Příspěvky uživatele - 248.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vrba jíva - množení, 28.11.2015 Obsahuje fotku
Ano, řešilo se to tady v únoru a od té doby na rostlinkách varazilo i listí. A právě podle listí se dá poznat, jestli je to Vrba jíva (Salix caprea L.) nebo nějaký mezidruhový kříženec. Takže pokud to vlákno najdete, opravte si můj mylný názor,... celý příspěvek >
Narcisy v prosinci, 28.11.2015
Ano, určitě budou. Už se začaly objevovat přirychlené hyacynty, které vydrží déle a hlavně je lze prodávat méně narašené. Narcisky se expedují narašené do stavu "týden před rozkvetením", takže je můžete v obchoďácích a řetězcích květinářství vidět... celý příspěvek >
Nízký ořešák, 27.11.2015
Pokud vím, tak Vaňkovi používají semenáče méně vzrůstného klonu ořešáku černého (Juglans nigra). Jinak z klonů a variet ořešáku královského mají nejmenší vzrůstnost papíráky (Juglans regia var. tenera) následované varietou střihanolistou (Juglans... celý příspěvek >
Jaký keř zasadit pod kaštan (jírovec)?, 27.11.2015
Josefe, kombinaci líska pod jírovcem mám vyzkoušenou. Líska konkurenci jírovce neustojí. Buď stihne ustoupit zcela mimo obvod koruny, nebo zajde. Tavolníky a meruzalka alpská při běžném cyklu údržby budou vypadat dobře.
Jaký keř zasadit pod kaštan (jírovec)?, 27.11.2015
Dík Josefe. Už několik let je mi divné, že tam jsou dva keře a v zápiscích po tchánovi mám ty tři jména a že si budu muset určit, kam se poděl ten třetí. A vono je to prosté jak z toho vtipu "Šel Josef s Václavem do hospody a Venda s Pepou do výčepu.... celý příspěvek >
Jaký keř zasadit pod kaštan (jírovec)?, 27.11.2015
Svída a zákula vyžadují sluníčko, aby vypadaly pěkně. Nejlépe tam bude vypadat ten mahon. Je to rostlina lesního podrostu a bude se jí tam dařit velmi dobře. Já mám pod Jírovcem kolekci keřových zimolezů - obecný + pýřitý +černý, ale teď Vám z hlavy... celý příspěvek >
Keř na suché nepříliš úrodné místo - doporučení, 27.11.2015
ono "dry or moist" není to co je požadováno tedy "very dry" a "good garden soil" není "ranker" (tedy "samé kamení"). Možná by ten (mahon) tam živořil, ale já bych si osobně jej nedovolil doporučit.
Keř na suché nepříliš úrodné místo - doporučení, 26.11.2015
nevím jak na slovensku, ale v čechách mahon vyžaduje půdy mírně kyselé, spíše vlhčí a bohaté na živiny.
Keř na suché nepříliš úrodné místo - doporučení, 26.11.2015
Ano, pámelník je dobrá volba, jen nevím jak hodně jej navštěvují včely. Teď mne napadá, že na podobném stanovišti mám meruzalku horskou (Ribes alpinurn L.). 
Česnek 2015, 25.11.2015
Nejčastější příčinou, proč je česnek z menších stroužků menší bývá to, že pěstitel malé stroužky podvědomě sází hustěji. Hustší porost znamená méně světla i méně živin. Juro dodržel na celém řádku stejný spon, tak jeho porost by měl být (a byl)... celý příspěvek >
Keř na suché nepříliš úrodné místo - doporučení, 25.11.2015
suché kamení =  líska ale včelařsky významný? Vrba jíva to nebude, ale co třeba takový Hloh? Jde o to, v jakém ročním období - pro plnou letní sezónu je zajímavá i komule (např. Buddleia alternifolia).
Tulipány v květináčích, 25.11.2015
... a zřejmě občas zaleje, aby půda v květníku byla vlhká (nikoliv však mokrá či blátivá).
Česnek 2015, 25.11.2015
Hustší spon jsem nemyslel dát řádky blíže k sobě, ale nasázet více stroužků do běžného metru řádku. Nic není lepšího než vlastní zkušenost. Udělejte to, co píšete v posledním odstavci prakticky. Vemte rozdružený Záhorský a sadbu rozdělte na dvě... celý příspěvek >
Čerešne, 25.11.2015
Nikoliv, pro dvouleté třešně není třeba řešit to na co se ptáte. Proč stahovat kalhoty, když broky jsou daleko = je předčasné řešit nějaké přeštěpování či vzdálenosti. Odrůdová pestrost je přiměřená, opylení by mělo být uspokojivé. Je... celý příspěvek >
Larva, 25.11.2015 Obsahuje fotku
Ano, ochrana lesů pomocí DDT má na populaci chrousta citelný dopad, ale za všechno nemůže jen DDT. Oni se postřiky v mladých dubových lužních lesích prováděly ještě nedávno - v letech 1999 a 2003. Ačkoliv škody požerem kořínků působí larvy, tak se... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika