Příspěvky uživatele - 244.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Modrá hortenzie, 9.6.2015
Ano, pokud máte tu správnou hortenzii, pak podle pH půdy je buď modrá (pH pod 4,8) pestrá nebo růžová (pH nad 6,5). Jsou odrůdy, které nepřebarvíte...
Dětské hriste, 9.6.2015
Nevím jak vruty, ale já mám všechny tesařské spoje zajišťovány buď vratovými šrouby M8 nebo závitovými tyčemi M10 řezanými na příslušné délky (plus podložky 34×11×3 mm a samojistné matky).  Vruty mám pro připevnění výpní a pomocných částí... celý příspěvek >
Jahody, 9.6.2015
Taky jsem přemýšlel o roztočíkovi s ohledem na nevyrovnanost porostu. Oželel bych tu drobošť na nejhorších jahodových sazenicích a preventivně zlikvidoval celé rostliny již teď (se spálením nebo odvozem mimo zahradu). Pokud se po negativním... celý příspěvek >
Vadnutí větviček jabloně, 9.6.2015
Pokud vadnou jen některé z větviček, tak se koukněte jestli v zvadlém úseku nejsou větvičky duté (vyžrané). V případě vadnutí celého stromku je příčina v kořenech (hryzec, hraboš,...). Jakou máte podnož u vadnoucích stromků a jaké u těch "v... celý příspěvek >
Neznámý plevel, prosím o radu, 9.6.2015
Pomůže jen Roundup nebo jiný glyfosát. Rostliny zkraťte nízko nad zemí a až obrazí mladými výhonky do 15 cm, tak to postříkejte nebo natřete dražším gelovým. Trvá až měsíc, než se herbicid dostane do všech kořínků a ty přestanou fungovat. Pokud... celý příspěvek >
Přesazování růží, 9.6.2015
jj všechny letošní výhony zkrátit na 3 očka (resp 2 listy). Pokud jsou odstřižené výhony dost vyzrálé, můžete je pro jistotu nasázet jako "řízky pod skleničku".
Dětské hriste, 9.6.2015
Bezpečnost je řešena předpisem ČSN EN 71-8:2012 a souvisejícími, podle kterých státní zkušebny mají atestovat profesionální výrobky.
Dětské hriste, 9.6.2015
Nemám fotky. Za ty roky se na zahradě rozrostly keře a stromy, takže nemám prostor (odstup) pro pořízení aktuálního foto a zároveň nemám použitelné fotky (bez dětí a intimních drobností) z doby těsně po výstavbě.
Žluté listy jahod, 8.6.2015
k těm mravencům. Oni v těžkých půdách využívají kořeny jako oporu proti zalepení chodbiček po dešti. Taky se jim lépe hloubí chodba "předvrtaná" odumřelými kořeny. Tj. mravenci jsou druhotná věc signalizující, že se jahodám nedaří. Jako primární věc... celý příspěvek >
Kanadská borůvka Elliot, 8.6.2015
... a všichni ostatní si udělají srovnávací pokus. Já jsem jej dělal s odrůdou DUKE ze zahradnictví Havlíček. Ty v baltské rašelině byly třetím rokem 1,2 - 1,5 m vysoké a výnos byl 2 kg/keř. Ty v Soběslavské směsi byly třetím rokem vysoké cca 0,6... celý příspěvek >
Pivoňky - staré odrůdy, 8.6.2015
Plno lidí má pivoňky z dob před selekcí a pojmenováváním odrůd. Je to stejné jako u mnoha jiných rostlin množených vegetativné. Jakmile jednou jméno nevíte, tak je lepší po něm nepátrat. zabráníte tak možným záměnám, protože v jiném půdním typu může... celý příspěvek >
Dětské hriste, 8.6.2015
S ohledem na dynamické vlastnosti houpačky doporučuji ji dát jako samostatnou konstrukci A+A s horním břevnem. Domeček je staticky asi jako H+H+H a pokud k tomu připojíte horním trámkem Ačko, tak to budete do 1/2 roku předělávat jako já. H+A prostě... celý příspěvek >
Je už nutné ošetřit rajčata proti plísni?, 8.6.2015
První postřik dělám mědí. Obecně jej většina padne na zem, takže potlačí zásobu infekce na povrchu půdy. Stříkám s prvním vianem květenství.
Budou borůvky?, 8.6.2015
Proč by jste ty opylené borůvky trhal nezralé. Zejména pozdní odrůdy nazrávají postupně a ty co zrají později jsou zpočátku menší než ty co zrají o 3 týdny dříve než ty poslední. V těchto suchých verech se soustřeďte na zálivku (případně na... celý příspěvek >
Řez meruněk, 5.6.2015
Ne, vše je v pohodě. Je ideální doba pro tvarování menší korunky, protože přebytek síly půjde do nasazených plodů. Navíc řezání za suchého teplého počasí má silný desinfekční účinek, takže ve velkých sadech toho využívají k tomu, aby rány nemuseli... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika