Copak těm paprikám asi je?



host - 62.91 (?)
2.6.2012 19:42

Že by je pán pařil při 50oC v zavřeném foliáku? Přes fóliák by to jinak připalovat nemělo, ne? U nás máme jen skleník, tak si nejsem stopro jistý. Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
m.machal - (9) - 6.16 (?), 2.6.2012 18:28, zobrazeno: 43132x

Dobrý den, letos jsem si pořídil foliák víceméně kvůli okurkám ale dal jsem tam i papriky. Prosím o radu jesli někdo neví co jim chybí nebo přebývá.

Papriky AMY jsem koupil a vypadali pěkně, měl jsem je 2 dny za oknem ale žádný palermo nebylo tak tam byli ještě v pohodě, po zmrzlých jsem je dal do foliovníku, trochu povadli ale vzpamatovali se. Cca během týdne začali listy uvadat, žloutnout a začali se na nich dělat bělavé fleky, jakoby vysychali doběla a to nejdříve od nejstarších listů, které jsem otrhal a pak to začlo i na ostatních listech tak porůznu.

Zalité jsou dost 1x za 1-3 dny, pod netkanou to nevysychá.

Lezou po nich mravenci a okusujou listy ale moc jich není, napadené jsou neokousané listy a naopak, sem tam nějaká mšice ale moc jich taky nebylo (pro jistotu stříknuto mospilanem).

Žádné hnojivo ani kompost jsem nedával. O paprikách nic nevím a podobné příznaky jsem ani nikde nevygooglil tak pokud víte porad´te díky.     Máchal

b
b





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 62.91 (?), 2.6.2012 18:58

Když jsem to četl, tak mne možných příčin napadala řada. Když jsem ale viděl fotky, tak mne vrazilo do očí něco úplně jiného. Jednak ta zem, co prokukuje ve výřezech a jednak zasazení. Mně to připadá, že ty papriky jsou totálně udušené. Zem tam sice není téměř vidět ale připadá mi děsně ulehlá, pravděpodobně v ní není žádný humus a vůbec nemá drobtovitou (či jinou) strukturu. Pak do ní vůbec nejde vzduch a kořeny se dusí. Druhá věc je, že konkrétné pariky bych osobně nevysazoval hlouběji, než byly v kelímku. To proto, že paprika si zásadně tvoří kořeny jen těsně pod povrchem a takto si de facto myslím musí vytvořit kořeny nové a ty původní odumřou. Pamatujte, že okolo paprik se nesmí kypřit, poškodily by se jim ty jejich povrchové kořeny. Musíte hlavně zlepšit zem, založte si řádný kompostiště. Papriky mají rády zem výživnou a humusovitou.

Řešení? Nevím, snad bych tam nasel třeba žito s peluškou na zelené hnojení a papriky letos vzdal. To už ale záleží na vás. Možná taky někdo bude mít na věc jiný názor. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 2.6.2012 19:17

Mně zas tak špatné nepřipadají, jsou trochu v šoku z přesazení, popálené od slunce a podvyživené - dal bych trochu Cereritu, paprika je velmi náročná na živiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.91 (?), 2.6.2012 19:42

Že by je pán pařil při 50oC v zavřeném foliáku? Přes fóliák by to jinak připalovat nemělo, ne? U nás máme jen skleník, tak si nejsem stopro jistý. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m.machal - (9) - 6.16 (?), 2.6.2012 19:51

Ty fotky se moc nevyvedly, tak tak ty světlé fleky nejsou kvůli odleskům moc vidět.

Je fakt že ta hlína je taková těžší a po zalití dost slehla, jestli to pomůže tak bych mohl tu netkanou kolem paprik více obstřihnout a trochu hlíny odhrábnout a přicereritovat ale jestli se to nesmí okopávat tak letos už to takhle slehlé bude pořád. Máchal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.6.2012 20:03

Jsem podobného názoru jako KUKY, papriky byly asi dlouho někde jako přísada a listy mají spálené od slunce. Jinak jsou rostliny pěkné, jen hnojit bych začal až tak po 14 dnech od vysazení, to už by měly nasazovat na nové listy a budou zakořeněné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 9.6.2012 17:26

Papriky venku vypadají stále stejně špatně, mšici jsem postříkal ale chybí jim slunce aby se zmátořily.

U paprik ve foliáku mám jiný problém a to hnědé fleky na plodech. Začal jsem aplikovat Wuxal Kalcium ale trochu mi nejde do hlavy to, že se tato choroba projevuje u více odrůd, bez ohledu zda se jedná o obyčejné nebo silnostěné plody, navíc nejsou napadány špičky ale stěny plodů. Wuxalem určitě nic nepokazím ale abych nezanedbal příp. jinou příčinu, co Vy na to?

Papriky na záhoně
Papriky na záhoně
Napadené a poškozené plody
Napadené a poškozené plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 9.6.2012 18:14

Já mám na záhoně stejně špatné možná i horší papriky (a to nejsou klasické zeleninové, ale beranní rohy a pálivé papričky.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.91 (?), 9.6.2012 18:47

Ty vyhnívající skvrny na paprikách jsou typický nedostatek vápníku. Začel bych do vody na zálivku přidávat přiměřeně vápna a mělo by se to srovnat. Nevidím ale půdu v tom foliáku, pokud bude hodně hnojená a kyslá, tak to bude ono. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 9.6.2012 18:59

Pan Mirek správně aplikuje Wuxal (vápník) na list, protože vyšším obsahem draslíku ev. dusíku v půdě je blokován příjem vápníku kořeny i když ho v půdě může být dostatek. Já bych to takto řešil taky, nic tím jak píše nemůže pokazit.

          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika