Projekt zdarma



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 128.44 (?)
23.12.2009 7:06

Není mi vcelku jasné o co Vám zde kráčí. Nic Vám přede nebrání najít si libovolně drahou firmu a architekta, zaplatit sto tisíc za studii, dvěstě za návrh, třista za projekt a milion za realizaci. A budete spokojený. Pokud jste ovšem takříkajíc "z druhé strany barikády", pak vězte že to co popisujete se nazývá konkurence a je jedním ze základů našeho milovaného kapitalismu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 143.205 (?), 23.12.2009 9:24

Pod slovem architekt se samozřejmně předpokládá"zahradní architekt", že.  To je zřejmé..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 128.44 (?), 23.12.2009 7:06

Není mi vcelku jasné o co Vám zde kráčí. Nic Vám přede nebrání najít si libovolně drahou firmu a architekta, zaplatit sto tisíc za studii, dvěstě za návrh, třista za projekt a milion za realizaci. A budete spokojený. Pokud jste ovšem takříkajíc "z druhé strany barikády", pak vězte že to co popisujete se nazývá konkurence a je jedním ze základů našeho milovaného kapitalismu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.145 (?), 23.12.2009 15:42

zahradni projektanti? V mestach ako LA, stvrt Beverly Hills maju roboty vyse hlavy. Okrem nich aj kadernici psov a maciek, hotely pre andulky a ine nezvykle profesie... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.92 (?), 23.12.2009 19:15

Dobrý den, kdo to tady psal o degradaci zahradní architektury? Nevím, kde vzal host 128.44 uvedené informace, ale zdají se mi poněkud zkreslené.Proto jen ještě poznámku - pokud je architekt členem ČKA (což by měl), odvíjí se cena projektu podle odpovídajícího honorářového řádu, platícího pro v š e c h n y architekty. V praxi se pohybuje v rozmezí 8-10 procent z realizace, obvykle však bývá mnohem nižší. Vše záleží na dohodě. Projekt pak v sobě z a h r n u j e studii i ostatní náležitosti, jako např.výsadbový plán, rozpočet atd.atd. Obsahuje často i drobné stavby. Nikdo Vás za tuto práci nenutí platit - stačí se však jen porozhlédnout, kolik mnohamilionových domů je obklopeno čímsi mezi urnovým hájem a rozptylovou loučkou, hlavně že se ušetřilo za nezvyklou profesi. A na závěr prohlašuji - NEJSEM zahradní architekt. S pozdravem a přáním krásných Vánoc Jana K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 128.44 (?), 23.12.2009 19:34

Je mi srdečně jedno, kolik návrh a realizace zahrady stojí doopravdy. Nemám o tom ani páru. Nikdy jsem si zahradu architektonicky ztvárnit nenechal a s pravděpodobností hraničící s jistotou ani nenechám. Byla to NADSÁZKA. Zkuste si přečíst původní příspěvek a najít v něm, co básník toužil vyjevit. Já v něm našel to, nač jsem reagoval právě tou nadsázkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.44 (?), 7.1.2010 17:14

Dobry den,

myslite si, ze i konkurence zalozena na skryvani ceny projektu do polozky  "15 tun kameni" je skutecne zakladem kapitalismu?

Ja bych radsi zaplatim kvalitnimu architektovi za projekt a kvalitni firme za realizaci. Ja totiz rad vim na cem jsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 7.1.2010 18:00

Vždy platíte i věci o které nestojíte. Marketing firmy... Z čeho myslíte že jsou živí lidé závislí na zakázkách v době kdy zakázku neseženou? Do těch 15 tun kamení se může vlézt i třináctý plat pro manažery, nebo plat pro zaměstnance na zimu, kdy není práce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 13.44 (?), 7.1.2010 18:21

No fuj...13. plat? :-) To se mi teda platit nikomu nechce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 7.1.2010 20:48

Tím jsem nechtěl říct, že si v realizačních firmách rozdávají třinácté platy. Snažil jsem se naznačit, že ekonomika je složitější. Pro firmu je důležitý plinulý příjem zakázek. Musí zaplatit lidi, techniku, nájmy... Marketingové nástroje, které zvýší počet zakázek, mohou jednotlivé projekty zlevnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 7.1.2010 21:12

No ale, dal jste tomu skutečně korunu! Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika