Šunka bez rychlosolí



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.126 (?)
6.2.2020 14:13

Šunku jsem začal dělat v době, kdy rychlosůl nebyla a se sanytrem by muselo být maso naložené týdny. Fungovalo to bez problémů. Pro lepší pevnost jsem ke kostkám masa přidával jemně umleté vařené kůže. Mělo to jen jeden háček - tu šunku bez rychlosoi je třeba rychle spotřebovat, neboť maso na řezu rychle šedne a nevypadá tak dobře. Přídavkem Pragandy se zvýraznila růžová barva a její stálost. Chuťově velký rozdíl není.
    Dnes už šunku nevařím. Nabídka kvalitních uzenin je mnohem větší a rozdíl v ceně oproti syrovému masu je naopak menší než za totáče.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 205.234 (?), 6.2.2020 12:24
Nevím jak před 35 lety ale já používal pragandu v roce 1970.Rozmoceny papír mi nevadí.Sunka bez pragandy je šedivá.Z kurete šunku nedělám.Jsou to sračky už syrové a domácí (bio😀) snim pečené. No další názor.Divim se ze maso nenakladate alespoň na 6 týdnu když chcete být tradiční. Chemicky Ali když to sem psal v roce 2014(strana 1) tak se proti němu nikdo neohradil. Já dam jen odkaz na nej a už je bouře. Tak klid a přeju jen úspěch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.126 (?), 6.2.2020 14:13

Šunku jsem začal dělat v době, kdy rychlosůl nebyla a se sanytrem by muselo být maso naložené týdny. Fungovalo to bez problémů. Pro lepší pevnost jsem ke kostkám masa přidával jemně umleté vařené kůže. Mělo to jen jeden háček - tu šunku bez rychlosoi je třeba rychle spotřebovat, neboť maso na řezu rychle šedne a nevypadá tak dobře. Přídavkem Pragandy se zvýraznila růžová barva a její stálost. Chuťově velký rozdíl není.
    Dnes už šunku nevařím. Nabídka kvalitních uzenin je mnohem větší a rozdíl v ceně oproti syrovému masu je naopak menší než za totáče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radek.P - (36) - 183.41 (?), 6.2.2020 17:32

Zdravím, žádné vařené kůže, žádný prát.Jen dílo pořádně promíchat, po částech přidávat ledovou vodu.Až se voda do masa zapracuje, přidat opět trochu.Na kilo masa 1dcl vody.Růžovou barvu šunky jde docílit lžičkou cukru.Šunku dělám z plece, kýty,kuřecí, krůtí,králičí.Králičí a krůtí maso nekupuji, mám své.

Šunku si dělám a budu dělat dál.Nesouhlasím s tím že si koupím kvalitní výrobek (šunku) levněji jak syrové maso.Rozdíl vidím v ceně i chuti.Za kilo plece bez kosti jsem dal 86kč v řeznictví Zeman.

rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.2.2020 10:25

Neříkám, že šunku lze koupit levněji než syrové maso, ale rozdíl není tak velký jako před 30 lety a nabídka je široká. Navíc výroba chce čas, práci a energii. Vařit 20 deka šunky nemá smysl a pak se to jí, jen aby se snědla.
   Vím, že kůže nejsou nutné, že stačí dlouho míchat a chladit. Ale aspoň se účelně využijí, chuťově nevadí a klouby poděkují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika