Příspěvky uživatele - vyslouzil

Vrúbľovanie - marhule, 12.2.2020
Moje zkušenosti v podstatě kopírují to, co píše Petr z H. Roubování anglickou kopulací v předjaří mi dává taky lepší výsledky než letní očkování. V profesionální praxi se samozřejmě očkuje, protože ve velkém to má mnoho výhod - je to technicky... celý příspěvek >
Vrúbľovanie - marhule, 10.2.2020
Rozštěp ujímá dobře, ale poranění podnože je o dost větší než u kopulace. Proto bych ho použil jen tam, kde není dost silný jednoletý výhon na podnoži a musíme roubovat do starého dřeva (mně se rozštěp ujímá líp než kozí nožka). Jinak stačí... celý příspěvek >
Ringlota - čo je to za problém?, 10.2.2020
Já bych střelil od pasu stejně, jako paní Lída. Nemocný terminál bych odstřihl.  Kotlovité koruny bych se nebál. Stromek rychle vytvoří terminál nový. Samozřejmě to nezaručí, že se totéž postižení neobjeví na stromku jinde. 
Roubování, 7.2.2020
Přesně tak. Pro naučení si řeznou plochu rozdělte na třetiny. Jazýček začnete řezat na hranici první a druhé třetiny od špičky a skončíte na hranici 2. a 3. třetiny plochy. Pak vám do sebe obě řezné plochy zapadnou bez přesahu. Pokud přeci jen nějaké... celý příspěvek >
Nádrž na vodu - zelený povlak na stěnách, 7.2.2020
Svod ze střechy je vpravo vedle sudů (není na obrázku vidět). 200l barely slouží jako geiger a přepad, když jsou sudy plné. Sudy i nádrže jsou propojené dole 2" průchodkami. Střecha je velká, přesně nevím, sudy se snadno naplní jedním deštivým dnem... celý příspěvek >
Nádrž na vodu - zelený povlak na stěnách, 7.2.2020 Obsahuje fotku
Zbylé 4 kontejnery jsou rozmístěné po zahradě a voda do nich přečerpává.
Kurovec, mam se bat?, 7.2.2020
Debata není zbytečná. Hezky ukazuje jak dnes lidé uvažují, a že se většinou starají jen o sebe. No tak poraďte, jak se má správně uvažovat a jak bráníte šíření kůrovce vy osobně. Tedy krom toho, že rozmlouváte tazateli odvoz suchých modřínů z... celý příspěvek >
Kvasná skleněná zátka (trubička), 7.2.2020
Mícháte několik věcí dohromady.Místo kvasné zátky lze použít jednosměrný ventilek (který umožní odchod plynu z nádoby, ale zabraňuje přístupu vzduchu). Stejnou funkci splní jakákoli hadička svedená pod hladinu vody ve sklenici. V malém objemu se dala... celý příspěvek >
Kurovec, mam se bat?, 7.2.2020
Je to zbytečná debata. Zadavatel nechce spasit naše lesy, má obavu o dřeviny na své zahradě. Obavu zbytečnou, lýkožrout modřínový jiné dřeviny nenapadá a jiní kůrovci zas nejdou na modřín.
Šunka bez rychlosolí, 7.2.2020
Neříkám, že šunku lze koupit levněji než syrové maso, ale rozdíl není tak velký jako před 30 lety a nabídka je široká. Navíc výroba chce čas, práci a energii. Vařit 20 deka šunky nemá smysl a pak se to jí, jen aby se snědla.    Vím, že... celý příspěvek >
Kurovec, mam se bat?, 7.2.2020
Ta logika není tak úplně průzračná. S otravováním vzduchu to nelze srovnat. Pokud zadavatel postižené dřevo zpracuje a spálí, je to proti šíření brouka určitě lepší postup, než když se stromy nechají stát v lese. A když dřevo nezpracuje, čím bude... celý příspěvek >
Roubování třešně, 7.2.2020
Pokud bude hlavní funkcí stromu dominanta před domem a tedy jeho vzhled, pak by nemělo být víc odrůd na jednom stromě. Koruna nebude nikdy úplně souměrná, odrůdy nepokvetou současně, takže pokvete půl stromu, totéž při zrání. Ale je to na zvážení,... celý příspěvek >
Šunka bez rychlosolí, 6.2.2020
Šunku jsem začal dělat v době, kdy rychlosůl nebyla a se sanytrem by muselo být maso naložené týdny. Fungovalo to bez problémů. Pro lepší pevnost jsem ke kostkám masa přidával jemně umleté vařené kůže. Mělo to jen jeden háček - tu šunku bez rychlosoi... celý příspěvek >
Kurovec, mam se bat?, 6.2.2020
Šíření kůrovce transportem dřeva je možné, ale ve stávající kalamitě hraje druhořadou roli. Brouci umějí létat a vhodné stromy si najdou i na dálku.
Kordie vs. Těchlovan, 6.2.2020
Těžko říci. Já mám obě na jednom stromku a Kordia toho Těchlovana zřetelně přerůstá. Na coltu je zase růst o trochu slabší. Velký rozdíl asi nebude.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika