Kavka - březost



host - 119.88 (?)
4.5.2011 16:48
Nevím co myslíte pojmem březost - to je označení gravidity u savců... Ptáci mají dobu inkubace - u kavky cca 18 dní... nechte ji 3 týdny(pokud nechcete provádět kontrolu oplození prosvícením vajec) a pokud se v budce neobjeví mladé, tak jestli tam jsou vajíčka, tak je můžete s klidem zahodit. Jestli tam vejce nejsou, sundejte budku - samotný pták ji nepotřebuje a akorát u ní vyvolávají hnízdní reakce. Snášení neoplozených vajec samotně chovanými samicemi není nic neobvyklého, ale je zbytečné to podporovat vyvěšováním budek. Oplození přes voliéru je velmi málo pravděpodobné, ale jestli byla teď někdy venku a unikla na chvilce Vaší pozornosti, tak je dost dobře možné, že to někde stihli... Otázka je, nemáte-li samce(dle hnízda se to těžko pozná, u kavek staví společně oba z páru). Ten postavil hnízdo a nyní si ho brání... Nebál bych se pustit pár k sobě - kavky jsou monogamní a zůstávají věrné hnízdišti, takže dost pravděpodobné, že by Vám vyvedli mladé..
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 5.185 (?), 4.5.2011 16:12, zobrazeno: 29246x

Dobrý den, nevím kam napsat...

Mám Kavku již asi 9 let, je ochočená, dříve lítala normálně venku, vracela se ale po čase ze strachu že jí něco zajede sme jí začali zavírat do voliéry a pouštět jen občas.

Jde o to, že se nedávno začali v okolí usídlovat kavky a jedna za ní stále létala a ochomítala se kolem voliéry.

Vždy na ní bylo poznat že na ní leze jaro, i letos. Teď je to však jiné, v budce kterou ve veloéře má si postavila hnízdo, chová si divně a je taková celá nějaká nafouká, do budky mě vůbec nechce pustit, skoro nemluví (ale vypadá normálně zdravě a k světu). - takhle se nikdy nechovala.

Není možné, že má buď nějakou falešnou březost? Nebo se mohlo stát, že jí to poblíž se pohybující kavka mohla "udělat" i přes plot voliéry?

Děkuji za názor, Matěj K.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.88 (?), 4.5.2011 16:48
Nevím co myslíte pojmem březost - to je označení gravidity u savců... Ptáci mají dobu inkubace - u kavky cca 18 dní... nechte ji 3 týdny(pokud nechcete provádět kontrolu oplození prosvícením vajec) a pokud se v budce neobjeví mladé, tak jestli tam jsou vajíčka, tak je můžete s klidem zahodit. Jestli tam vejce nejsou, sundejte budku - samotný pták ji nepotřebuje a akorát u ní vyvolávají hnízdní reakce. Snášení neoplozených vajec samotně chovanými samicemi není nic neobvyklého, ale je zbytečné to podporovat vyvěšováním budek. Oplození přes voliéru je velmi málo pravděpodobné, ale jestli byla teď někdy venku a unikla na chvilce Vaší pozornosti, tak je dost dobře možné, že to někde stihli... Otázka je, nemáte-li samce(dle hnízda se to těžko pozná, u kavek staví společně oba z páru). Ten postavil hnízdo a nyní si ho brání... Nebál bych se pustit pár k sobě - kavky jsou monogamní a zůstávají věrné hnízdišti, takže dost pravděpodobné, že by Vám vyvedli mladé..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.45 (?), 4.5.2011 18:11

jestli je kavka brezi tak hlavne po porodu davejte pozor aby spravne kojila mlade

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.185 (?), 4.5.2011 23:00

Omlouvám se, jak říkám, nemám ani tušení, jak se tomu říká u ptactva, mám jen tu svou kavku, o kterou se starám, a nijak to nepitvám, možná mi uniklo něco na základní škole v přírodopisu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.185 (?), 4.5.2011 22:55

Je to samice, březostí jsem myslel těhotenství, nevím jak se to nazývá u ptáků. Dříve jsem se o kavce bavil s jedním starším pánem s vesnice (bydlím na Karlštejně), ten už teď boužel není :(..

Vajíčka ještě nesnesla, ale prostě vypadá že je čeká.

V těchto věcech jsem jen laik, tak děkuji za reakci a radu ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.88 (?), 5.5.2011 4:58
Tak je-li to samice, tak a nikdy dřív nesnesla čistá vejce, tak bych ji teď pár dní sledoval... je možné, že se vejci nebude chtít ven a může to způsobit problémy až úhyn(poznal by jste na rapidní změně chování a vzhledu). Prostě pozor na laxnost, abnormální stáletrvající načepýření a sezení v rohu voliéry, poté hned za veterinářem, který to pořeší - nechci nijak strašit, ale u starších samic se to při první snůšce může stát, ač velmi výjimečně... Jinak termínem březost a těhotenství to rozhodně neoznačujte - březost je gravidita savců, těhotenství je samotné označení gravidity u lidí... Nazval bych to nějak univerzálně(například problém se snůškou, nebo tak nějak...).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.47 (?), 28.5.2018 19:27

Dobrý den chtel bych se zeptat nasel jsem kavku a ted bych potreboval jestli je to samec nebo samice nejak divne nekdy vrti ocasem takze tak 

Predem diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.106 (?), 16.6.2019 3:29

Schanim kavky a poradte mi dekuji Charvat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika