Příspěvky uživatele - 220.242

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Golden Delicious a Golden Delicious Reinders, 21.11.2014
Mě zase, jak jsem už na fóru zmínil, nijak zvlášť Opal nenadchl. Možná, že potřebuje víc tepla. Jinak nevím. Střížovice ho mají v Americe patentově chráněný.
Šmouhy na jablkách, 10.11.2014
Pokud se ošetřuje proti strupovitosti a koruny nejsou přehoustlé, či jinak zastíněné, sazovitost by neměla být. Velmi výrazně pomáhá prosvětlení koruny odstraněním zahušťujících letorostů od poloviny července.
Odrůdy s polní odolností, dobrá strategie Holovous, 6.11.2014
Trocha upřesnění. Odrůdy na "D", tedy Desert, Diadém atd. byly vyšlechtěny v bývalé šlechtitelské stanici Těchobuzice. Ta dnes už neexistuje. Část se vrátila v restituci, něco převzala Sempra se svým střediskem v Litoměřicích.  Sempra Praha... celý příspěvek >
Štíhle vřeteno hrušně, 2.11.2014
Konference, Dicolor i Bohemica na kdouloni pěstovat jako štíhlé vřeteno bude bez problémů.
Ochrana jabloně Ontario před mrazem, 2.11.2014
Mé zkušenosti s Ontariem jsou jen z minula.  V krutých zimách 1985 a 1986, kdy v únoru klesaly teploty k -30°C i níž, většina Ontarií v naší obci i v okolí zmrzla. Zejména u mladých stromů došlo k hlubokému popraskání kmínků. Ontario zde v té... celý příspěvek >
Prodej ovocných stromků, 2.11.2014
Měl jsem možnost navštívit spoustu školek. Pro běžného a zejména méně zkušeného zahrádkáře, nemajícího přesnou představu o požadované odrůdě a podnoži, je nejlépe navštívit malé rodinné zahradnictví. Tam vám poradí jak s odrůdou, tak s podnoží,... celý příspěvek >
Jakou rezistentní jabloň?, 2.11.2014
Pokud míníte vsadit pouze dvě odrůdy, pořiďte si Rozelu. V Praze to bude podzimní odrůda (konzumace říjen-prosinec), ale vydrží i déle. Ze zimních si vsaďte Sirius nebo Orion (konzumace od konce listopadu). Rozela roste slaběji, Sirius a Orion... celý příspěvek >
Hnilobné fleky na jablkách, 31.10.2014
Podle mě jsou plody na obrázku napadeny hořkou (gloeosporiovou) hnilobou. Původcem jsou tři druhy vřeckatých hub, které se kdysi zařazovaly do rodu Gloeosporium. Dnes je latinských názvů takovýchto hub řada. Zdrojem nákazy jsou spory na větvích... celý příspěvek >
Melrose, 31.10.2014
Melrose to není a Otava také ne.
Špatný rok pro Topaz, 17.10.2014
Narodil jsem se na vsi a na vsi také celý život žiji. A tak souhlasím s tím, jak ten vývoj p. Vysloužil popsal. Topaz, i když u nás přinesl nemalé části drobných pěstitelů zklamání, je odrůdou žádanou.  A stal se dosud nejrozšířenější českou... celý příspěvek >
Orion, 17.10.2014
Jonagored (na M9) a dříve Jonagold (na M4) patří u mě, vedle Hany (na M9), k nejbujněji rostoucím odrůdám, které nejvíce zahušťují korunu letorosty. To ani ten Sirius (na M26) nedělá tolik problémů. Z triploidů se třeba Sir Prize (na J-TE-E) chová... celý příspěvek >
Orion, 17.10.2014
Jo, s tím bujným růstem u některých triploidů problémy jsou, především v mládí. U mě to je Sirius. Loni v létě jsem radikálně prosvětloval Jonagored a výsledkem je letošní téměř žádná úroda.
Orion, 16.10.2014
Pane Polehla, nejsou některé skvrny způsobeny hořkou skvrnitostí? Na listech strupovitosti až tolik snad není.
Blaník, 16.10.2014
Blaník se p. Kumštovi opravdu povedl. U mne je to podzimní až ranně zimní odrůda. Mohu jen doporučit.
Angold, 14.10.2014
Angold měl letos opět bohatou úrodu větších plodů. Po poškození kroupami však velká část z nich před sklizní popraskala a hnila. I přesto bylo napadení sršni a vosami podstatně menší, než např. u Rubínu či Desertu.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika