Který pes chytá hraboše, hryzce



host - 167.132 (?)
4.1.2014 2:24

Labradoři je nechytají, pes je nedokáže chytit, ale dokáže hrabat a štěkat do nory a svým pobytem na zahradě je vyštve, ale zahrada dostane zabrat... tak půl roku, rok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 92.130 (?), 3.1.2014 16:48, zobrazeno: 31718x

Prosím o radu.Ve velkém se nám na zahradě objevili hryzci, možná i hraboši-už zlikvidovali pár ovocných stromků.Máme dvě kočky a zlatého retvívra, ale v životě nechytli ani myš.Už jsme zoufalí v létě byla zahrada posetá desítkami děr.Nic nepomohlo-jed, pasti,plašiče, dýmovnice.Je nějaké plemeno menšího pejska, který zaručeně chytá tyto potvory?Děkuji Blanka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.43 (?), 3.1.2014 18:03

Norníci - třeba teriéři...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 160.51 (?), 3.1.2014 22:31

Doma mám jezevčíka a myši prohrály, jinak terier jak byl zmiňován

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.132 (?), 4.1.2014 2:24

Labradoři je nechytají, pes je nedokáže chytit, ale dokáže hrabat a štěkat do nory a svým pobytem na zahradě je vyštve, ale zahrada dostane zabrat... tak půl roku, rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 5.1.2014 18:24

Na chytání potkanů je vyšlechtěný grifonek, ale jak to má s myšima to nevím. Možná kdybyste ty vaše kočky nepřecpávali, tak by se možná dali na chytání myší. Ale přecpané kočce, co má furt plnou misku, tak té se do chytání myší moc chtít nebude.

Jinak myši příležitostně chytal každý náš pes, ale většinou jen když ji někde přistihl jak běží po zemi, ať už to byl NO či třeba bígl nebo kokr. Teď máme samojedku a ta někdy i číhá u díry a tak sem tam někdy chytne myšku aktivně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.33 (?), 9.1.2014 17:15

už to píšu aspon po desáté
hryzec polní nesnáší průvan, zavírá si díru. když ji náhodou někde odkreju, otevřu ji úplně a jdu na půl hodinky dělat něco jiného, práce je nekonečně mnoho. Vrátím se se vzduchovkou a kapsou broků. je-li díra zavřená, hurá, je doma. odkreju, položím namířenou vzduchovku a čekám tak 10-15 minut.určitě vykoukne, střelím, on vždy střelený ještě vyskočí ven, došlápnu ho, a ihned nabíjím a střílím dále, lezou další.Střílím dokud nepřestanou lézt.pak je zakopu za plotem a mám na dlouho pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.21 (?), 19.5.2015 10:34

Osvědčil se mi okolo stromků zapracovat čerstvý králíčí hnůj. Jelikož králici žijív norách hryzec prostor vyklidil. Zvukové plašiče působí krátkodobě. Posléze působí jako navigační nastroj pro ně. Našel jsem hnízdo 0,5 m od cvrčaly. Dobrá je kočka, především kocour (na kočku je 23 cm velký hryzec velké sousto). Poměrně dost jich pochytaly ve sněhu. Stejně se jim daří pokud pod stromy namulčujete trávu. Jelikož hryzec nerad leze na povrch a pod vrstvou trávy se cítí bezpečný a vtom případě je snadnou kořistí kočky. Do pasti vždy chytnu jednoho a pak se mi už nedaří. Je to podoné jako potkanů.

Poznávací znak, že jde o hryzce a ne krtka je pokud krtinec otevřete je poměrně brzy nora opět zahrabaná. A pokud ji otevřete okolo stromků v místě přístupu k potravě (kořínkům) rozvětvená a ukončená.

V letošním roce jsem přišel o tři pměrně veké stromky. Také nevím co stím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 119.201 (?), 15.8.2018 10:46

naše kočky jsou malého vzrůstu, téměř vychrtlé (ne, že bychom jim nedávali najíst), ale loví jako o život. Myši, křečky, zajíce. Natahají jich za den spoustu koťatům, ale nikdy jsem neviděla, že by donesly hraboše. Koček máme vždycky víc, na zahradě tráví téměř celý den, ale ta je provrtaná chodbičkama skrz na skrz. Letos nám hraboši sežrali během tří týdnu téměř celou úrodu brambor. Takže já zkusím příští rok okolo záhonů pletivo. Za rok ahoj, podělím se o výsledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.8.2018 13:08

 naše kočky..., ale loví jako o život. Myši, křečky, zajíce... nikdy jsem neviděla, že by donesly hraboše.

Hodně divné. U nás je to naopak. NIkdy jsem neviděl naši kočku, že by chytila zajíce, křečka (kde by se tu vzal?), ba ani myši v komoře. Zato celý den vysedávala na zahradě u děr a každou chvíli přinesla nějakého hraboše. Akorát jsem uklízel žaludky, které nesežrala.  Na populaci hrabošů to má jen omezený vliv, jejich reprodukční schopnost se vymyká možnostem jedné kočky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.5 (?), 15.8.2018 13:16

Někdy se u koček mezi úlovky i hraboš vyskytne, ale není to tak často, jak by bylo žádoucí... to je pravda. Na to jsou nejlepší malá plemena teriérů(JRT, Dášenkawink, borderterier, parson russell terier, ale i sportovně vedený jork)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika