Příspěvky uživatele - 212.49

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Velmi rané broskve, 5.7.2019
Upřesňuji -  dobou zrání Richmay a Springcrest. MH
Velmi rané broskve, 5.7.2019
Už měknou? Tušíte někdo jak je na tom Springcrest ve srovnání s Rich may? V popisech u prodejců jsou zas nějaké nesmysly  MH
Poškození plodů, 3.7.2019
Dírka po červu. Letos mám broskve provrtané tak polovinu, to tu na broskvích nikdy nebylo!  Některé výhony po původní probírce na 5 krásných broskví už jsou i bez plodů. Zvláště u Sunhavenu, který po navrtání ještě zazelena hnije.  MH ... celý příspěvek >
Velmi rané broskve, 1.7.2019
U broskví koupených časně na jaře (březen) bych ošetřené stromky postříkané nevyžadoval. Provádím minimálně 2x kuprikol, únor/březen. Ale broskve koupené po 20. dubnu bych čekal, že když prodejce stromky do té doby neprodal, tak provedl březnový... celý příspěvek >
Velmi rané broskve, 1.7.2019
Já jsem ze Spomyšle v šoku, nakonci dubna přišly nektarinky a v červnu je zdecimovala kadeřavost ihned po vyrašení. Postě nepostříkané. Kdybych kupoval v březnu, i tak by měly být už aspoň jednou stříknuté. Na konci dubna už mám postřikovač měsíc... celý příspěvek >
Velmi rané broskve, 1.7.2019
Super, plody na vlastním stromu vždy potěší více. Chystám se pořídit podobnou bělomasou Springtime. Uvažoval jsem i o Springcrest, ale žlutomasky už mám. Doba zrání by měla být stejná. Uvádějí asi měsíc před RH, podle vaší fotky by to odpovídalo. MH
Úroda meruněk 2019, 29.6.2019
Na Hlučínsku 240m dozrává Leskora. K jídlu už byly první plody před týdnem, teď začíná měknout asi polovina plodů. Počasí pro zrání je dobré. Chuťově bych charakterizoval středně zralé plody jako méně až středně sladké, po rozloupnutí meruňkově... celý příspěvek >
Štěpování - a co potom?, 26.6.2019
Bude to asi podnož srovnatelná s myrobalánem? Snese taky sucho a všelijaké půdy, i když vzrůstnost je vyšší. A pH 7,5 pro broskve na semenáči je nevhodná? Měla by to být ještě neutrální půda.  Dočetl jsem se, že problém zásaditých půd není... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 23.6.2019
Pane Petře, zkusil bych kde co, ale s nakupováním už mám stopku. Ještě na podzim pořídím Tsunami nebo i Tyrinthos a šmitec. Ty proto, že v tuto dobu se cpu meruňkami z fotek co tu všichni vyvěšujete.  Ale objevil jsem na Leskoře první měkké... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 22.6.2019
Závidím úrodu . Tady na severu moravy Leskora stále tvrdá, nebo spíše to co zbylo na stromě po jarních mrazech. Měl jsem před dvěmi týdny meruňky z řecka, podle vašich fotek by to mohl být tyrinthos, tužší, bez červeného líčka, chuťově málo... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 21.6.2019
A máte i Velkopavlovickou odrůdu? Ta má strupovitost u mě vždy, nestříkám nikdy, s letošním chladných a deštivým jarem spodní polovina stromu je totálně strupovitá, horní polovina nad 2,5m je OK - to znamená odolnější je vysokokmen.  Takový... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 17.6.2019
Taky že jsem se nedozvěděl. Nevíme o tom že by Rubista nebyla Rubista, v nabídce momentálně není, aktualizace v září, tolik po telefonu. Takže by to byl akorát další zajíc v pytli. Ještě mám naději v Lumigreen, že by Tyrinthos mohla být v... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 15.6.2019
Pane Petře to je skvělé, že uzrála ještě před Tsunami.  Ještě je otázka mrazuodolnosti v zimě. Tyrinthos bych přesto zkusil, v nabídce ji ale nikde nevidím. MH
Úroda meruněk 2019, 13.6.2019
Pane Petře tak jste asi sklidil první plody v ČR to tak vypadá.  Jaká je chuť, mají vůbec nějakou když se jedná o velmi ranou odrůdu?  A co Tsunami, je pozdější než Tyrinthos nebo ve srovnání s Aurorou jak je to u vás? Dík MH
Úroda meruněk 2019, 12.6.2019
Pane Mimmo a jak to teda máte s Leskorou, když vám právě dozrála Aurora. Já jsem čekal odstup mezi nimi minimálně 10 dní, asi jsem měl pořídit ranější Tsunami namísto Aurory, nebo tu Thyrintos od pana Petra z P, akorát ji nikde v nabídce... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika