Květiny do venkovské zahrady



host 
5.11.2002 12:10, zobrazeno: 29385x
Prosím, kdo mi poradí jaké trvalky se nejvíce hodí do klasické venkovské zahrady. Umístěné na plném slunci i v polostínu.
Ráda bych vytvořila pohodu starých časů.
Děkuji Marta
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 7.11.2002 13:01
Doporučuji knihu pana Lloyda Venkovská zahrada. Je napsaná s velkou láskou a je tam spousta starosvětských kytek a spousta informací o jejich potřebách. Já sama bych zvolila kombinaci levandule, růžových růží, zvonků, floxů a mavuně, případně růžové rudbekie, šalvěje hajní a lilií bělostných. Přeji šťastnou ruku a hodně radosti. Inka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.138 (?), 5.2.2008 15:17
Bohužel tuto knihu, kterou doporučujete, nemohu již delší dobu sehnat. Budu ráda, pokud mi sdělíte, kde ji lze zakoupit. Děkuji za kontakt na email: nada89@seznam.cz

Martiníková, Ostrava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.45 (?), 14.3.2008 17:35

Neshánějte, všude je kniha beznadějně vyprodána a v dohledné době na pultech nebude!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90), 29.11.2002 20:39
Uvedené druhy jsou vhodné, ale výběr je mnohem širší. Je třeba skloubit potřebu na stanoviště a dobu kvetení. Takže pro polostinné vlhčí místo bych použil na jaře kvetoucí kamzičníky (Doronicum) a srdcovku (Dicentra), v létě bohyšky (Hosta) a čechravy (Astilbe). Pro trochu slunější stanoviště bych neopomněl na pěkné vyšší zvonky broskvolisté (Campanula persicifolia) a nižší kloubkaté (Campanula glomerata) spolu s astrou chlumní (Aster amellus) a turany (Erigeron). Při výběru to chce mít základní předhled o druzích a pokud nemáte, měl by vám poradit někdo, kdo tomu rozumí nebo si můžete zajet podívat nejlépe v létě do nějaké jihočeské či moravské vísky. Určitě zde ještě najdete pěkně osázenou klasickou předzahrádku a majitelka vám prozradí jak se která kytička jmenuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.163 (?), 13.2.2008 15:19

Moje babička pěstovala mimo zde uvedených druhů i  prvosenky, konvalinky, kopretiny, pivoňky, drobnokvěté "listopadky", z cibulovin sněženky, modřence, narcisy, tulipány, gladioly, samozřejmě růže...v rohu u plotu měla trs chřestu pro zeleň do kytic a ve stiném koutě pár trsů kapradě a keř mahonie k témuž účelu. Z dvouletek pamatuju slézové růže u slunného plotu, ve stínu náprstníky. Každoročně na nejneuvěřitelnějších místech vyrazily ze samovýsevu hledíky a afrikány, ty přepichovala na "správná" místa.  Záhonky s květinkami byly olemované měsíčními jahodami...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.86 (?), 7.2.2010 8:35

volila bych - vlčí bob, stračku, orlíček, kopretiny, lichořeřišnici, zvonky,alchemilla, a taky nějaké bylinky, ty by asi neměly chybět. Hlavně aby byla zahrádka barevná) Hodně štěstí Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 7.33 (?), 7.2.2010 11:23

sněženky, bledule, narcisy i krokusy vypadají podle mně skvěle v každé venkovské zahradě, zejména první dva druhy se časem pěkně množí...

Provosenka je taky fajn, bohužel nesnáší častější sekání nežli tak 3x ročně, pravidelným sečením sekačnou se mi podařilo téměř ji vyhubit...
Pokud máte vlhční místa s polostínem, zkusil bych medvědí česnek, za venkovskou klasiku (byť ne českou) považuji Clematisy. Dále léčivky - meduňka (pozor, je dost agresivní, rychle se rozrůstá), yzop, máta.

A na podzim ocún.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 7.2.2010 12:05

Dobrý den, ty měsíční jahody jako olemování záhonků je úžasný nápad, to udělám.

Jen jsem chtěla dodat, že taky hodně záleží na odrůdě. Jsou odrůdy moderní i staré u většiny květin. Třeba právě u clematisů. Takový Jackmanii rostl skoro v každé zahrádce. Nebo lilie - bílá královská (venkovská klasika) a srovnejte ji s moderními černo-fialovo- žluto-puntíkatými odrůdami. já osobně dávám přednost těm původním.

Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika