsledek se ne vždy dostavil, jsou srovnány. S mechem si poradily slepice a zbytek po uschnutí spálím - dost lidí to vrátí zpět do kompostu ale je to chyba. Popel vrátím na trávník jako hnojivo.

Jarda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.178 (?), 8.4.2010 9:11

Na kolik taková mašinka přijde? Taková nějaká na klasické používání...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 8.4.2010 10:54

...dost lidí to (mech) vrátí zpět do kompostu ale je to chyba.

Nevím, proč by to měla být chyba, já to tak dělám. Považuji naopak za chybu mech pálit. Kompostem prospěji trávníku nepochybně víc než popelem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.149 (?), 13.4.2010 13:17

Dobrý den,

právě jsem sechtěla zeptat, proč mech nedávat do kompostu. Proč je to špatně, já ho tam dávám. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.202 (?), 28.4.2013 12:21

Mně se velice osvědčil systém: Zelená skalice 1/2 kg do konve/10l/.Mech za tři dny zčerná, lehce vyhrabat-objem nepatrný, dosít a trávník je za 14 dnů super.Macek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.249 (?), 7.3.2014 18:29

Děkuji za radu, velmi ráda vyzkouším.. akorát jsem skončila s vertikuováním půlky zahrady a tedy, mechu je neskutečně.. přitom zahrada je celý den pod přímým sluníčkem, v květnu, kdybychom nezalévali, máme díky výhni po trávníku (vloni jsem to podcenila a půlka zahrady byla zcela suchá).. a přesto je trávník jeden velký chuchvalec mechu - a i přes pravidelné hnojení.. vůbec tomu nerozumím.. ale chtěla jsem se zeptat.. Co tak čtu, tak při aplikaci je zapotřebí nejméně rukavic, chráničů očí atd. atd... nemůže ta zelená skalice nějak ublížit zvířatům, která se třeba po ní projdou a dostane se jim to tedy při kontaktu s kůží do těla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika