Gril Weber



host - 62.91 (?)
31.5.2012 18:19

Já tedy nikdy nic negriloval ale mi vrtá hlavou, v čem že je rozdíl? Mne napadá jen přítomnost oxidu uhelnatého, který se naváže na aktivní hemoglobin a zajistí tak celkem spolehlivě růžovou barvu masa (stejně jako při uzení). Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 160.123 (?), 30.5.2012 11:03

Tak s výše uvedeným příspěvkem nemůžu nic jiného, než souhlasit... Také jsme se rozhodovali, jestli uhlí nebo plyn... Koupili jsme plyn (Weber Q 320) a nemůžeme si jej vynachválit. Je to rychlé, velice snadno udržovatelné, gril je i esteticky krásný, masíčko chuťově vynikající a pokud jde o rozdíl s grilem na uhlí- co se týká toho "rituálu kouření", tak o ten se člověk neochudí... Z grilu se také kouří a nádherně to voní. Velmi oceňujeme i možnost nepřímého grilování, kdy se např. velký kus masa musí grilovat pomalu, ale delší dobu.., dále teploměr pro kontrolu teploty (ale ten mají i některé grily na uhlí) a hlavně neskutečná rychlost rozpálení grilu a jednoduché údržby-žádné zdlouhavé dhnutí... prostě po grilování se hořáky rozpálí na nejvyšší teplotu a až se zbytky úplně spálí (což trvá pár minut-z grilu se přestane kouřit), tak se litinová mřížka velmi rychle a snadno "přejede" ocelovým kartáčem, který jsme ke grilu od prodejce dostali zdarma. A je čisto... Maximálně se umyje záchytová miska na odtékající tuk... A mimochodem- litinová mřížka je uzpůsobena tak, že do hořáků nekape tuk a maso se nepálí plamenem. Zatím jsme grilovali hovězí bifteky, kuřecí maso, vepřovou krkovičku, plněné žampiony, karbanátky a zeleninu, nebo jako přílohu k masu brambory na kolečka nebo jen rozčtvrcené... Je to úžasná mňamka... Ale musíme také vyzkoušet druhy masa, zmiňované ve výše uvedeném příspěvku... to bude dobrota!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 5.6.2012 8:39

Tak s výše uvedeným příspěvkem nemůžu nic jiného, než souhlasit...no to jste napsal moc hezky, akorát mám dojem, že ten váš plynový gril je něco jako plynová trouba přenesená na zahradu. Když mě baví na tom grilování a opékání ne až tak ten výsledek (upečené či ugrilované maso) ale spíš ten proces, jak plameny šlehají, kouř se valí atd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.123 (?), 5.6.2012 10:05

Vážený pane, já skutečně nikomu neberu jeho názor, ani nikomu svůj nevnucuji. Jistě máte pravdu v tom, že grilování na uhlí je takové "stylovější", tan obřad kolem toho je příjemný. Ale nesouhlasím s tím, že plynový gril je plynová trouba přenesená na zahradu. Taky se stane, že vyšlehne plamínek (ale jen na pár vteřin) a z plynového grilu se kouří intenzivně stejně, jako z grilu na uhlí a maso krásně voní.

Při dnešním uspěchaném světě gril na plyn oceňuji hlavně pro rychost rozehřátí. Často máme naložené nějaké maso v lednici a protože s manželem podnikáme a chodíme z práce pozdě a navíc intenzivně budujeme novou zahrádku, moc času nám nezbývá. V práci nemáme možnost chodit na obědy, tak že přijdeme domů vyhládlí, a než se převlečeme, gril je rozehřátý a pokud máme v lednici naložené maso, šoupneme ho do grilu a máme něco jako "obědovečeři". Gril na uhlí by nám ubíral čas, který nehodláme ztrácet. Tak že nám to vyhovuje. A kdo griluje jen občas a o víkendu, tomu bych já skutečně doporučila gril na uhlí. Tak že každý ať si pořídí to, co mu vyhovuje a co se mu líbí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.91 (?), 31.5.2012 18:19

Já tedy nikdy nic negriloval ale mi vrtá hlavou, v čem že je rozdíl? Mne napadá jen přítomnost oxidu uhelnatého, který se naváže na aktivní hemoglobin a zajistí tak celkem spolehlivě růžovou barvu masa (stejně jako při uzení). Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.15 (?), 31.5.2012 18:38

Tak nevím, byl jsem na grilovací BBQ party v USA, kde podle mě nejlépe vědí o čem je řeč, a všichni jeli na plyn. Maso bylo výborné... Já bych osobně griloval na uhlí, ale to jen z důvodu nostalgie :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.60 (?), 4.6.2012 23:28

Ahojte.

Potrebujem radu, brat si kupi gril Weber a k tomu aj rozpalovaci komin. Uz 2x griloval ale nikdy sa mu nepodarilo dosiahnut vyssiu teplotu ako 180 stupnov a udrzat ju dlho.Pouziva Weber brikety. Mate nejake tipy alebo triky ako na to? Prirucka Weber velmi nepomohla.

Dakujem

Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 5.6.2012 9:26

jak dlouho nechá brikety "rozpalovat" v tom komínu? spousta lidí to uspěchá, to chce skutečně nechat je tam min. 20 minut, až je na nich bílý popílek

a když už je dáte do grilu, tak hlavně musíte regulovat vzduchové otvory, spoustě lidí se brikety "udusí", protože to přiklopí a zapomenout dole i nahoře otevřít průduchy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.114 (?), 5.6.2012 10:03

Přesně tak a nešetřit na množství briket, raději komín úplně zaplnit až do vrchu a skutečně nechat pořádně rozfofrovat. Pak to jede. Další problém je, že když už grilujete tak maso jak kape tak "hasí" brikety pod ním, proto je lepší při obracení, pokud je místo, maso posunout bokem, nad rozpálené brikety.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.158 (?), 19.6.2012 13:46

Zdravím,

máme ten samý problém, originál brikety, žhavení v komínu 30 minut, počet briket přesně podle návodu, průduchy otevřené a teplota nepřelezla 170 stupňů. Kuřecí maso jsme místo avizovaných 6-8 minut dělali skoro půl hodiny. Bylo báječné, ale evidentně děláme něco špatně :-((. Můžete poradit kde je zakopaný pes? Díky Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 19.6.2012 14:06

na návod nekoukejte, je tam napsáno MALÉ množství briket, aby je lidé kupovali a mysleli si, jak je to vlastně výhodné...

brikety Weber jsou sice špičkové, nicméně rozhodně to neznamená, že na kusech co je prstů na jedné ruce upečete půlku prasete laugh

ten komínek prostě naplňte min. ze 2/3

pokud budete grilovat o víkendech, dá se to, při denním provozu vás to finančně již dosti zabolí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika