Příspěvky uživatele - 220.242

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jurrský ovopark, 24.1.2015
Název "Sládě" se používal za mého dětství i na Jičínsku, odkud pocházím. Říkaly jsme mu tak nejen, my děti, ale i dospělí.  Tu jeho chuť popsal pan Jura dost výstižně. Jako kluk jsem mu dával přednost třeba před Studničním, ale na Panenské či... celý příspěvek >
Bažantí odrůdy, 24.1.2015
Dobrý den, p. Vlado. O Starkrese jsem se několikráte zmiňoval loni na jaře ve vlákně Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení. Do úplné špičky jí chybí, podle mě, větší šťavnatost. Snímky plodů jsou např. ve vlákně Co právě sklízíte z 13.10.2012... celý příspěvek >
Ovoce do stínu, 23.1.2015
Omlouvám se za hrubku v předešlém příspěvku. Samozřejmě, kočky zlikvidovaly. Pozdní jarní mrazíky také decimovaly zbylé 2 samičí sazenice. Takže to byla konečná pro pěstování kolomikty.
Bažantí odrůdy, 23.1.2015
Mě by zajímal názor na chuť Shalimar z dalších lokalit jeho pěstování. U mě, (Královédvorsko 330m.n.m.), zatím chuťově další nové pozdně zimní odrůdy jako Admirál, Sirius, Heliodor, Goldstar i ten Opal nepřekonává. Je to však jen můj názor ze 3... celý příspěvek >
Ovoce do stínu, 23.1.2015
Mě zase v minulosti mladé sazenice samce kolomikty dvakrát zlikvidovali kočky. Prý je to nějak sexualně dráždí. Potvrdilo mi to více lidí. Tak jsem od dalšího pěstování upustil.
Zahradnictví Na Zázvorce (Tatobity), 18.1.2015
Přispěvovatel přece píše, že realizoval 3 nákupy Na Zázvorce. Tak předpokládám, že byly uskutečněny v různé době. Třeba já, kdybych potřeboval nějaký stromek v letošním jaru vsadit, tak do jara bych nečekal.  Klidně bych ho vsadil teď v... celý příspěvek >
Jaká bude Resista?, 15.1.2015
Kdysi dávno jsem získal, přes známého, rouby Dukátu přímo od šlechtitele. Ať jsem zkoušel řezat jakkoli, výsledky nebyly uspokojivé. A hlavně ta pihovitost! Postřikovat Ca v těch dobách jsem neměl ani možnost a zejména čas. Tak jsem se s ním už... celý příspěvek >
Rucla, 14.1.2015
Pozdně zimní odrůda Solaris byla vyšlechtěna ve Střížovicích křížením Topaz x Bohémia. Je to diploid. První školkařské výpěstky této odrůdy bude Fytos údajně nabízet až v příštím roce. Solaris se mi zatím nepodařilo získat, ani ten roub.
Jak ostříhat sloupovou jabloň?, 14.1.2015
To má být opravdu balerína? Pokud ano, tak terminál (kmínek) nad posledním plodným trnem odříznout. Dále odříznout úplně všechny delší boční výhony a ponechat pouze krátké plodné trny. I během vegetece pokud se objeví delší výhon, tak ho... celý příspěvek >
Drnovice 2013, 14.1.2015
Včera jsme diskutovali o umístění Angoldu na degustaci v Hořicích. A vida. Na degustaci ve Valašském Meziříčí Angold chutí i celkovým umístěním předčil i takové odrůdy jako Jonagored, Otava, Delor a dokonce i Rozelu. To opravdu svědčí o tom jeho... celý příspěvek >
Vysledky degustací jabblek v Hořicích, 13.1.2015
Angold jsem vsadil před 12 lety. Po prvních sklizních jsem si říkal, zatím dobrý. Ale až mi dosáhnou plné plodnosti další nové odrůdy, asi ho přeroubuji. Těch odrůd, co jsem sázel po Angoldu, je už hodně. Ale také jsem se s mnohými z nich už... celý příspěvek >
Padlí, 10.1.2015
Na americké padlí angreštu lze v souladu s registrací použít např. sirnaté přípravky Kumulus WG,Sulfolac 80WG a Sulfurus, strobiruliny Diskus a Zato a triazolovýTopas 100EC. To jsou přípravky, které mají na padlí angreštové registraci. Fungicidy... celý příspěvek >
Drnovice 2014, 7.1.2015
S dozráváním Shalimar mám i já problémy. Ale i tak, chuť, zatím, nic moc. Při uvádění na trh byla někdy prezentována jako náhrada za Idared (skladovatelnost i ta podoba). Skladovatelností se asi Idaredu vyrovná, nakonec i tou nic moc chutí. Právě... celý příspěvek >
Vysoká hladina spodní vody, 7.1.2015
To uvádí proto, že VVA mělce koření a přísušky nesnáší. Kde je vlhko, roste a plodí dobře. Ale, to neznamená, že kořeny mohou být trvale ve vodě. Proto je důležité vědět kam sahá hladina spodní voda na vaší zahradě. To, vyvýšení terénu bych viděl... celý příspěvek >
Drnovice 2014, 7.1.2015
Ještě k tomu Opalu. Že ho koupili Američané, to vím. Myslel jsem však, že v EU na něho má práva některá z německých firem. Jinak, z podzimních odrůd je Rozela můj oblíbenec. Termín konání degustace jí vyhovuje. Takže pokud byla dobře skladována,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika