Příspěvky uživatele - 244.121

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Úroda meruněk 2019, 5.7.2019 Obsahuje fotku
Meruňková sezóna je v plném proudu, ještě jsou k mání Leskory marmeládové konzistence.Dozrávají Ledany, Soledane, Rubisty a Rubissie.pozvolna změkavají Orangered a Tomcot, pozadu nechtějí zůstat Bergeval, Legolda, Shamade a Veselka.
Meruňka Ledana, 5.7.2019 Obsahuje fotku
Ledana letos konečně pořádně zaplodila (odhadem 80 kg).Meruňky jsou střední velikosti, středně šťavnaté a moc dobré.
Rubista, 5.7.2019 Obsahuje fotku
Tak to já si na Rubistu nemůžu stěžovat.První plody na přeplozeném stromku jsou málé, slušně sladké, šťavnaté a ta vůně je naprosto úžasná.
Vinosivij marhulka, 4.7.2019
Vynoslivyj patří Milane mezi tři nejkvalitnější ukrajinské odrůdy (Krasnosčokyj, Vynoslivyj a Bronzovyj).Rouby si nechám poslat ze svého zdroje, potom porovnáme.Jiří 1968
Rubissia, 3.7.2019 Obsahuje fotku
Rubissia změkla až dnes a hned se do meruní pustili mravenci.Chuťově sladká středně aromatická, minimum kyselin, Fuego mi chutnalo víc.Cukernatost 15 Brix.
Úroda meruněk 2019, 3.7.2019
V.P. má velké oválné plody bez špičky na vrcholu.Podle mě na třetím obrázuk(Jukka) a Vaše V.P. nejspíš V.P. nebudou.Možná jste u Urbana koupil klon V.P. LE -12/2.
Úroda meruněk 2019, 2.7.2019
No já by řekl, že to V-Péčko není.Velkopavlovická jde ze zelené přes žlutou jako Maďarská u Marka TT.
Soledáno, 2.7.2019
Zřejmě ti Petře poslali opět něco jiného.Moje Soledane mají nějakých 70gramů jsou růžovo -červené a chutnají jako meruňky.Patří mezi ty novotiny co se musejí nechat úplně dozrát jinak jsou neslané, nemastné.
Fuego marhulka, 2.7.2019
Cukernatost plně vyzrálých plodů Fuega 15 - 16 Brix.
Odruda merunky Pinkcot, 1.7.2019
Bergeval zraje 7-10 dnů před V.P.
Odruda merunky Pinkcot, 1.7.2019
Podnož - meruňkový semenáč nebo myrobalán.Místo Pinkcotu by zvolil něco "meruňkovatějšího" např.Bergeval dobře snáší přepravu, hodí se i ke skladování a neotlačuje se.
Úroda meruněk 2019, 30.6.2019 Obsahuje fotku
Omamná vůně dozrávájících meruněk je nepopsatelná.
Určení stromu, 30.6.2019 Obsahuje fotku
Některá z Bauhinií (Caesalpiniaceae) - sapanovité.
Strupy na plodech, 29.6.2019
Nejspíš roztoči (halčivci, vlnovníci),ale může to být i reakce na teplotně podprůměrný květen.Foto listů na koncích výhonu by mohlo napovědět víc.
Úroda meruněk 2019, 27.6.2019
Padlí slivoňové.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika