Jak zahnat nebo odchytit psa?



Stránky: 1,  2   
host - 136.89 (?) 
9.8.2011 9:39, zobrazeno: 30364x

Zdá se vám tato otázka přiblblá? Když žijete mezi přiblblými lidmi, je naprosto logická. Již mnohokrát jsem na svém oploceném dvoře přistihl cizího psa. No a protože městská policie je jen přes ty botičky, státní mi pomáhá spíš do hrobu a chrání lumpy a starosta "je taky jen člověk", nezbývá mi než si s cizím psem poradit sám. Nechci čekat až někoho z nás pokouše a nechci neustále platit zbytečné veterinární zákroky naší fenky. Jenže zmínený pes mě samozřejmě neposlechne, takže ho potřebuju buď nějak nalákat a odchytit, abych ho mohl odvézt do útulku, nebo ho naopak nějak od přeskakování našeho plotu odradit. Dělat si kvůli cizí bezohlednosti ze svého pozemku pevnost nehodlám. Máte někdo nějaký nápad?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 54.27 (?), 9.8.2011 11:12

V Brně má městská policie i odchytovou službu na toulavá nebo ohrožující zvířata, nevím, proč by to nemělo fungovat i u Vás. Zkuste to. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.89 (?), 9.8.2011 12:39

Bohužel nejsem z Brna. U nás se už od prosince se snažím městskou policii marně přesvědčit. Buď ani nepřijedou, nebo přijedou, pes už je pryč, tak zas odjedou. Naposled mi poradili, že za psa odpovídá majitel, že musím zjistit čí je a oni mu pak dají pokutu. V podstatě mi dávají najevo, že je otravuju, takže mi nezbývá, než si problém vyřešit sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.237 (?), 9.8.2011 15:48

MP podléhá městu = řešte to s městem. Odchyt cizího psa, zjištění majitele atd. je práce MP, platíte si jí ze svých daní a měl byste za ně i pracovat? Panáčci zapomínají že tu jsou pro lidi, tak je třeba jim to připomenout. Jednání MP si nahrávejte, zapisujte časy od nahlášení do příjezdu atd.  Problém řešit sám za MP není řešení, spíš riziko že vás pes pokouše nebo ho zraníte. A MP bude dál vesele nasazovat botičky a měřit u cedule mezi polema.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 125.102 (?), 9.8.2011 21:51

Tohle všechno vím, přečtěte si můj první příspěvek, kde píšu i o starostovi. Ale z vás všech mluví nezkušenost, vy mi sdělujete jak by to mělo být, takhle naivní jsem byl zpočátku taky. Dnes vím, že mi prostě nikdo nepomůže a já mám dvě možnosti, buď vrazit vidle do psa, který nemůže za to, že má bezohledného pána, což není můj styl, nebo se ho zbavit slušnějším způsobem, který touto cestou hledám. Prosím neraďte mi co by kdo měl, městská policie je občanovi naprosto k ničemu, to je prostě fakt a je zbytečné si tu povídat, že "by měli"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 9.8.2011 22:25

A Vy opravdu nevíte čí ten pes je? U nás se běžně stává, že se v obci toulá pes a pokud to někomu vadí, dá to vyhlásit rozhlasem - ať si majitelé psa vyzvednou u toho a toho občana  - v tomto případě tedy u Vás. Jak jsem pochopila, pes k Vám lozí za háravou fenkou... což je u nás na vesnici naprosto běžný jev a proto je většina fenek (krom těch, co žijí v bytech) kastrovaná. Před rozvášněným vořechem těžko zahradu uhájíte, stejně tak jako nezabráníte tomu, aby háravá fenka psy nelákala  To mluvím z vlastní zkušenosti - mám dva psy samce a momentálně háravá milenka lítá celé dny kolem plotu a snaží se k nám dostat  V mém případě je mi to jedno 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.59 (?), 10.8.2011 1:16
Na druhou stranu je naprosto zbytečné, ptát se na to, jak se zbavit toulavého psa, jestli mám doma hárající fenu a nedostatečně zabezpečenou zahradu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 136.89 (?), 10.8.2011 7:05

Tak Vám pěkně děkuju za rady. Já mám zahradu zabezpečenou dostatečně, moje zvířata z ní neutíkají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.237 (?), 10.8.2011 18:23

Četl jsem i první příspěvek se srtarostou. Je dost pák jak dotlačit MP aby jednala, ale je třeba něco pro to udělat. Máte jednání MP zdokumentované? Se starostou jste jen mluvil, nebo si stěžoval písemně? Rozmázl jste je v místním tisku, byl jste na zasedání zastuptelstva? Na státní policii jste se obrátil, jednala? Inspekce na písemnou stížnost nereagovala? Něco jiného je otravovat s problémem (to na vás kašlou a jste jen za potížníka) a něco jiného je jednat věcně, jasně a důrazně aby jste dosáhl svého práva. Těch možností není málo.

Pokud jste na tohle rezignoval a chcete to řešit sám, tak najděte majitele psa a řešte to s ním - opět zdokumentovat že jeho pes byl u vás, pokud způsobil škodu tak náhrada atd. Odchyt psa - zajděte k místním kynologům a natrénujte to s nima. Zahnat psa - pepřový sprej, voda z hadice, prak - něco co neublíží ale je mu nepříjemné.

Nebo holt vylepšit plot - tím odstraníte příčinu a nebudete muset nahánět psy na zahradě, to možná bude nejlepší řešení (nezodpovědné páníčky zastřelit nemůžete)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.237 (?), 10.8.2011 18:26

PS: Naše MP psy odchytává bez problémů, takže nemáte pravdu že to nejde. Asi máme lepšího starostu - toho vašeho byste měli vyměnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika