Ježek - co dělat, aby k nám přestal v noci chodit



host - 81.137 (?)
12.5.2010 11:32

Ach jo. Zase jeden majitel psa, který asi netuší nic o výcviku. Stačí psovi důrazně a důsledně dát najevo, že nemá štěkat, že má ježka nechat. Jenomže v dnešní době je pes náhrada za dítě a stává se z něj skoro božstvo. Co na to říkají asi vaši sousedi? Buzení a vstávání kvůli štěkotu není hrůza jenom pro vás, ale i pro všechny lidi bydlící v okruhu 300 m! Pes je pes a má se podle toho s ním jednat, to znamená vycvičit. Hawk.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 202.62 (?), 28.4.2010 11:59, zobrazeno: 141215x

Dobrý den, potřebuji poradit, co s ježkem, který k nám chodí jen v noci. Náš 10měsíční zlatý retrívr se může zbláznit, štěká, hrabe, je vyjančený. Vstávat každou noc 2 - 3x, ježka dávat přes zeď a on za 2 hod přijde znova mě nebaví. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.121 (?), 28.4.2010 14:40

Zavři si pejska a nech ježka žít...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.62 (?), 29.4.2010 10:52

jo a rožkouše dřevěnej plot. zahradu mám malou a ježka cítí na 100 honů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.145 (?), 29.4.2010 17:09

To je divné, že ten ježek toho psa necítí. Nechala bych teda psa, aby zkusil ježka sežrat (ježek by to měl přežít v klubíčku a pes se snad taky nepopíchá). Třeba by to byl pro ježka dostatečně stresující zážitek, aby se vaší zahradě příště vyhnul. No a psy lze cvičit na ledacos, třeba i na neštěkání na ježka. Přeji hodně trpělivosti a přimlouvám se za ježkův život.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 29.4.2010 19:55

ježek by to měl přežít v klubíčku... znám psi, co se na ježky specializují a zakousnout ježka jim nedělá žádný problém.

Mám taky doma psa co ježky zabijí, nezakusuje je,  ale když si nevšimnu, že má v práci ježka, tak ho tak dlouho převaluje a mačká až chudák ježek z toho pojde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.26 (?), 29.4.2010 20:33

to je teda napad nechat psa at ho zkusi sezrat pes bude radit celou noc pokud to jezek prezije bud jezka vynaset ven jako to delam ja nebo spravit plot aby jezek nemohl dovnitr jina moznost asi neni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 240.66 (?), 30.4.2010 10:16

No, některé ty rady mi přijdou docela úsměvné.

Máme foxteriéra, který když najde na zahradě ježka, začne na něj dorážet - ježek se stočí do klubíčka - pes se na něj nedostane a štěká jako pominutý. V tom případě nezbývá než popadnout nějaký hadr a letět pro ježka a odnést ho pryč. Věřím, že by jim toto vydrželo hodně dlouho, třeba pár hodin, takže bych určitě nedoporučovala nechávat psa s ježkem, to je o nervy.  Naštěstí k nám na zahradu zabloudí ježci jenom občas.

Taky mám zkušenost od jiného psa, křížence foxteriéra, že byl schopen vzít ježka do huby (ale nezakousl ho, s tím jsem se ještě nesetkala, aby pes zabil ježka, asi to musí být nějaký větší pes) - ježek přežil, pes měl poškrábanou hubu, nicméně příště se do ježka klidně pustil znovu. Takže toto taky nemusí být řešení.

Nejlepší by asi bylo, pokusit se zahradu co nejvíc zatěsnit, aby se ježek neměl kudy dostat dovnitř, přece jenom létat neumí:) Možná je ale problém i v otm, že váš pes vyvádí i když jenom ježka cítí někde za plotem (nevím, zda jsem to teď nespletla...) - v tom případě už je asi opravdu každá rada drahá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.137 (?), 12.5.2010 11:32

Ach jo. Zase jeden majitel psa, který asi netuší nic o výcviku. Stačí psovi důrazně a důsledně dát najevo, že nemá štěkat, že má ježka nechat. Jenomže v dnešní době je pes náhrada za dítě a stává se z něj skoro božstvo. Co na to říkají asi vaši sousedi? Buzení a vstávání kvůli štěkotu není hrůza jenom pro vás, ale i pro všechny lidi bydlící v okruhu 300 m! Pes je pes a má se podle toho s ním jednat, to znamená vycvičit. Hawk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.158 (?), 3.6.2010 15:08

Vážený pane Hawku.o)

Váš příspěvek mě nenechal chladnou a musím odpovědět. Vy jste asi moc chytrý chovatel co? Moc by mě zajímalo, jak k tomu psa přinutíte, ano lze to, ale ne každého psa. Máme doma labradora a čas od času k nám taky zabloudí ve tři ráno ježek. Pes na něj doráží a hraje si s ním dokud ho neodneseme za plot. Je to takové střeštidlo, že tohle mu opravdu nevysvětlíme, několikrát jsem ho potrestala a hodně. Druhý den nebo ještě tu noc dělal to samé. A jestli máte na mysli výcvik stylu: hodím psa o zeď a teče mu červená a nebo jako pán z Prahy 9 tento týden: ubije kladivem... to je opravdu VÝBORNÝ VÝCVIK. Hlavně že nebude štěkat a nikoho otravovat. Paní tady v diskuzi chtěla poradit a ne poučovat o výchově psa.

J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.236 (?), 3.6.2010 17:32

Ježci mají hodně rádi psí granule a piškoty, dokrmujema tím zjara malý, co sotva vylezli z pelechu po zimním spánku, Protože mají výbornej čich, zkuste několikrát pejskovi granule na noc poklidit a pár jich pohotit nekde jinde mimo vaši zahradu, mělo by to zabrat.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika