Příspěvky uživatele - 176.36

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivovice vs. calvados, 5.9.2011
Vážený pane inženýre, nechci se s Vámi hádat o "slovíčka". Pouze jsem napsal svoji zpřesňující informaci k tématu "calvados". Myslím, že pro odborníka (za kterého Vás považuji) toto stačí, pro ostatní je to stejně jen pouze další... celý příspěvek >
Zakalená slivovice, 3.9.2011
Pálenka (slivovice) není "silná žíravina" a proto jsem nepředpokládal, že by někdo postupoval jako při ředění "žíravin" (tj. lití žíraviny do vody). Vždy liji vodu do pálenky...  cca 30 let.
Měření cukroměrem špendlíkového kvasu, 2.9.2011
Dobrý den, jsem ze starší generace... vždy, když jsem si pořizoval nějaký nový přístroj, tak jsem si k tomu zajistil i podrobný návod na použití a ověřil jsem si, že jej používám správně. Jak je vidět, dnes již toto neplatí... stačí vlastnit jen... celý příspěvek >
Becky na kvas, 2.9.2011
Ty jsou dobré na víno, pakliže zakládáte kvas, máte tam hodně "pevných látek", které Vám vytvoří "deku". Ta se potom dastává špatně ven. Navíc s 50 litrovým demižonem se již dost špatně pracuje (né, že by to nešlo) a jsou i dost... celý příspěvek >
Pěstitelské pálení a limit, 31.8.2011
Výpis z § 4 pěstitelské pálení, zákona O lihu: (6) Pěstitel je oprávněn si dát vyrobit v jednom výrobním období z vlastní dodané suroviny nejvýše 30 litrů etanolu zdaněného sazbou spotřební daně pro líh obsažený v ovocných destilátech z... celý příspěvek >
Jaký destilační přístroj, 23.8.2011
Jeden odkaz máte přes jeden příspěvek výše, chce si to pořádně "pročíst", další můžete najít např. zde , kde je i "rubrika"  výrobců, respektive probrána "stavba" přístroje v domácích podmínkách.... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 19.8.2011
Jablkovce (jabkovice) je destilát z jablek, u nás je vyráběn především z kvasu rozemletých jablek, někdy nesprávně označovaný jako calvados. Pravý calvados je ušlechtilý jablečný destilát vyráběný ve francouzské Normandii a je chráněnou značkou,... celý příspěvek >
Letni hrusky na kvas, 15.8.2011
Kyselina citronová, mimo své láce a dostupnosti, má taky své nedostatky, 1) není prý „dle literatury“ senzoricky příznivá (to se projevuje hlavně při přípravě domácích vín, kde se někdy dost rušivě projevuje), 2) časem se odbourává, a tím... celý příspěvek >
Letni hrusky na kvas, 14.8.2011
Většinou stačí dodržet "čistotu", tj. vše mít pořádně opláchnuté, vymyté,  nepřidávat "zkažené" kusy ovoce ..., máč můžete zakvasit "rozjetou" kulturou kvasinek a snažit se udržet nad ním "vrstvu"... celý příspěvek >
Letni hrusky na kvas, 13.8.2011
 Křísovitost - způsobuje ji bakterie "Mycoderma vini". Projevuje se jemnou bílou blankou na povrchu a způsobuje "zoctovatění".
Destilační přístroj, 8.8.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den,... ve většině publikací, je-li uveden, je označován jako T-X-Y diagram (jako "McBane-Thielův diagram" jsem v "obyčejných naučných publikacích" dosud neviděl). Zdravím... Našel jsem jeden kdysi na... celý příspěvek >
Kvas z Jugoslávských švestek, 7.8.2011
Chce to prostě odzkoušet, sám uvidíte jsou-li vhodné. V knize "Jak vypálit lepší slivovici" od J. Balaštíka, zatrcovány přímo nejsou (naopak se tvrdí, že budou náhradou za naši švestku domácí). Mělo by se "postupovat" jak u... celý příspěvek >
Mrkvová, 3.8.2011
Já to beru spíše jako kuriozitu, z čeho se dá různé "pití" připravit. Nic nezatracuji, Co se týče Vámi uvedených surovin, plně souhlasím (i když jak si vzpomínám, tak zrovna jeřabiny a aronie nebyly, jako samostatná surovina, zrovna u... celý příspěvek >
Mrkvová, 2.8.2011
Dobrý den, k předchozímu příspěvku : 1) množství surovin se dá přepočítat na jakýkoliv objem (když už to někoho zaujme a chce to zkusit) 2) není potřeba dávat všechny komponenty tak jak jsou uvedeny, "český člověk" si vždy poradil jak... celý příspěvek >
Mrkvová, 2.8.2011
Nabízím přepis receptu z anglického originálu - překlad do CZ: Judith Irwinová - Výroba domácích vín, rv.1995. Mrkvové - Suché stolní víno : 2 kg mrkve (ne čerstvé), 500 ml koncentrátu bílého hroznového sirupu, 1 kg cukru krystal, 5 g kyseliny... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika