Příspěvky uživatele - 205.168

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
stromkové růže v nádobě, 26.3.2008
Stromkovou určitě, nádoba musí být dost velká a v zimě se musí chránit před mrazem. Na zimu zapusťte nádobu do záhonu a korunku zabalte. Mám přítele, zkušeného růžaře, a ten stromkové růže na podzim vyjme z nádoby, položí je do záhonu a... celý příspěvek >
sázení růží - angličanky, 26.3.2008
Dobrý den Dreslo, jsem ráda, že jste se ozvala. Čím více příspěvků a zkušeností tu zazní, tím lépe. Půdní podmínky jsou u nás v republice tak různorodé, že je dobré vědět komu se co osvědčilo.  Já mám těžkou a studenou půdu, když růže... celý příspěvek >
sázení růží - angličanky, 26.3.2008 Obsahuje fotku
Milá 115.31, jak vidím narazila jsem na zkušenou pěstitelku. Snad jsem Vás moc nepoučovala.   Snad to alespoň bude užitečné někomu, kdo začíná a přečte si to. Mimochodem, neměla bych to přiznávat, ale mám dvě Mary Rose od sebe tak 0,5 metru... celý příspěvek >
nákup stromkové růže, 26.3.2008
Milá Magdo, teď na jaře už bude sortiment omezený i když... Já preferuji nákup osobně, jak já říkam "na vlastní oči" a nekupuji "zajíce v pytli". Zkuste na internetu prosurfovat nebo obvolat zahradnictví ve Středních Čechách a to, co by jste dala za... celý příspěvek >
očkování stromkových růží, 26.3.2008
Délka života stromkové růže záleží na životnosti odrůdy, která je naočkovaná. Navíc místo očkování je vystaveno daleko vělším vlivům prostředí (změny teplot, slunce, houbové choroby, škůdci,..), očkovance na kořenový krček jsou pod zemí více... celý příspěvek >
očkování stromkových růží, 26.3.2008
Souhlasím, jen upřesním. Loňský výhon poznáte podle toho, že je v 99% nevětvený a má ještě mladou hladkou a nepopraskanou kůru - u některých růží bývá svěže zelený, je pružný. Že je mladý určitě poznáte. Pro Vás je důležité, aby nebyl... celý příspěvek >
očkování růží v červnu, 25.3.2008
Víte, já neočkuji z komerčních důvodů, ale jako sběratel. Takže, když mám možnost získat nějakou pro mně atraktivní odrůdu, třeba v červnu, tak se chopím příležitosti a jestli je optimální čas nebo ne příliš neřeším. U růží kvetoucích časně v červnu... celý příspěvek >
sázení růží - "angličanky", 25.3.2008
Škoda, že jste se neozvala před sázením. Ten spon 20*25 je opravdu málo. Všechno se dá spravit.   V tomhle období není problém je ještě přesadit, budete to muset udělat v každém případě, už jenom proto, že je máte příliš hluboko. 10 - 15... celý příspěvek >
očkování stromkových růží, 25.3.2008 Obsahuje fotku
Stromkové růže jsou krásné, ale nemají zdaleka takovou životnost, jako očkované na krčku. S jejich udržováním je piplačka, jsou spíše pro tu radost a krásu. Neustále očkuji nové, protože ty starší odcházejí do "růžového nebe". Dokud je lze korunkou... celý příspěvek >
očkování stromkových růží, 25.3.2008
Máte pravdu, tady by mohlo vzniknout nedorozumnění, co si kdo představí pod jednoletý a dvouletý. Měla jsem to asi napsat jinak: loňské a předloňské. Já to beru tak, že "loni vyrazil, letos žije druhým rokem, tak je dvouletý a vhodný k... celý příspěvek >
očkování stromkových růží, 25.3.2008 Obsahuje fotku
Dobrý den, podobný dotaz jsem odpovídala na vláknu "rozmnožování ruží" dne 13.3. 2008 podívejte se i tam. Konkrétně k Vašemu dotazu: Není v tom zásadní problém, můžete použít jakoukoli planou růži, která tvoří dlouhé rovné pruty. Začátkem... celý příspěvek >
stinná zákoutí mezi domy, 24.3.2008
odpovídala jsem podobný dotaz v oddělení "Růže  - výsadba na jaře" níže uvádím část textu: Varianta 1- pokud nemáte zahradu v oblasti, kde je vápenitá půda, dá se stinný prostor krásně vyřešit kyselomilnými rostlinami, jako jsou... celý příspěvek >
Magnolia - co potřebuje?, 23.3.2008
P.S.  ještě jsem zapomněla 7. neokopávat!!, je citlivá na poškození povrchových kořenů P.P.S : magnolia kobus - statný strom vysoký až 10m, bujně roste, kvete bíle až načervenale, voní, nakvétá až po 10 - 15 letech.
Magnolia - co potřebuje?, 23.3.2008
Proč nekvete? Možná že máte semenáč, ten sice bujně roste, ale vykvétá až v dospělosti - takže si několik let počkáte.   Řízkované a roubované rostliny jsou dražší, ale kvetou hned, někdy už při nákupu ve školce mají nasazené... celý příspěvek >
Rozdíl mezi kdoulí a kdoulovcem, 23.3.2008
kdouloň: http://images.google.cz/images?gbv=2&hl=cs&q=cydonia+oblonga kdoulovec: http://images.google.cz/images?gbv=2&hl=cs&q=chaenomeles
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika